Účesy pro oválný obličej

Pokud máte oválný obličej, je to ten nejuniverzálnější tvar, který můžete mít. Hodí se Vám cokoliv od super krátkého účesu až po dlouhé vrstvené účesy.

Při oválném tvaru obličeje je zvýrazněna oblast krku a proto se může délka Vašeho účesu řídit podle krku. Například můžete vyzkoušet ukázat svůj elegantní labutí krk s kratším účesem sestříhaný do úhlu nebo vyzkoušíte déle vrstvené účesy. Pokud máte hrubší krk můžete se rozhodnout pro orámování obličeje vhodným účesem, který přenese zaměření na Vaše obličejové rysy.

Rovné nebo vlnité vlasy

Vzhledem k tomu, rovné a vlnité vlasy mají tendenci padat blíže k obličeji na oválném tvaru obličeje, konce jednotlivých vrstev účesu, můžete vidět jako způsob zvýraznit specifické oblasti obličeje. Zastřihněte vrstvy při lících, rtech nebo na úrovni brady, v závislosti na tom, kterou z Vašich rysů chcete vyzvednout.
Pokud si nejste jisti, jaké rysy obličeje vyzvednout, nejbezpečnější bude se zaměřit na oči. Oči jsou oblastí na kterou se vždy vyplatí obrátit pozornost. Padající ofina podél obočí orámuje Vaši tvář a elegantně bude formovat Vaši oválný obličej. Můžete vyzkoušet ofinu v délce Vašich klíčních kosti pro ohraničení celého obličeje nebo pokud máte rádi své lícní kosti, můžete sexy ofinu do strany.
Vlnité vlasy

Sekané vrstvy fungují výborně pro vlnité vlasy. Způsobí, že objemné vlasy budou elegantně padat kolem oválné obličeje. Účes z kratších vlasů po ramena, bude využívat hmotnost a délku vlasů až do té míry, že nebudete v podstatě potřebovat žádný extra styling.

Velmi vlnité vlasy

Vzhledem k tomu, oválný tvar hlavy má všude stejné proporce, je obzvláště důležité, aby byl Váš účes rovnoměrný, jinak delší prameny vlasů z účesu budou rozptylovat a odvádět pozornost. Ujistěte se, že nejprve vyrovnáte tlustší prameny, což bude později zárukou přesného střihu.
Používání přirozeného objemu vlasů kolem oválné obličeje je velmi přirozená cesta. Účesy z kratších vlasů mohou být extra objemné, zatímco účesy z delších vlasů by měly sahat minimálně až pod bradu aby se tvář nejevila příliš zaobleně.
Super krátké účesy by měly být vytvořeny z menších vrstev pro rozcuchaný efekt. Skvělým příkladem tohoto účesu je Halle Berry. Takový účes vyzdvihuje celkovou strukturu obličeje a barvu pleti.