Základní pravidla změny účesu

Přestože novým účesem můžete oživit svůj vzhled, někdy velká změna, na kterou se chystáte nejde podle plánu. Nesprávný typ účesu, barva vlasů, který vypadá katastrofální nebo ofina, se kterou budete vypadat příliš staře nebo příliš mladě jsou jen některé z kadeřnických nehod, které mohou nastat, když se rozhodnete pro velkou změnu účesu. Abyste zabránili zklamání a tomu abyste si museli nechat vlasy odrůst, zvažte tato pravidla změny účesu před tím, než se objednáte ke kadeřníkovi.
Pravidla změny účesu

Tvar obličeje

Váš nový účes by měl vždy odpovídat tvaru obličeje. Pokud nevíte, jaký je tvar obličeje, přečtěte si náš článek: Jak určit tvar obličeje .

Berte v úvahu vlastnosti Vašich vlasů

Vaše přirozená struktura vlasů a hustota hrají velkou roli v tom, zda se Vám bude hodit určitá délka, tvar a struktura vlasů, takže si nastudujte tyto informace nebo požádejte svého kadeřníka, aby Vám poradil, které účesy se Vám budou a nebudou hodit. To, jak se vám účes bude hodit závisí také na tom, jaký je stav Vašich vlasů a to, jak se pohybují a jak drží po ostříhání.

Při výběru nového účesu mějte také na paměti, že změna délky vlasů také znamená změnu množství času potřebného na úpravu vlasů a případně také změnu způsobu úpravy vlasů.

Pokud jste si zvolili účes, který vyžaduje hodně péče, jako je například ofina nebo krátký střih, který je třeba upravovat každé ráno, pak se ujistěte, že jste ochotni a schopni toto úsilí vynaložit. Pokud ne, zvolte si účes, který je nenáročný na údržbu.

Vezměte v úvahu třeba vlasové přípravky

Na úpravu vašeho nového vzhledu můžete potřebovat nové vlasové přípravky. Zvažte, zda jsou tyto náklady něco, co si můžete dovolit.

Barva vlasů

Nezapomeňte na svou barvu vlasů. Pokud Vaše dlouhé vlasy vypadají skvěle s melírem, ale Vy si zvolíte elegantní bob, pro který se více hodí jedna barva vlasů, je čas na to, abyste zhodnotili svou barvu vlasů.
Využijte změnu účesu jako začátek péče o Vaše vlasy

Pokud uvažujete nad změnou, protože konečky Vašich vlasů jsou rozštěpeny nebo jsou Vaše vlasy poškozené Nevraťte se ke špatným návykům péče o vlasy, jakmile změníte účes. Začněte používat správný šampon, zásobte se produkty na ochranu vlasů před teplem, pokud jste velký fanoušek tepelného stylingu a pravidelně ošetřujte vlasy maskou. Jedno ošetření za měsíc je ideální základní péče o vlasy. Pro dokonalou péči ošetřujte vlasy každý týden.

Změna střihu může vyžadovat změnu makeupu

Uvědomte si, že změna délky vlasů a barva vlasů může mít vliv na make-up. Krátký střih, který náhle ukáže a upozorní na Vaše oči a velké lícní kosti může vyžadovat koupi očních stínů, řasenky a tvářenky. Na druhé straně, změna barvy vlasů, zejména pokud je to výrazná změna může znamenat, že budete muset koupit všechen nový make-up abyste tak podtrhly svůj nový vzhled a vyhnuli se nevhodným barevným kombinacím.

Co tak ofina?

Mějte na paměti, že ofina je skvělý způsob, jak aktualizovat svůj vzhled, ale vyžaduje úpravu a úsilí, a to zejména pokud si vyberete plnou ofinu s tupým sestřihem. Vždy si zvolte ofinu, která se hodí k Vašemu tvaru obličeje a typu vlasů aby byla její úprava tak bezproblémová, jak je to možné.

S těmito pravidly na paměti byste si měli být schopni vybrat účes, který Vám opravdu sluší.