Účesy na stužkovou z krátkých vlasů

Pokud se bavíme o elegantních společenských účesech, klade se důraz převážně na dlouhé vlasy a elegantní drdoly a uzly. Mnohé ženy a dívky s krátkými vlasy pak mohou mít pocit, že s jejich sestřihem nelze udělat nic pozoruhodné a nevšední. Ve skutečnosti ale existuje mnoho společenských účesů pro krátké vlasy, které jsou zábavné a snadné, přesto splňují podmínku formální elegance.
Proč krátké vlasy?

Mnohé teenagerky volí krátký střih vlasů například proto, že se aktivně věnují sportu, po škole brigádu, nebo se nechtějí otravovat s péčí o dlouhé vlasy, protože mají jiné zájmy. Během maturitního období a samotné stužková se jim už ale jejich krátké vlasy mohou jevit méně vhodné, protože modely šatů v reklamě a časopisech předvádějí modelky s dlouhými vlnitými vlasy a elegantními drdolů. A takový účes z krátkých vlasů v žádném případě neuděláte. Dívky jsou pak nešťastné, protože ačkoli sehnali nádherné šaty, nevědí, co udělat s vlasy.

Co s krátkými vlasy určitě udělat nepůjde

Než si představíme úžasný záběr účesů z krátkých vlasů vhodných na stužkovou, je třeba říci, co krátké vlasy nedokážou, a to ani v tento speciální večer. Neexistují žádné sudičky, které zamávají kouzelnou hůlkou a vykouzlí dlouhé kadeře. A z krátkých vlasů jednoduše …

  • neuděláte uhlazený elegantní drdol. Krátké vlasy jsou střiženy po vrstvách a ty neumožňují sepnout je do francouzského uzlu nebo jiného klasického drdolu.
  • nenarostou za pár měsíců dlouhé vlasy. Trvá roky, než vám narostou dlouhé vlasy a přestože před stužkové mohou podrost o nějakých pět centimetrů, stačí tato délka pouze na to, aby z jinak pěkného krátkého účesu vznikl pouze zanedbaný a neupravený vzhled.
  • nevytvoříte obdivuhodně jiný pohádkový účes pro váš večer. Zatímco dlouhé vlasy dovolují několik variací pro účesy, kratší vlasy jsou omezeny pouze na limitované množství účesů.

Navzdory těmto limitem existuje dost společenských účesů pro krátké vlasy, kterou jsou atraktivní, stylové a snadno urobiteľné. A které dokáží změnit každodenní vzhled na ohromující společenský účes.

Originální účesy z krátkých vlasů, vhodné na stužkovou

Většina společenských účesů z krátkých vlasů, vyžaduje trochu kreativity. Dobrý nápad ale lze použít i při vytváření úžasného stylingu z krátkých vlasů.

  • Vlasy zesvětlete nebo ztmavte, dodáte tak krátkému střihu hloubku a strukturu.
  • Použijte vkusné vlasové doplňky, například zdobené hřebeny, sponky nebo čelenky, které ladí s barvou šatů.
  • Zkuste pouvažovat nad novou barvou nebo ofinou, můžete tak docílit výraznější zdůraznění účesu.
  • Použijte gel nebo sprej na vlasy, abyste přiměly jinak tak rebelské prameny vytvořit zcela nový styl účesu, například špičaté hroty či kudrlinky objímající vaši tvář.
  • Narovnejte kudrnaté vlasy nebo natočte rovné vlasy, získáte tak radikálně odlišný vzhled, než je ten váš každodenní.
  • Dejte si korunku nebo jinou vlasovou ozdobu, která přiláká pozornost k vašemu elegantnímu každodennímu stylu, ačkoli jste samotné vlasy až tak moc nezměnily.
Udělejte z krátkého účesu dlouhý

Některé dívky mají konkrétní představu o svém maturitním účesu, a není to účes z krátkých vlasů. Pokud je ve vašich představách jediný vhodný účes na stužkovou účes z dlouhých vlasů, můžete si na tento večer nechat své vlasy prodloužit. Kompletní prodloužení vlasů ale může být velmi drahé a časově náročné. Praktičtější volbou proto může být připojení příčesku nebo falešného koňského ocasu. Prodloužíte si účes a nebudete zbytečně namáhat vaše přirozené vlasy. Pokud si ale chcete vlasy prodloužit pouze kvůli stužková, zamyslete se nad tím, že váš zcela nový účes může působit oproti vašemu každodennímu stylu rušivě, takže sofistikovanou eleganci, kterou jste chtěli docílit, vlastně ani nedosáhnete.

Ten nejlepší účes na stužkovou

Nejlepšími účesy jsou ty, které jsou upravené a elegantní, nezáleží přitom na tom, zda jsou vlasy dlouhé nebo krátké. Pokud zvolíte vzhled, který se shoduje s vaší osobností, typem vlasů a slavnostní róbou, máte vyhráno. Pak nezáleží na délce vašich vlasů. Společenské účesy z krátkých vlasů mohou být zábavné a sexy, stylové a elegantní, úchvatné a okouzlující. To vše současně. Záleží jen na tom, aby zvolený účes svou nositelku vystihl, aby byl pro vás prostě jako stvořený.