Jak nainstalovat Facebook?

Chtěli byste si nainstalovat Facebook, ale nevíte jak na to? Facebook je jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí na světě. Disponuje stovkami milionů uživatelů a jejich číslo se zvětšuje ze dne na den. Není se čemu divit, když lidé stahují Facebook aplikaci přímo do svých mobilních zařízení či počítačů, protože chtějí mít možnost komunikovat se svými přáteli či známými hned po ruce. Přečtěte si, jak si nainstalovat Facebook aplikaci přímo do zařízení.
Jak nainstalovat Facebook aplikaci na Android zařízení

 1. V první řadě si otevřete na smartphonu Google Play Store. Může být dostupný přímo na vaší domovské obrazovce nebo v seznamu aplikací.
 2. Po otevření zadejte do vyhledávače “Facebook” a stiskněte “OK” na vaší mobilní klávesnici. Díky tomu se vám zobrazí seznam aplikací, které disponují tímto jménem. Facebook aplikace bývá obvykle mezi prvními, ne-li první. Klikněte na ni.
 3. Po kliknutí se vám otevře okno s možností instalace, klikněte na položku “Instalovat”. Aplikace se pak začne automaticky stahovat a následně instalovat na vašeho zařízení.
 4. Po dokončení instalace klepněte na tlačítko “Otevřít”, pokud jste stále v aplikaci Google Play Store, nebo si ji prostě otevřete na domovské obrazovce kliknutím na její ikonu.
 5. Po spuštění se jednoduše přihlaste do aplikace pomocí vašich přihlašovacích údajů na Facebooku. Aplikace se může ještě updatovat na poslední verzi během vašeho přihlašování. Pak už můžete Facebook aplikaci jednoduše používat.

Jak nainstalovat Facebook na iOS zařízení

 1. Otevřete si na vašem iPhone aplikaci App Store. Následně zadejte do vyhledávání (malá ikonka lupy) “Facebook” a klikněte na tlačítko “Vyhledat”.
 2. Po vyhledání by se vám měl zobrazit seznam aplikaci, originál Facebook aplikace by měla být první. Klikněte na ni a následně klikněte na tlačítko “Získat”. Pokud jste si aplikaci stahovali už předtím, ale smazali jste ji, místo tlačítka “Získat” uvidíte tlačítko “Stáhnout”. Pokud vidíte tlačítko “Otevřít”, znamená to, že aplikace Facebook byla již instalována předtím.
 3. Zadejte vaše Apple ID heslo nebo Touch ID. Pokud má váš iPhone povolený Touch ID pro App Store, budete požádáni o skenování vašeho prstu na čtečce prstu, v opačném případě musíte zadat vaše Apple ID heslo. Po zadání hesla se aplikace začne stahovat sama.
 4. Po stažení a nainstalování aplikace stiskněte tlačítko “Otevřít” (pokud máte stále otevřený App Store), popř. si aplikaci vyhledejte na vaší domovské obrazovce a odtud ji spusťte.
Postup instalace Facebook aplikace na Windows 10

 1. Stažení a nainstalování aplikace Facebook (podobně jako instalace aplikace Messenger) na Windows 10 je poměrně jednoduchý proces. Přihlaste se na váš počítač a ujistěte se, že máte internetové připojení.
 2. Klikněte na tlačítko “Start” v levém dolním rohu obrazovky a z pravé sekce menu klikněte na ikonu “Microsoft Store”.
 3. Do vyhledávacího okénka zadejte “Facebook” (je v pravém horním rohu aplikace) a stiskněte enter nebo klikněte na tlačítko vyhledat.
 4. Z vyhledaných výsledků klikněte na ikonku Facebooku a následně klikněte na tlačítko “Instalovat”. Vyčkejte, až se vaše aplikace nainstaluje a spusťte ji.
 5. Po spuštění Facebook aplikace vás Facebook požádá o vyplnění přihlašovacích údajů (email a heslo). Údaje vyplňte a můžete se pustit do používání aplikace.