Jak zhubnout rychleji, přesto bezpečně

Žádné triky, žádné lži – jen 11 vědecky podložených tipů

Mnoho žen říká, že problém s dietou je to, že to trvá příliš dlouho. Pokud chci vypadat dobře na mé výročí příští měsíc, měla jsem začít s hubnutím už v únoru. Teď, když jsem se k tomu dostala, je už příliš pozdě. No … ano i ne. Dlouhodobý přístup k hubnutí je moudrý, protože to znamená, že budete hubnout postupně a pomalu – díky čemuž bude více pravděpodobné, že si novou hmotnost udržíte. Existují však způsoby, jak nastartovat váš metabolismus, abyste spálili kalorie a zhubli rychleji. Podívejte se na mé oblíbené způsoby jak toho dosáhnout.
Dejte si pozor na tekutiny

1. Pijte zelený čaj. Když nedávná studie srovnávala metabolický účinek zeleného čaje (v extraktu) s účinkem placeba, vědci zjistili, že lidé, kteří pili zelený čaj, spálili asi o 70 kalorií více v průběhu 24 hodin. Pokud tomu dokážete uvěřit, těch 70 kalorií denně znamená až 3,3 kg tuku ročně! Není to kouzlo, je to věda: Výzkumníci věří, že rozdíl je způsoben metabolismus-podporujícími antioxidanty známými jako katechiny, které se nacházejí v zeleném čaji.

2. Vyvarujte se kaloriím ve sklenici. Vědci už vědí, že tělo neregistruje tekuté kalorie stejným způsobem jako pevné kalorie. Velká mokka káva vás nezasytí tak, jak miska těstovin. Což znamená, že i když mokka káva má ve skutečnosti větší počet kalorií jako těstoviny, je stále větší pravděpodobnost, že budete chtít druhou šálek ze Starbucks jako druhý talíř špaget. Sledujte tedy váš příjem šťáv, sody, kávových nápojů a vína. Pokud pijte pohár každého z těchto nápojů během dne, do večera přijmete alespoň 800 kalorií navíc a stále budete hladoví. (Mimochodem, alkohol může potlačit metabolismus tuků, takže bude pro vás těžší tyto kalorie spálit.)

Začněte s posilováním

3. Zakupte si sadu 2,5 kg závaží. Je to jednorázová investice, kterou nikdy neprohloupíte. Zde je důvod, proč: Silový trénink buduje svalovou tkáň, která spaluje více kalorií – ať už pracuje nebo je v klidu – 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Čím více hubených svalů máte, tím rychleji budete hubnout. Jak začít silový trénink? Zkuste několik kliků, dřepů nebo výpadů. Použijte závaží na jednoduché cviky bicepsů nebo tricepsů přímo u vás doma nebo v kanceláři. Provádějte tato cvičení třikrát až čtyřikrát týdně a brzy uvidíte rychlé zlepšení své postavy.

4. Vynechejte sůl. Sodík přispívá k zadržování vody v těle, takže budete vypadat a cítit se nafouknutý. Myslíte si, že přijímáte příliš mnoho soli? Pravděpodobně – doporučená denní dávka je nejvýše 2400 miligramů sodíku (nebo jedna čajová lžička) denně. Většina z nás však přijímá více než dvojnásobek tohoto množství. Dávat si pozor na příjem sodíku tedy neznamená jen odložení slánky. Mezi skryté zdroje sodka patří polévky, konzervované potraviny a nápoje (věděli jste, že sodík se nachází iv některých zeleninových šťávách?), Slané občerstvení jako jsou hranolky a preclíky a mnoho balených potravin.

Rozpalte to

5. Okořeňte si život. Odborníci zjistili, že konzumace pálivé papriky můžete zvýšit bazální metabolismus člověka (celkový počet kalorií, které tělo spaluje v klidu). Důvod? Kapsaicin, sloučenina nacházející se v jalapeno a kajenský paprikách, může zvýšit uvolňování stresových hormonů ve vašem těle, jako je adrenalin, který může zrychlit váš metabolismus a schopnost spalovat kalorie. A co víc, konzumace pálivé papriky může snižovat chuť k jídlu, čímž pomáhá potlačit vaše choutky. Okořeňte si tedy svou restovanou zeleninu, nízkokalorické chili nebo salsu (vyzkoušejte je se saláty a pečenými bramborami) a sledujte jak kila jdou dolů rychleji.

6. Vyspěte se. Ačkoli to může znít směšně, nedostatek spánku Vás může dělat tučnými – a ne jen proto, že jste náchylní na noční přejídání (byť to záleží). Ženy, které spí méně než čtyři hodiny za noc mají pomalejší metabolismus než ty, které spí celých osm hodin, uvádějí výzkumníci. Neztratí tedy na spánku a odměnou vám bude rychlejší hubnutí.

Pohybujte se
7. Jděte na večerní procházku. Nechápejte mě špatně – cvičení kdykoliv během dne je pro vás dobré. Večerní aktivita však může být výhodná zejména proto, že metabolismus mnoha lidí se zpomaluje směrem ke konci dne. Třicet minut aerobní činnosti před večeří zvyšuje rychlost metabolismu a může ho v tomto stavu zanechat i další dvě nebo tři hodiny a to i poté, co se přestanete pohybovat. Co to znamená pro vás: kalorie z večeře mají menší šanci, aby si udělali trvalé bydliště na vašich bocích.

8. Jezte každé jídlo. Poslouchejte: vynecháváním jídel nezhubnete rychleji. Tato strategie selže, protože vaše tělo si myslí, že jídla je nedostatek, takže zpomalí váš metabolismus, aby se snížila spotřeba energie. Po čase se stane, že když jíte – i když budete konzumovat stejné jídla jako vždy – vaše tělo nebude kalorie používat jako palivo, čímž se začnou nahromadit nechtěné kila. Pokud je váš den hektický a nemůžete si k jídlu sednout, přibalte si do kabelky nebo kufříku energetickou tyčinku nebo kousek ovoce – cokoliv, co vás ochrání před hladem.

9. Přidejte 20 minut cvičení denně. Pokud držíte dietu, pravděpodobně již několikrát týdně cvičíte. (Ne? No, měli byste začít!) Ale ať už cvičíte, nebo ne, násokok vůči ostatním můžete získat tak, že každý den uděláte něco navíc. Jděte po schodech namísto výtahu; jděte pěšky na autobus, vlak, nebo přejděte pěšky celou cestu do práce; namísto kávy s vaším nejlepším se spolu jděte podívat po obchodech. Procházka se psem, zahradničení a dokonce i úklid zvyšuje množství spálených kalorií. Na to aby jste urychlili hubnutí nemusíte jít běhat (i když by to pomohlo!) Dvacet minut mírného cvičení denně znamená, že spálíte asi 700 kalorií.

Pijte!

10. H20, H20, H20. Slyšeli jste to už a budete to slyšet znovu. Je to proto, že pití 2l vody denně je jedním z nejjednodušších způsobů, jak urychlit hubnutí. Vaše tělo potřebuje vodu aby účinně metabolismem uložené tuky. Když omezíte její příjem, pravděpodobně zpomalíte tento proces, což znamená, že bude pro vás těžší spálit kalorie. Jednoduchých osm sklenic denně (minimálně!) Zajistí, že váš systém poběží hladce.

11. Nenaleťte na triky. Na trhu jsou desítky systémů na hubnutí, které o sobě tvrdí, že mají schopnost spálit 5kg do 10 dnů nebo něco podobného. Zoufalství vás může svádět k zkusit cokoliv, ale všetcci víme, že tyto systémy nefungují. Ušetřete své peníze a co je ještě důležitější, zachraňte se od emocionální bolesti, když tyto triky selžou. Buďte realističtí. Nastartujte své hubnutí způsobem, který má smysl a budete nejen lehčí ale i šťastnější.