Účesy pro hranatý obličej

Základním rysem čtvercového tvaru obličeje je výrazná čelist s níž může Váš účes kontrastovat. Rovné strany obličeje směřující od čela přes líce až k čelistem znamenají, že Vaše vlasy budou působit kolem obličeje plnějším dojmem. Bez ohledu na to, jaký účes zvolíte pro čtvercový tvar obličeje, určitě se chcete soustředit na zjemnění rysů obličeje. Sázka na jistotu pro hranatý obličej je ofina učesaná stranou, která zjemní ostré rysy.

Rovné nebo vlnité vlasy

Protože prameny Vašich vlasů spadají přímo proti obličeji, dbejte na to, aby Vám vlasy nekončily přímo na úrovni čelisti, jinak Vám hrozí, že budou Vaše rysy příliš akcentováno. To neznamená, že nemůžete nosit klasický kratší účes, jen ho nechte sestříhat tak, aby byly vzadu kratší vrstvy a postupně se prodlužovaly směrem k přední části obličeje.
Délka vlasů, která nejvíce sluší čtvercovému tvaru obličeje, padá až do oblasti krku nebo ještě níže.
Pro kratší účes, zvolte rozcuchaný pixie účes s objemem na vrchu hlavy, který bude kontrastovat s ostrými liniemi Vaší čelisti.
Kudrnaté vlasy

Kudrnaté vlasy přirozeně rozšiřují šířku obličeje, takže pro hranatý obličej je nejlepší, aby se převážná část objemu nesoustředila v oblasti čelisti. Namísto toho nechte vlasy padat pod bradu, čímž se zjemní ostré rysy.
Stejně i postupné vrstvy, které se jemně dotýkají lícních kostí dokážou velmi zjemnit rysy obličeje.
Pokud se rozhodnete pro ofinu, vždy se můžete spolehnout na ofinu česanou do strany, což přidá lehkost a svěžest Vašemu vzezření. Delší ofiny by měly sahat ideálně do oblasti mezi očima a bradou, což zdůrazní Vaše oči.

Velmi kudrnaté vlasy

Velmi krátké kudrnaté vlasy ještě umocní silné linie čtvercového tvaru obličeje a proto je ideální mít délku vlasů sahající mezi střední až dolní částí krku, nebo i níže.
Ofina změkčí rysy obličeje speciálně pokud je česaná do strany a má délku maximálně po obočí.