Zvažujete microblading obočí? Těchto 6 věcí vám pomůže rozhodnout se

Pokud toužíte po dokonalém obočí, ale zároveň vás nebaví jeho každodenní úprava, microblading určitě stojí za zvážení. Populární semi-permanentní make-up je postaven na čárkované metodě. Ta imituje skutečné chloupky a zajistí tak maximálně přirozený vzhled.

Už jste o této technice slyšeli, ale neumíte si úplně představit, co čekat? Máte mnoho otázek a zřejmě i nějaké pochybnosti? Pak jste na správném místě. V následujících řádcích vám ozřejmíme 6 nejdůležitějších věcí, které byste měli vědět před návštěvou salonu.




1. Nejde o klasické tetování a nevydrží navždy

O microbladingu se často mluví jako o moderní technice tetování obočí. Není tomu však úplně tak. V obou případech se pod kůži nanáší pigment za pomoci jehel, rozdíl je ale v hloubce, do které přístroj proniká. Při klasickém tetování se pigment nanáší do spodnější vrstvy kůže, kde zůstává po celý život. Microblading se provádí malým strojkem, který připomíná spíše pero než pistoli. Pohyb jehel je jemnější, a pokud je procedura provedena správně, pronikají pouze do vrchní části pokožky, ze které se pigment po určitém čase přirozeně vytratí a vybledne. Toto období představuje většinou 12 až 18 měsíců.

2. Nejdůležitější je výběr kvalitního salonu

Hygiena, kvalitní a certifikované přístroje a profesionální personál je absolutní nezbytnost. Nečekejte levnou záležitost. Je třeba si však uvědomit, že cena v tomto případě odráží kvalitu. Nenechte se nalákat na výhodné akce v různých nově vzniklých salonech. Tvář je jedním z nejcitlivějších míst na našem těle a obočí dotváří náš celkový zjev. Šetřit se tedy rozhodně nevyplatí.

3. Jsou potřeba dvě sezení

Po vstupní konzultaci a příchodu na objednaný termín se vás ujme kosmetička. Podrobně s vámi projde vaši představu, změří obličej, kontury, a doporučí ten správný tvar i barvu obočí. Následuje procedura a ošetření. Každá pokožka je jiná a jedinečná, a stejně tak i samotný proces hojení. Barva se může v některých místech uchytit slaběji. Případné nesrovnalosti se opraví při korekci na druhém sezení. Doladí se detaily a celkový zjev se vyšperkuje do dokonalosti. Dobrý salón poznáte i podle toho, že korekce je již zahrnuta v celkové ceně a nedoplácíte za ni.




4. Některé bolí, jiné ne

Každá z nás má práh bolesti někde jinde. Nemějte však obavy. Ty, které microblading absolvovaly, své pocity přirovnávají spíše ke škrábání po obličeji či trhání obočí pinzetou. Významnou roli hraje i přístup a zkušenosti kosmetičky. Během tetování nanáší kosmetička na obočí klientky lokální anestetikum v podobě krému.

5. Péče po proceduře

Po proceduře může být okolí pokožky jemně červené či oteklé, jde však o běžnou věc. Je třeba se vyhýbat cvičení, opalování, ponořování obličeje pod vodu či aplikování kosmetických přípravků přímo do zóny hojení. Pokožku je nejlépe omývat vlažnou vodou a okolí obočí čistit vatovým tamponem nebo bavlněným hadříkem 2-3-krát denně. Po očištění se na obočí nanáší hojivý krém. Mnohé ze salonů prodávají vlastní přípravky.

6. Není pro každého

Microbladingu obočí by se měly vyhnout těhotné a kojící ženy. Zvážit by ho měli i lidé s extrémně citlivou pokožkou či kožními alergiemi. Pokud si nejste jistá, jak vaše tělo na proceduru zareaguje, poraďte se v salonu nebo u dermatologa.