Jak nastavit domovskou stránku?

Většina lidí využívá některý z internetových prohlížečů (a tedy i jejich domovskou stránku) a díky nim si prochází obsah internetu. Jedná se o prvotní start, díky kterému se můžete snadno dále rozhodnout, jaké další stránky na internetu budete procházet nebo jaké informace budete sledovat. Nastavení domovské stránky na počítači je individuální a je možné si ho přizpůsobit zcela podle vlastních potřeb. Nastavení domovské stránky je vhodné především tehdy, pokud používáte počítač sami.
Postup, jak nastavit domovskou stránku

Nejprve si vyberte, jakou stránku chcete nastavit jako domovskou. Měla by to být stránka, která bude vaší křižovatkou pro vyhledávání.

Nejčastěji se zvolí oficiální stránka internetového prohlížeče, u kterého máte i založen email, nebo váš oblíbený webový portál. Nejlepší bude, když vyberete tu službu, u které máte svou e-mailovou schránku.

Jednou z možností je nastavení domovské stránky přímo v počítači. V počítači si otevřete “Ovládací panel”, v něm si zvolte “Síť a Internet” a následně “Možnosti internetu”. Zobrazí se vám okno, ve kterém máte kartu “Obecné” a v ní se nachází nastavení domovské stránky.

Nastavení domovské stránky

V drobném okénku máte zapsanou aktuální úvodní (domovskou) stránku. Chcete-li jinou, tak jednoduše zkopírujte URL adresu vybrané stránky, kterou chcete jako domovskou, a vložte ji namísto té stávající. Potvrďte změnu a máte vaši stránku nastavenou.
Domovskou stránku můžete nastavit i ve svém prohlížeči a to tím, že v prohlížeči opět najdete stránku, kterou chcete nastavit jako domovskou.

Následně zvolíte nastavení, to najdete buď v horní ovládací liště prohlížeče, nebo v jeho pravém horním rohu.

V nastaveních si najdete nastavení domovské stránky a potvrdíte to, že chcete použít stránku, na které se nacházíte. Každý prohlížeč disponuje tímto nastavením, některé ho mají pouze umístěný na jiném místě.

Pár tipů na závěr

Pokud jste v zaměstnání nebo ve škole a domovská stránka vám nejde nastavit, tak je možné, že má k tomuto úkonu oprávnění (nebo spravuje heslo) pouze správce sítě. Pokud si budete přesto chtít domovskou stránku nastavit, tak je vhodné kontaktovat správce sítě.