Jak nainstalovat Messenger?

Chcete vědět, jak si nainstalovat Messenger? Facebook Messenger je samostatná aplikace, která vám umožní komunikovat a posílat zprávy všem vašim přátelům na Facebooku, aniž byste museli otevírat celou aplikaci Facebooku. V některých zemích je dokonce možné používat Messenger, aniž byste vlastnili účet na Facebooku. V tomto návodu se dozvíte, jak rychle a efektivně nainstalovat Messenger na vaše zařízení.
Postup, jak nainstalovat Messenger

Tato aplikace je běžně dostupná na všech iPhone a Android zařízeních (včetně Windows telefonů). Aplikaci Messenger si můžete nainstalovat také přímo na váš počítač. Mimo chatování s přáteli vám Messenger umožní využívat volné volání přes internet a video hovory, posílat nebo dostávat peníze a komunikovat s chat-boty.

Instalace Messenger aplikace na iOS zařízení

 1. Otevřete si na vašem iOS zařízení aplikaci App Store a klepněte na položku “Vyhledat” dole na obrazovce. To vám otevře vyhledávací pole.
 2. Do vyhledávacího pole napíše “Messenger”, což vám zobrazí aplikace, které se s názvem shodují.
 3. Klepněte na položku “Získat” hned vedle aplikace “Messenger”. Ujistěte se, že jde o správnou aplikaci a to tak, že se podíváte, zda byla vytvořena společností “Facebook, Inc.”.
 4. Klepněte na tlačítko “Instalovat”, díky čemuž se začne aplikace okamžitě stahovat do vašeho zařízení a následně se začne instalovat.
 5. Po stažení a nainstalování spusťte aplikaci “Facebook Messenger”. Otevře se vám okno, kde se můžete přihlásit, popř. zaregistrovat.
 6. Po přihlášení se můžete rozhodnout, zda chcete aplikaci povolit zobrazování oznámení. Zároveň se vás Messenger zeptá, zda chcete použít své telefonní číslo pro vaše snadnější vyhledání.
 7. Také se můžete rozhodnout, zda si chcete do aplikace importovat své telefonní kontakty. V takovém případě Messenger okopíruje vaše kontakty v telefonu a najde ta telefonní čísla, která jsou taktéž registrována v Messengeru.
 8. Začněte používat Messenger. Po přihlášení se vám zobrazí všechny vaše zprávy na Facebooku. Můžete si psát s přáteli, posílat audio nebo video nahrávky apod.
Jak nainstalovat Messenger na Android zařízeních

 1. Otevřete si na zařízení Google Play Store a zadejte do vyhledávače “Messenger”. Po zadání se vám ve výsledcích hledání zobrazí všechny aplikace, které se shodují se zadaným názvem.
 2. Vyberte aplikaci “Messenger” z výsledků hledání. Rovněž se ujistěte, zda jde o správnou aplikaci tím, že se podíváte, zda byla vytvořena společností “Facebook, Inc.”.
 3. Klepněte na tlačítko “Instalovat”. Zařízení se vás můžete předtím zeptat, jestli dovolíte aplikaci, aby se stáhla a nainstalovala do vašeho zařízení. V takovém případě klikněte na “Povolit”.
 4. Počkejte, až se vám aplikace stáhne a nainstaluje. Může to trvat pár sekund nebo pár minut, záleží na rychlosti vašeho internetového připojení.
 5. Spusťte Aplikaci Messenger. Nainstalovanou aplikaci můžete najít na vaší domovské obrazovce zařízení, nebo ji lze otevřít přímo v Google Play Store položkou “Otevřít”.
 6. Přihlaste se do aplikace (popř. pokud nemáte ještě účet, můžete se zaregistrovat). V některých zemích již nepotřebujete kompletní registraci na Facebooku pro přihlášení do aplikace, díky čemuž si můžete vytvořit účet na Messengeru, aniž byste si zároveň vytvářeli účet na Facebooku.
 7. Stejně jako u iOS zařízení vás aplikace požádá o přidání vašeho telefonního čísla pro rychlejší vyhledávání a přidání vašich telefonních kontaktů do Messengeru. V obou případech máte možnost tento požadavek schválit nebo odmítnout. Po vyplnění všech potřebných údajů můžete začít používat aplikaci.

Instalace Messenger aplikace na Windows 10

 1. Dostaňte se na počítači do aplikace “Windows Store” a zadejte do vyhledávání “Messenger”. Ve výsledcích se zobrazí žádaná aplikace, tu otevřete (zároveň se ujistěte, zda byla vytvořena společností “Facebook, Inc.”) a klikněte na položku “Získat”.
 2. Po stažení aplikace do počítače se začne aplikace instalovat. Po nainstalování a spuštění aplikace vyplňte potřebné přihlašovací údaje a můžete aplikaci začít používat na počítači.
 3. Aplikace se dá prakticky používat stejně jako na mobilních zařízeních, můžete posílat zprávy, dělat zvukové / video záznamy, telefonní hovory přes internet či dělat video hovory.