Účesy pro rovné vlasy

Zde je několik tipů pro lidi s rovnými vlasy a několik jednoduchých pokynů, které mějte na paměti, pokud jde o výběr vhodného účesu pro rovné vlasy.

“… Vlnící se a zářící jako kaskády hnědé vody.”

Nejmódnější účes je momentálně mít vlasy rovné, ale ne každý z nás je má, nebo je nechceme mít. Chceme tedy vědět, jaké účesy jsou v módě pro rovné vlasy.
Textura rovných vlasů

Textura vlasů je důležitá informace, kterou je třeba brát v úvahu při výběru vhodného účesu pro dlouhé vlasy.

Tvrdé vlasy: Tvrdé vlasy jsou nejtěžší na úpravu a musíte se o ně starat. Vlasy jsou měřítkem pomocí kterého je možné určit, jaký zdravý ten který člověk je, protože vlasy odrážejí náš psychický stav velmi rychle. Tvrdé vlasy vypadají hustší, ale bohužel mají tendenci se zvlnit a být nekontrolovatelné.

Jemné vlasy: Tento typ vlasů je měkký a hladký a vypadá elegantně a atraktivní. Dodávají velmi jednoduchý a klidný vzhled. Občas mohou vypadat ochable a budete jim možná muset přidat trochu objemu.

Středně tvrdé vlasy: Toto je nejlepší textura vlasů, kterou můžete mít, tento druh vlasů Vám může opravdu přidat na kráse, pokud je budete pravidelně ošetřovat šamponem, kondicionérem a budete je hydratovat. Tento druh vlasů je nenáročný na údržbu a jednodušší na úpravu.
Střihy pro rovné vlasy

Účes hraje velmi důležitou roli při vytváření nádherného vzhledu. Proto musíte být při jeho výběru velmi opatrní. Jednou z nejdůležitějších věcí, které byste měli mít na paměti, je tvar obličeje. Nemůžete si vybrat jakékoliv účes protože ne všechny účesy Vám sluší dobře k obličeji. Zde jsou popisy účesů, s ohledem na tvar obličeje.

Kulatý obličej

Pokud máte kulatý obličej, ujistěte se, že nemáte kolem obličeje příliš mnoho vlasů, protože hlavním cílem by mělo být, aby Vaše tvář vypadala méně zaobleně. Vrstvy ve vlasech se zužujícími se a jemnými konci pramenů mohou být také užitečné při maskování kulatosti obličeje. Ofina dodá Vaší tváři hubenější vzhled pokud je dlouhá.

Čtvercová tvář

Při čtvercové tváři vypadá hranatá čelist dobře zejména v případě, že konce vlasů jsou ostříhané do různých délek. Krátké hroty (jako při účesu na ježka), jakož i dlouhé účesy, které zvýrazňují čelist vypadají na tomto druhu obličeje naprosto geniální.

Srdčitá tvář

Při srdcovitě obličeji je nejdůležitější část obličeje brada. Měli byste si zvolit účesy, které přitahují pozornost na oči a lícní kosti, a pokud máte krátké vlasy, měli by padat pod lícní linku. Pokud máte dlouhé vlasy, měli by padat někde kolem lícních kostí a tím zdůrazňovat bradu.

Podlouhlá tvář

V případě podlouhlé tváře, účes musí být takový, aby tvář ještě více neprodlužoval, ale měl by ji doplňovat tím, že ji rozšíří. Střihy bob, které sahají až k bradě, nebo ofina začesaná do strany také na ženách s podlouhlými tvářemi vypadají dobře.

Oválný obličej

Poslední a nejlepší je tento druh obličeje, při kterém kadeřník nemusí dlouho přemýšlet, protože jakýkoliv účes, který je vhodný pro tu kterou texturu vlasů, bude na tomto typu obličeje vypadat dobře.

Ve zkratce, všechny druhy účesů vypadají na oválné tváři dobře. Kromě textury vlasů a jejich přirozenému tvaru není nic, co kadeřník musí brát v úvahu. Odborníci na vlasy naznačují, že je lepší vlasy ostříhat nůžkami, protože to dodává rovným vlasům přesnou a definovanou linii, díky čemuž budou mít tvar a vypadat čistě. Vlasy zkrácené žiletkou mohou vypadat špatně a žiletka jejich také může poškodit.

Jakých účesů se vyvarovat?

Lidé s kulatým obličejem by si neměli zvolit tupé účesy, protože dodávají obličeji větší objem. Dívky s oválnou tváří by se měli vyvarovat účesem, které dávají iluzi výšky, jinak by tvář vypadala dlouhá. Dívky s dlouhou tváří by si neměli zvolit velmi dlouhé a velmi krátké účesy, které by mohly obličej opticky ještě více prodloužit. Hranaté obličeje by se měli vyvarovat bobům v jedné délce a tupě ostříhanou ofinou, která může způsobit, že tvář bude vypadat příliš hranatě. I ti se srdcovitým tváří by se měli vyhnout tupé ofině. Vyhnout byste se měli také vrstvám vlasů nestejné délky, protože vám nemusí jít k obličeji.

Toto byly některé z pokynů pro lidi, kteří chtějí rovný účes. Je vždy lepší nechat se ostříhat odborníkem, protože Vám může poskytnout lepší představu o nejnovějších trendech v účesech, které budou vyhovovat Vašemu typu obličeje a vlasů.