Jak sušit prádlo při špatném počasí?

Sušení prádla v našich klimatických podmínkách nemusí být vždy úplně jednoduché. Minimálně několik měsíců se u nás pohybují teploty okolo nuly, na podzim je hodně vlhkých a deštivých dní a na jaře ani nemluvě. V létě nás zase může překvapit silná bouře a sbírat po sídlišti nebo zahradě prádlo, které vítr odvál ze šňůr sušáků je ta poslední věc, kterou byste chtěli.
Dní, kdy lze bez obav sušit prádlo na zahradním vnějším sušáku, na balkoně nebo v okenním sušáku tak není mnoho. Jaké jsou možnosti a alternativy?

Sušení prádla ve vnitřních prostorech

Mezi nejběžnější a nejjednodušší alternativy patří sušení prádla na vnitřním rozkládacím sušáku, případně na sušících šňůrách, umístěných přímo v koupelně. Snad každý někdy měl, nebo dosud má v koupelně sušicí šňůry a bohužel je to to nejméně vhodné místo na sušení prádla uvnitř bytu či domu.

Pozor na vlhkost

Koupelna bývá nejméně větratelnou místností s nejvyšší vlhkostí v celém bytě. Když máte na výběr, v bytě sušte prádlo v dobře větratelné místnosti, ideálně při otevřeném okně. Nechte kolem sušáku dostatek prostoru a doufejte, že hranice vlhkosti nepřesahuje 30%. Potom totiž začínají problémy s plísněmi jak na prádle samotném, tak na stěnách vašeho bytu.

Vezměte na pomoc spotřebič

Nabízí se ještě jiná možnost, a to pořídit si moderní, efektivní a chytré zařízení, které vám prádlo usuší rychle a do prostoru neuvolňuje žádnou vlhkost. Je jím sušička prádla, případně kombinovaná pračka se sušičkou, kterou si můžete vybrat podle zpracovaných recenzí na netu. Sušička prádla se vejde i do malých bytových koupelen, a to umístěním na samotnou pračku.
Pokud vám dosluhuje samotná pračka, můžete pořídit kombinovaný spotřebič. Budete překvapeni, jak je prádlo ze sušičky hebké, nadýchané a většinou ho netřeba ani žehlit. Nasbíranou vodu z vlhkého prádla vylijete do odpadu, a tím vám mohou skončit celoživotní patálie se sušením oblečení.

Kombinujte obojí

Samozřejmě pokud máte možnost sušit prádlo venku a předpověď počasí vám hlásí, že bude horký, suchý den, můžete prádlo zavěsit na venkovní sušák. Nezapomínejte však, že sušením prádla na přímém slunci postupně dochází k jeho degeneraci a postupnému nejen vyšisování, ale také prořídnutí samotné látky.

Pokud si tedy nechcete vnější sušení textilu úplně odpustit, alespoň ho omezte na minimum a opravdu jen na ty nejkrásnější dny.

Ty nejlepší sušičky prádla jsou v dnešní době úsporné zařízení s energetickou třídou až A +++. Můžete pořídit různě objemné provedení s kapacitou dosahující 9 kilogramů. Kapacitu sušičky nikdy nepřeplňujte, neboť pak nedojde ke správnému usušení. Při sušení v sušičkách se nepoužívá aviváž, protože částice, které obsahuje, by mohly ústrojí čističek zanést.

Nyní už víte, jak účinně a efektivně sušit prádlo při špatném počasí a věříme, že se rozhodnete pro tu nejlepší možnost právě pro vás a vaše podmínky.