Jak využít léčivou sílu levandule?

Život není o spěchu a neustálém sledování času. Život by totiž měl být hlavně o zážitcích, příjemných pocitech a vytvořený ze štěstí, lásky a harmonie. Občas tedy každému z nás přijde vhod vana plná vody při světle svíček a nenapodobitelný relax.

Domácí lékárna

Pokud se cítíte unaveni, v napětí a nervózní, tak kromě uklidňujících tabletek máte ještě jednu výbornou možnost, při které se vám podaří vypnout, zregenerovat své fyzické i psychické síly a navíc tak něco uděláte pro své zdraví. Řeč je o blahodárné lázni – a ne jakékoliv. Samozřejmě, už horká koupel je sama o sobě zdraví prospěšná, pokud se však k tomu přidá medicína z vaší zahrady, tak si můžete být více než jisti, že takové rituály si budete dopřávat co nejčastěji.

Zapomeňte na vyumělkované pěny do koupele a kdejaké zvláštní přípravky do vody, kde nemáte jistotu, co všechno obsahují. Tentokrát vsaďte na vaši “bio” přísadu, a to v podobě zázračné levandule, které se u nás výborně daří a vůbec není náročná na pěstování.

Vyrobte si sami

Velmi jednoduše, rychle a bez jakýchkoli problémů si můžete doma vytvořit minimálně tři varianty levandulové koupele. Základem je, jak jinak, levandule. Ti, kteří jsou její krásou a vůní uchváceni, jí mají několik kusů, možná i celé záhony. Dokáže nás obdarovat nádhernými květy i třikrát do roka – na jaře, v létě a na podzim. Díky častému řezu jí tak zaručíte vitalitu a vy si vytvoříte dostatečné zásoby květů či listů pro svou spotřebu.

První způsob, který určitě vyzkoušejte, je levandulový odvar. Tři hrsti levandulových květů a listů zalijte jedním litrem vroucí vody. Nechte vyluhovat. Odvar si následně vlijte do vany a nechte se unášet vůní, která připomíná seanci při aromalampě.

Další možnost, jak si zpříjemníte svou koupel, je levandulová sůl. Co proto musíte udělat? Zajděte do supermarketu, kupte hrubozrnnou (mořskou) sůl a střídavě naskládáme s kousky levandule do uzavíratelné nádoby. Za měsíc ji otevřete, nasypete do vody a hotovo!

Když však chcete být opravdoví “specialisté” na levandulové lázně, do třetice máme pro vás ještě jeden skvělý typ – levandulový pytlík. Naplňte plátěný pytlík sušenou rostlinou a vložte k sobě do vody. Jako takový čaj. Výhodou je, že tento balíček můžete použít i vícekrát.

Účinky pro váš organismus

Nejen zklidňuje, regeneruje, ale i vaše pokožka získá výjimečnou hebkost a na pohled budete vypadat zdravější a mladší. Problémy s revmatismem a klouby se v levandulové lázni mohou perfektně doléčit a někdy snad i úplně odstranit. Kožní problémy, plísně i záněty – třeste se! Přichází pomoc přímo z přírody.