Jak funguje terapie pomocí barev a léčivých kamenů?

Znáte to – z ničeho nic se z harmonické rodiny stane “italská”. Hádky jsou na denním pořádku a přestává se vám dařit jak v pracovní, tak i ve finanční oblasti. V neposlední řadě si to odskáčou i vztahy mezi členy domácnosti. Čím to je?

Aby domov pomáhal a ne poškozoval

Možná je chyba ve vaší domácnosti. Vašemu domovu chybí harmonické prvky, které jsou zodpovědné za správný tok energií a jejich rovnoměrné vyvážení. Není řeč o feng-shui, ale o běžné terapii pomocí barev, vůní nebo léčivých kamenů. Pokud máte pocit, že po příchodu domů se na vás doslova valí všechny stěny a cítíte se unavení, nebo dokonce nemocní, tak je správný čas jednat.

Co se očekává od harmonického domova?

Harmonický domov musí mít stabilitu. Měla by v něm sídlit jistota, dostatek financí, pevné zdraví všech členů domácnosti a zároveň kvalita předmětů, které nás obklopují. Nacházíme v něm spolehnutí, důvěru i odvázání ve formě partnerské erotiky. Navzájem se tolerujeme, pomáháme si, komunikujeme spolu a hodně se smějeme. Ve zdravém domově se nám příjemně vzdělává i odpočívá. Sídlí v něm pořádek a zbytečné předměty zde nenacházejí své uplatnění.

Prvky, které to opraví

Neklid v domácnosti i zdravotní problémy napomáhá zažehnat červená barva. Doplňky této barvy působí podvědomě na člověka a nenápadně léčí. Výborné jsou i éterické oleje s vůní cedrového dřeva a hřebíčku. Neklape vám to v ložnici? Potom doplňky oranžové barvy jsou ideálním řešením. Léčivé kameny jako kalcit a karneol a vůně santalového dřeva smíchaná s vůní ylang-ylang budou pro vás přírodním afrodiziakem.

Barevná terapie

Častou bolest hlavy a žlučníku zažene žlutá barva a vůně myrhy. Hádky mezi členy domácnosti dopomohou urovnat tóny růžové a zelené barvy. Obrazy stromů a sošky andělů, k tomu vůně růží – to je návod, jak se zbavit těchto nepříjemností. Růženín a jadeit jsou léčivé kameny, které usmiřují lidi. Mají vaše děti řečové chyby? Dopřejte svému domovu více modré barvy. Výborný kámen je tyrkys a vonná tyčinka s aroma šalvěje. Jasmínový olej a zlatá barva odstraňují lenost a apatii k životu. Za duchovní zralost domácnosti odpovídá sedmá čakra. Doplňky bílé a fialové barvy a křišťálové předměty prostor zharmonizují a pročistí.