Seznamka přes internet – výhody a nevýhody

Dnes už má téměř každý z nás přístup na internet. Můžeme si tak kdykoliv a cokoliv vyhledat, kohokoli najít, oslovit, udělat on-line nákup a zařídit si bydlení bez toho, abychom museli vystrčit paty z domu. Tímto způsobem se v současnosti začíná i nejedno partnerství.

Podle výzkumů je u internetových svazků menší riziko rozvodu jako u jiných. Vyplývá to z toho, že pokud si seriózní vyplníte profil, tak si Vás vyhledá člověk, který má podobné hodnoty, vlastnosti a zájmy jako Vy. Stačí pouze prolustrovat, což Vám která seznamka přes internet nabízí. Možností je nepočítaně, vyberte si, co Vám nejvíce vyhovuje. Nebo můžete psát profily a čekat na odpovědi. No možná (a to Vám pokaždé pozvedne sebevědomí) se ozvou Vám. Stačí se podívat na Vaši fotku, přečíst informace a zpráva je na světě.

Yuppie Vám už přinesl rady, jak zapůsobit na internetu a zabývali jsme se i tím, zda láska přes internet opravdu existuje. Dnes Vás chceme detailnější upozornit na výhody a nevýhody takového typu seznámení. Pokud se Vám na internetu podaří najít dobrého partnera, vyhráli jste, ale nezapomínejme ani na reálná rizika.

Opatrnosti není nikdy dost

Seznamka přes internet s sebou přináší prostor, na kterém je XY lidí, kteří mohou Vaše údaje zneužít. Proto buďte velmi opatrný při takovém hledání životního partnera. Nikdy nesdělujte osobní informace, jako je např. adresa, nevkládejte obnažené fotky, pokud tedy vysloveně netoužíte po tom, aby Vaše akty obletěly celý svět. Buďte střízlivý v důvěřování cizí osobě, která sedí na opačné straně. Víte o ní v podstatě málo a také to může být lež. Možná je to kruté, ale je to tak. Někteří se na internetu jen baví a celý jejich “profil” může být falešný. Na jiné “seznamce” už dotyčný nevystupuje jako 25-letý nespoutaný mladík, ale jak energií sršící 40-nik, zda po rodině toužící absolvent vysoké školy. Skutečně nemůžete vědět, co je pravda. Ano, na internetu je všechno možné, ale Vám přece jde o serióznost, ne?
Internet má obrovskou výhodu zejména v tom, že každý se zde cítí uvolněně, a velmi snadno tak naváže kontakt i ta nejméně výrazná šedivá myška, která se ve společnosti schová do kouta s knihou v ruce. Zde se nikdo nebojí předsudků, odmítnutí, selhání, pokud … Až do té doby, dokud nepřijde na přetřes možné setkání. Tehdy už každý začíná přemýšlet a svírá se mu žaludek: … co jsem mu to psala, co se mi líbí, kolik mám let, kolik má on, co dělá, odkud je, je ženatý, byla to opravdu ona na fotce, nemá náhodou děti, co když se mi nebude líbit? … Tolik otazníků. Za monitorem je každý velký hrdina, ale vyjít ven ze své ulity bude chtít trochu odvahy. No, možná i trochu více … Nebojte se, je to přirozené. Rozšiřte své možnosti a posuňte se trochu výše. Alespoň se ukáže, zda to má celé význam.

Zkuste online seznamku

Neodkládejte setkání, protože tak můžete čím dříve zjistit, jaká je Vaše známost ve skutečnosti. Napsali jste si už určitě dost osobních zpráv, protože zde to jde jaksi rychleji než venku, a proto byste měli vědět, kdo je ta osoba, která o Vás toto všechno už ví. Také zkontrolujte, zda seznamka přes internet přinesla své ovoce. Stojí za to, aby se dotyčná osoba o Vás dozvěděla víc?

Vaše setkání může probíhat hladce, jakož i ve Vaší internetové komunikaci, ale mnohdy přijde zklamání a zaláskované jiskřičky v očích se mění na slzy.

Zkusíte to jednou, dvakrát a řeknete si, že to byl trapas, ale láká Vás to zkoušet dál.

Ale jednou přijde možná ten, se kterým bude nejen psaní, smskování, skypovaní a posílání fotografií super, ale také kávička, kino, výlet a všechny ostatní aktivity zazáří láskou. Pak už zapomeňte na internet a užívejte si chvíle s Vašim internetovým přítelem.