Ultra-krátké dámské účesy

Tajemstvím dobře vypadajících ultra-krátkých dámských účesů je to, aby byly trochu koketní. Jakmile krátký účes, ztratí svou koketnost, ztratí i svou ženskost. Abyste dosáhli co nejlichotivější vzhled, je také třeba vybrat ten správný střih pro tvar obličeje.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak krátkému účesu přidat koketní nádech bez ohledu na tvar obličeje, je použití melíru. Správné barevné prvky ve správných oblastech pomohou oživit Váš vzhled, přidají Vašemu účesu další dimenzi a udrží Váš vzhled svěží. Rozdíl v barvě také může pomoci zaměřit pozornost na ty lichotivé aspekty Vašeho vzhledu.
Srdcová tvář

Při srdcovitě obličeji je zde vždy riziko, že příliš mnoho objemu na vrchu hlavy zdůrazní jak dramaticky se tvář zužuje směrem k bradě. K tomuto typu obličeje proto hodí elegantní nebo uhlazené účesy. Jemná a vroubkovaná ofina dobře redukuje příďová oblast a vyrovnává tak objem obličeje.

Oválný obličej

Pokud máte oválný tvar obličeje, je poměrně jednoduché dosáhnout dobře vypadající ultrakrátkému dámský účes. Téměř každý střih a každý účes se bude k vaší tváři hodit. Vyhněte se však příliš husté kštici, obzvláště v oblasti čela. Oválný obličej je často považována za atraktivní, nezakrývejte ji.

Kulatý obličej

Lidé s kulatou hlavou si musí dávat pozor aby své hlavě nepřidaly na šířce. Zvolte tedy účesy, které vaší tváři přidají úhly a délku. Zkuste moderní účes z krátkých navrstvených vlasů. Dodejte vlasům na vrchu hlavy objem abyste si tak opticky prodloužili tvář. Tvar účesu by měl být na vrchu hlavy větší a pak se směrem k uším zužovat.
Hranatá tvář

Hranaté obličeje potřebují krátký účes, který zjemní jejich rysy a přidá oblejší rovnováhu. Hladké a jemné vrstvy, které pomáhají přidat objem nebo kadeře takovému tvaru obličeje téměř vždy sluší, takže si zvolte jemnou ofinu. Všechny ostré, šikmé nebo rovné účesy jen zdůrazní hranatý tvar obličeje.

Obdélníková tvář

Jakýkoliv krátký účes pro obdélníkového tvář by jí měl přidat šířku, ne výšku. Udržujte objem vlasů na temeni hlavy minimální a přidejte objem po stranách pomocí kadeří a vrstev. Ofina učesaná směrem do strany může pomoci minimalizovat příďová oblast a zároveň pomůže přidat objem po stranách. Ofina však musí být kratší než zbytek vlasů jinak vytvoříte protáhlý vzhled.