Jak si namalovat svůj vlastní obraz?

Pokud máte rádi obrazy, avšak vždy máte velký problém si vybrat, existuje jedno originální řešení – prostě si svůj obraz namalujte sami. Budete potřebovat pouze dobrý nápad, chvíli volného času, pár štětců, ředidlo, barvy a lak.

Nákup základních potřeb a jde se na to

Pokud nemáte žádné pomůcky na malování a tvorbu obrazů, tak vás první obraz vyjde cenově zhruba na tolik, jako luxusní obraz z e-shopu. Každé další obrazy však již nebudou takovou investicí, ale stále větší a větší zábavou. Pokud se považujete za kreativní duši, nebojte se to vyzkoušet. Obrazy namalované na plátně vypadají na stěnách luxusně, útulně a mají schopnost interiér oživit i “obléct”.

Navíc se s nimi výborně pracuje a pověsit je dokážete i vy. Stačí jeden malý hřebík, kladívko a hotovo! Rám na obraze je zhotoven tak, že ho stačí pouze přiložit ke stěně a na hřebíček zapadne okamžitě.

Jaké barvy zvolit?

Výběr štětců je na vás. Je dobré mít různé tloušťky i velikosti, abyste dokázali namalovat i nejmenší detaily. Pokud se ptáte na barvy, nejlépe se vám bude pracovat s akrylovými. Schnou nejrychleji a jsou velmi kvalitní. Pěkné jsou i olejové, ale než zcela zaschnou, trvá to i tři dny.

Na závěr se celý obraz nalakuje – lakem ve spreji. Zajistíte si jím stálost barev a nezničitelnost. Pokud se na obraze časem vyskytne nečistota, s navlhčeným hadříkem jej pouze opatrně přetřete, aniž se dílo poškodí.

Začínáme s malbou

Mějte po ruce tužku, se kterou si uděláte nejdříve náčrt. Začněte malovat nejdříve pozadí nebo větší plochy a detaily až na konec. Nezapomeňte stínovat. Tmavá barva se doporučuje používat na spodní straně obrazu a ty světlejší zas nahoru. Nebojte se barvy kombinovat dle vlastního vkusu. Můžete si namalovat krajinky, detaily, zvířata, osoby, květiny nebo různé abstrakty. Velmi populární jsou například mandaly.

Malá rada na závěr: lak používejte, až když barvy úplně zaschnou, jinak by se mohly slít a vaše snaha tak vyjde na zmar.