1) Zapomeňte na minulost a budoucnost

Pokrok si zpomalujete, pokud přemýšlíte o všech těch dobách, když jste se snažili zhubnout a selhaly jste. Nebo pokud odkládáte dietu na pozdější datum. Nebo se zaseknete kvůli věcem, které na vás čekají. Zaměřte se na současnost, na teď a jednoduše začněte! Pokud vlastně ani nevíte jak, čtěte dál a najděte si ty svoje triky a tipy na hubnutí.

2) Nezajedajte svůj žal nad vaším současným stavem

Smiřte se s tím, kam jste až dovolili váze, aby se vyšplhala a slibte si, že se do tohoto stavu už nikdy nedostanete. Je v pořádku, pokud jste nešťastný nad tím, jak vypadáte. Pokud tedy dokážete nasměrovat svou energii do pozitivních změn.

3) Nepřejídejte se

Nepřejídat se patří mezi první tipy na hubnutí, které vám každý dá. Jeví se to jako velice jednoduchá záležitost, přitom ale jde o jeden z nejhorších návyků (dokonce až zlozvyků), které musíte prolomit. Přejídání lze zařadit mezi nejškodlivější věci, které svému tělu děláte. Přitom existuje řada příčin přejídání .

4) Přidejte se k výzvě na hubnutí

V současnosti najdete na internetu výzvy na leccos možné, tak proč ne na hubnutí? Většinou jde o 90 denní program, najít však můžete i 30 nebo 60 denní výzvu. Výhodou takovéto výzvy je to, že za konečné množství času si jdete naplno za svým cílem. Jen dejte pozor na to, abyste měli plán i na období, kdy už samotná výzva skončí. Nezapomínejte na management hmotnosti !

5) Nezaměřujte se na konkrétní oblast

Hubnutí zaměřené na jeden bod funguje jen zřídka a může být velmi demotivující. Zaměřte se raději na zlepšení celého těla a uvidíte, že i vaše problematické oblasti se s postupem času vylepší.

6) Nenechte se nachytat gigantickými korporacemi s jídlem

Jídla, které se nám snaží prodat velké společnosti, patří k těm nešťastným a nevhodným. Jsou plné přídavných látek a chemikálií, které slouží k tomu, abychom toho chtěli sníst ještě více. Takových hotových jídel se raději rovnou vzdejte.

7) Povinně si naordinujte čas jen pro sebe

I čas čistě na sebe patří mezi tipy na hubnutí. Pokud se totiž stále staráte o druhých, nebudete mít čas zaměřit se na své hubnutí a své cíle. Udělejte si ve svém denním plánu trochu času i sám na sebe, abyste si mohli shrnout myšlenky a zamyslet se nad svými potřebami.

8) Ke snížení hmotnosti nevede pouze jedna jediná cesta

Nenechte se zaškatulkovat v domnění, že pro vás existuje pouze jeden způsob jak dosáhnout výsledků, které chcete. Existují mnohé způsoby a tipy na hubnutí , k žádoucímu výsledku se můžete dopracovat několika stezkami. Je to čistě o tom, že si zvolíte ten, který vám nejvíce vyhovuje.

9) Proč nežít tak, abyste dosáhli svého plného potenciálu?

Lidská rasa je údajně jediná živá věc ve vesmíru, která si zvolila nežít podle svého nejvyššího potenciálu. Je možné, aby z vás byl fit a zdravý člověk, tak proč do toho nejít?

10) Propojte své rozdílné životní prostory

Pokud zjistíte, že doma jste za anděla av práci za ďábla (nebo naopak), pokud jde o jedení nezdravých věcí, zkuste spojit své rozdílné osobnosti, abyste nešli sám proti sobě.

11) Jezte více superpotravin

Superpotraviny jsou jednoduše zdravé potraviny. Tak proč je nezařadit do jídelníčku?

12) Kdo nic nedělá, nic nepokazí

Mnozí diétujúci si myslí, že musí dělat věci jen správné, aby uspěli. Ale vyzkoušet a selhat je lepší než vůbec nevyzkoušet. Každý krok, který podniknete správným směrem, vám pomáhá.

13) Posilte lásku

Diety vás mohou dostat do stavu opovrhujete a nevrlostí, pokud jim to dovolíte. Takový stav ale škodí vaší celkové pohodě. Buďte k sobě laskaví a vděčný za to, co máte a vaše úsilí bude hned mnohem efektivněji. Mějte zdravé sebevědomí i s nadváhou .

14) Vyhýbejte se „toxickým“ lidem

Určitě zjistíte, že ve vašem životě jsou lidé, kteří vás tahají dolů, hlavně pokud vidí, že se začínáte měnit k lepšímu. Nejlepší proto bude vyhýbat se jim úplně, pokud to je možné. A zároveň přehodnoťte vzájemný vztah.

15) Najděte si program, který jde krok po kroku

Pokud se právě pouštíte do světa fitness, ale jste příliš zaneprázdněn na to, abyste si vytvořili svůj vlastní plán, najděte si například osobního trenéra, který vám s ním pomůže. Případně si vyhledejte existující cvičební plán a krok po kroku si ho přezkoušejte.

16) Vyzkoušejte činky kettlebell

Činky kettlebell mohou být na první pohled trochu zastrašující, ale jsou velmi účinné, protože spojují aerobik a posilování. Začněte chodit do kurzu na společné tréninky, abyste se naučili správně je používat a pak můžete pokračovat sólo.

17) Učte se od druhých

Dnes je možné najít si snad jakýkoliv problém týkající se hubnutí na internetu a můžete dostat odpověď od někoho, kdo si prošel stejným.

18) Přestaňte měnit vzorec

Skutečně dobrý fitness trenéři jsou tu na to, aby druhých dostali do skvělé kondice. Postupujte podle jejich rad a nesnažte se přidávat své nápady, či měnit a překrucovat metody, které fungují.

19) Choďte včas do postele

Nový den bude takový, jak jste spali předchozí noc. Pokud zůstanete vzhůru dlouho do noci, je mnohem pravděpodobnější, že ráno vstanete nesprávnou nohou. Navíc vaše orgány a tělesné systémy potřebují spánek na to, aby fungovaly co nejlépe .

20) Vstávejte brzy

Pokud půjdete spát dostatečně brzy, můžete vstát brzy ráno a přesto si dopřejete svých 8 hodin spánku. Současně tělu dovolíte, aby stihlo vyplavit toxiny vyprázdněním měchýře a střev v optimální čas dne.

21) Opakujte po svém oblíbeném šéfkuchaři

Čím více si budete vařit, tím lépe. Budete mít lepší přehled nad tím, jaké používáte přísady. I jídlo si budete více cenit, protože si ho připravíte sám.

22) Dopřejte si delší dobu

Každý by chtěl, aby zhubl hned, nejlépe už včera. Trvalo ale nějaký čas, dokud jste se dopracovali do svého současného stavu, a je třeba čas, abyste kilo navíc nadobro zbavili. Buďte trpěliví a podívejte se na to zoširša.

23) Přepněte na čokoládu

To, že jste na dietě, ještě neznamená, že se musíte vzdát čokolády pokud je to vaše slabina. Jen dbejte na to, aby to byla tmavá čokoláda a budete ji jíst s mírou.

24) Vypněte televizor

Nejenže vás to nebude lákat vegetou na gauči, ale nebudete ani přes reklamu vyjídat pizzu, jídla z fastfoodů či rýchloobčerstvení.

25) Meditujte a používejte vizuální představivost

Nezaměřujte se na to, jak moc jste hladový nebo na věci, kterých se musíte vzdát. Čas prožijte tím, že si pročistíte hlavu a představíte si sám sebe tak, jak chcete vypadat.

26) Dopřejte si terapeutickou masáž

Mezi další tipy na hubnutí lze zařadit i masáž. Protože při hubnutí nejde pouze o příjem a výdej kalorií, musíte se zároveň cítit dobře. A masáž je jednou z věcí, která u vás ten dobrý pocit dokáže navodit velmi rychle. Svěřte se do rukou zkušenému masérovi s licencí.

27) Přestaňte pít sycené nápoje

Bublinkové nápoje vám mohou velmi pomoci dosáhnout váš cíl, tedy lépe řečeno, pokud se jejich vzdáte. Nejenže vás dehydratují, ale mnohé z nich obsahují kofein a velmi mnoho i kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy. A právě tyto faktory vám ničí vaše úsilí.

28) Pracujte na svalech tělesného jádra

Neznamená to, že musíte dělat donekonečna sklapovačky nebo se zaměřit čistě na žaludek. Existují různé varianty cvičení, které můžete dělat. Svaly tělesného jádra, tedy jakési kořeny, z nichž vychází naše síla, nám pomáhají s pohybováním během celého dne. S jejich posilováním zmírníte zároveň tlak na záda .

29) Přeneste se přes nejnovější výstřelky módy v hubnutí

Jakmile vystoupíte z kolotoče nejnovějších trendů na hubnutí, uvidíte, jaké jsou vlastně hloupé. Vyberte si nějaký solidní program, řiďte se podle něj a držte se ho.

30) Zaměřte se na celkově zdravější způsob života

Ano, cílem je zhubnout, pokud se ale podíváte hlouběji, zjistíte, že vaší základní motivací je cítit se lépe. A sem lze zahrnout vylepšení mnoha tělesných funkcí, a to holistickým přístupem ke zdraví a celkovému dobrému pocitu.

31) Připravit, pozor, start

Neseďte a nečekejte, že kolem půjde nějaká perfektní strategie, jednoduše začněte něco dělat! I toto patří mezi tipy na hubnutí.

32) Jděte se svými rodiči na nějaké pěkné místo

Podle některých psychologů pocházejí mnohé problémy a potíže v životě z pocitu neschopnosti a „nehodnosti“, které v člověku zakořenily dysfunkční vztahy s rodiči. Pokud své emoce zajídat , je právě toto nejlepší místo, kde začít.

33) Vyberte si nějakého guru

Problémem je, že se s guru jaksi roztrhl pytel. Mnozí tvrdí totéž, jiní zase něco úplně jiného. Proto si vyberte takového, který vám osobně nejvíce sedne a řiďte se jeho radami, alespoň pokud nedosáhnete svého cíle.

34) Používejte organické produkty vždy, když to bude možné

Podle některých organické potraviny vůbec nejsou lepší a zdravější než ty „klasické“. Ale organické potraviny nekupujete proto, že by měly obsahovat více vitamínů nebo minerálů. Kupujete je proto, co neobsahují, a to jsou pesticidy, chemikálie a přídavné látky.

35) Vydělejte více peněz

Zní to zvláštně, že by peníze souvisely s hubnutím. Mnozí lidé ale odrazu začnou nakupovat nové oblečení, lépe se stravují a stávají se aktivními. A to všechno stojí peníze. Jejich nedostatek může postup brzdit.

36) Plavte

I tento druh cvičení patří mezi tipy na hubnutí, protože při plavání zapojujete celé tělo. Pomáhá s prouděním krve, spaluje kalorie a pokud plavete správně, jednoduše se i skvěle cítíte.

37) Pořiďte si nové kalhoty

Pořiďte si kalhoty ve velikosti, kterou byste chtěli dosáhnout. Ale pozor, použijte je jako motivující faktor když se budete blížit k cíli a ne jako demotivátory, protože se do nich budete snažit dostat.

38) Využívejte lépe metriky

Vašim hlavním cílem by nemělo být celkové snížení hmotnosti, protože sem patří i svalová hmota, kterou můžete začít ztrácet při dietě, při které budete hladovět. Co byste si měli skutečně nechat změřit, je procento tělesného tuku (BFP) a index tělesné hmotnosti (BMI). Zvolte pro každou míru zdravé hodnoty a snažte se jich dosáhnout.

39) Naučte se správně uvolnit a relaxovat

Jednou z charakteristických rysů mnoha dietáře! Je fakt, že zůstanou nervózní, podráždění, protože mají pocit, že by stále měli něco dělat. Protože právě kvůli lenosti jsou tlustí. Musíte se ale naučit nechat si nějaký čas čistě na relax. Dovolte mysli i tělu, aby si odpočinuli, obzvlášť teď, když procházíte tolika změnami.

40) Jezte lehké snídani

Vaše trávicí šťávy se ráno teprve rozbíhají, takže to nepřehánějte. Tělu třeba dodat palivo, ale nezruinujte ho hned ráno.

41) Dejte si vydatný oběd

Na oběd jsou vaše trávicí šťávy nejsilnější, takže byste si měli dát největší jídlo dne.

42) Dejte si lehčí večeři

Vaše tělo začíná zpomalovat a oslabuje se i jeho schopnost trávit. Snažte se vyhýbat těžkým jídlům a nezapomínejte, že maso potřebuje delší čas na strávení. Pozdě odpoledne je tedy nejlépe se mu vyhýbat.

43) Místo tradiční soli používejte mořskou sůl

Všechny ty nedobré věci, které můžete najít v průmyslově vyráběné soli neplatí pro sůl mořskou. Mořská sůl dokáže dokonce pomoci absorbovat a využít vodu, kterou jste vypili.

44) Přestaňte kouřit

Je běžné něco přibrat, když přestanete kouřit. Proto pokud máte nadváhu a jste kuřák, měli byste se nejdříve zbavit cigaret a potom začít hubnout.

45) Mějte více sexu

Mezi tipy na hubnutí si můžete zařadit i tento způsob jak spálit více kalorií a současně si hubnutí užívat.

46) Omezte nebo přestaňte pít alkohol

Alkohol nejenže obsahuje mnoho kalorií, je také nebezpečný pro játra. Játra je přitom velmi důležitá pro správné fungování střev, srdce a jiných orgánů.

47) Rozhodněte se, zda si dopřejete „volný den“

Mnohé moderní cvičební programy zahrnují takzvaný „volný den“, kdy si můžete dát vše na co budete mít chuť, nemusíte cvičit a druhý den se znovu vrátíte k programu. Musíte se ale rozhodnout, zda to u vás bude fungovat, nebo bude pro vás příliš těžké vrátit se k programu, když jeden den zhřešíte.

48) Stanovte si menší cíle

Pokud máte za sebou několik nebo dokonce mnoho dietních selhání, zkuste si nastavit menší cíle pro snížení hmotnosti. Takové, které i dokážete dosáhnout. Takto si podpoříte sebevědomí, budete věřit ve své schopnosti a dokážete pokračovat za většími metami na vaší cestě k ideální váze.

49) Dopřejte si změnu

Nové tělo znamená i nový účes a nějaké nové oblečení. Udělejte z hubnutí celkovou změnu vizáže a ctěte si své nové já, která se postupně objevuje.

50) Udělejte vždy o krok navíc

Nyní nemyslíme doslovně. Jde však o něco, v čem se liší vítěz od poraženého. Lidé, kteří uspějí jsou ochotni udělat vždy o něco navíc, než zbytek masy. A to je důvod, proč získají věci, které má pouze málo lidí.

51) Zjednodušte proces

Při vaší snaze zhubnout použijte princip 80:20. Najděte si 20% věcí, které tvoří 80% vašich výsledků a zaměřte se na ně, věnujte se jim ještě více. Jde o to, abyste eliminovali neplodné činnosti.

52) Odhalte pět věcí, které nyní nedokážete udělat

Není to pouze způsob na zjištění, jak dlouhá bude vaše cesta, ale bude úžasné vidět, kam jste se až dostali. Pokud nedokážete vyjít tři patra po schodech aniž abyste zadýchali, jednoho dne to zvládnete. A svůj úspěch rovnou dokážete kvantifikovat.

53) Rozhlédněte se po svém okolí

Prohlédněte si okolí svého bydliště, možnosti na cvičení, tedy posilovny, basketbalové hřiště, tenisové kurty, saunu, ceník možnosti cvičení jógy a podobně. Takto budete mít nachystaný seznam možných míst, kam se obrátit.

54) Ověřte zdroje, které vám mohou při hubnutí pomoci

Je těžké nechat si radit někým, kdo nemá to, co chcete. Vyberte si takového poradce a tipy na hubnutí, které vám osobně sednou a dokážete je poslouchat a následovat.

55) Létejte jako Peter Pan

Když se Peter Pan učil létat, poradili mu vybrat si jednu šťastnou myšlenku a té se držet. Tutéž moudrost lze aplikovat i na vaši momentální situaci. Myslete pozitivně, myslete na hezké věci a vaše úsilí při hubnutí se znásobí.

56) Nenechte se zavalit informacemi

Všude kolem je velké množství informací. Mezi nimi se najdou dobré i nevhodné, proto je někdy těžko rozeznat, co je správné a co ne. Navíc, můžete se ztratit a zaseknout ve fázi sbírání informací a neuděláte další krok – tedy ten, kdy se konečně začnete dávat do formy. Proto si najděte tak akorát informací na to, abyste mohli začít a vedle hubnutí můžete hledat a získávat další rady a tipy na hubnutí.

57) Zeptejte se sám sebe, proč vlastně děláte nezdravé věci

Vždy je zajímavé, pokud se dopátrat, kde vlastně vaše zlozvyky začali. Kdy přesně jste začali dělat věci, se kterými se nyní snažíte přestat? Proč jste tehdy vůbec nabyli dojem, že jsou v pořádku? Odpovědi mohou být velmi poučné. Ale pozor, Neztrácejte příliš mnoho času v sebeanalýza.

58) Začněte tvořit nový příběh

Řekněte si, jak chcete aby váš život a situace vypadala, ne jak vypadá teď. Pokud jste ve vašem starém příběhu člověk s nadváhou a bez formy, vytvořte nový příběh. Zahrňte do něj změnu, úspěch, zdraví a štěstí.

59) Čtěte knihy o sebezdokonalování

Během hubnutí si třeba udržovat pozitivní mysl a optimismus. Zpočátku může být hubnutí skutečně těžké. Tyto knihy vám mohou pomoci, provedou vás těžkými začátky a pomohou vám nastavit to správné myšlení.

60) Tělo si nepřetěžujte

Pokud jste přibrali kvůli nemístným přejídání, nebude dobré jít do extrémů ani při hubnutí.

61) Navštivte lékaře

Může vám udělat krevní testy a doporučit řešení přesně podle vašich konkrétních potřeb.

62) Buďte připraven vyrovnat se se změnou

Změna může být těžká a vaše tělo proti ní pravděpodobně bude bojovat. Proto musíte být připraven na boj a musíte tasit všechny své zbraně.

63) Vyzkoušejte několik věcí

Pokud se snažíte zhubnout poprvé, nejdříve budete muset projít několika metodami hubnutí, než konečně najdete takový způsob hubnutí, který u vás zabere . Nebojte se zkoušet, vyhodnocujte výsledky, jak byste řešili experiment.

64) Udělejte si doma pořádek

Vyčistěte si příbytek, takto si zároveň pročistíte i svůj život. A možná najdete místo a peníze i na nějaký přístroj na posilování.

65) Stanovte si přesně, k jakému tělu se chcete propracovat

Pokud máte pouze vágní představu o tom, že „chcete zhubnout“, pravděpodobně vás brzy opustí. Pokud ale budete vědět, po jakém těle přesně toužíte, nedáte se tak snadno odradit a máte vyšší šance dotáhnout hubnutí až do úspěšného konce.

66) Netlačte příliš na pilu

Někdy se nám věci tím méně daria, čím více na ně tiskneme. Takže trochu uberte a nechte se vést. Jednoduše nechoďte za každou cenu proti proudu.

67) Dodržujte čas na jídlo

Když budete jíst v divném čase, nebo neustále měníte čas, kdy jíte, tělo nebude vědět, co se děje. Dodržujte pravidelné časy na jídlo a vaše trávení se vám poděkuje.

68) Vyskládejte si svůj cvičební program

Pokud se vám líbí některý z cviků z jednoho programu a jiný z druhého programu, vytvořte si vlastní cvičební plán, který vám sedne. Takto se vám bude snadněji dodržuje ť.

69) Nepřeceňujte, jaké budou po zhubnutí věci úžasné

Někdy až přeháníme a příliš nadsadit, jaký budeme mít úžasný život, když konečně dosáhneme svého cíle. Pokud budou vaše očekávání příliš velké, může se vám zdát, že vaše těžká práce za ten výsledek vlastně vůbec nestála. Stačí, abyste nezapomínali, že se po zhubnutí změní k lepšímu mnoho aspektů vašeho života.

70) Vytvořte si podvědomý návyk

Jde o návyk, který děláte automaticky, nemusíte nad ním vůbec přemýšlet. Zpočátku si budete muset připomínat, abyste jedli zdravě a cvičili. Pokud to ale budete dělat dostatečně dlouho, nastavíte se nakonec na autopilota. Údajně stačí 21 dní, aby se vám návyk zautomatizoval .

71) Dejte vědět o svých plánech svým skutečně dobrým přátelům

Se svými plány na hubnutí se svěřte pouze několika skutečně blízkým a důvěryhodným přítelem. Je dobré, pokud máte podporu v někom, kdo vás dobře zná a má upřímně rád.

72) věnce psa

Ani to nemusí být váš vlastní pes! Buď se nabídněte sousedovi nebo příteli, že mu psa vyvenčíte. Pokud jste milovníkem psů, můžete si i vy nějakého pořídit. I pes potřebuje denně pohyb.

73) Vyměňte špatné za dobré

Tak jako Indiana Jones vyměnil zlatou modlu za kámen, tak prostě i vy zaměňte své špatné návyky za ty dobré.

74) Rozšiřte si seznam potravin

Mnohé dietní programy poskytují seznam osvědčených a povolených potravin. Ujistěte se, že se nebudete neustále točit kolem dvou či tří stejných.

75) Obraťte se na poradce pro zdravou výživu

Možná to zní pridraho, ale stačí, abyste ho navštívili jednou. Domluvíte si konzultaci, uděláte pár testů a vytvoříte jídelníček vhodný přesně pro vás.

76) Buďte opatrný

Je lákavé posouvat hranice až na limit, hlavně, pokud se vám v hubnutí daří. Dbejte ale na to, abyste hubli zdravě a neohrožujte své zdraví ve snaze dosáhnout vytyčeného cíle hned.

77) Nezapomínejte, že jsou horší věci než diety

Je jednoduché stěžovat se na diety, ale nezapomínejte, že byste mohli mít ještě mnohem větší problémy.

78) Vynechejte sladké napolitánky a tyčinky

Čokoládové tyčinky se nemusí zdát zcela nezdravé, mnohé z nich jsou ale přeplněné trans-tuků, přičemž ani nemusí být uvedeny v seznamu přísad.

79) Sledujte svůj pokrok

Je jedno jakým způsobem, ale dělejte si záznamy o svých skutečných pokrocích. Protože subjektivní pocit může být velmi zavádějící.

80) Najděte si svůj vzor

Pokud jsou na tom všichni kolem vás stejně jako vy, měli byste se poohlédnout někde jinde a najít si někoho, kdo zhubl a novou hmotnost si i udržel. Ať je pro vás pozitivním vzorem.

81) Připravte se na dosažení cíle

Zní to divně, ale pokud se na sebe stále díváte jako na tučného, ​​hrozí vám, že se dostanete znovu na staré chodníčky. Nastavte si mysl na to, že budete novější, hubenější, zdravější verze sebe sama.

82) Sežeňte si posilovací nářadí na doma

Důvodem je, abyste nemohli vymlouvat a omlouvat, že nemůžete jít do posilovny. Proto, jestli prší nebo svítí slunce, budete se muset hýbat.

83) Propojte hubnutí s jiným dlouhodobým projektem

Pokud se budete snažit dosáhnout dva velké cíle, nebudete mít kdy myslet na jídlo a mlsání. Současně budete motivován na dvou různých úrovních.

84) Když jíte, nebuďte duchem nepřítomný

Dbejte na to, abyste při jídle seděli a soustředili se na něj. Oběd si máte vychutnat. Vypněte televizi a skutečně se soustřeďte na chutě na talíři.

85) Zbavte se umělých jídel

Uměle vytvořené látky sice možná přidají lepší, výraznější chuť. Pro tělo však nejsou vůbec dobré. Jednoznačně je nejlepší držet se přírodních potravin a pochutin.

86) Jakýkoliv dietní program nejdříve prokonzultujte s lékařem

Tato řada se často dává kvůli distancování se od odpovědnosti. Pokud se ale chystáte shodit hodně kilogramů, je vhodné dodržet ji.

87) Uvědomte si, že žádný zázračný recept neexistuje

Tajemství hubnutí není skryté v žádné truhlici ani zamčené na dvanáct zámků. Nedejte se proto oklamat programem, který vám slibuje odhalit tajemství, o kterém nikdo jiný neví.

88) Najděte si online fitnes průvodce

Online pomůcka a průvodce vašimi kroky vám pomůže vysledovat a graficky vyjádřit váš pokrok.

89) Inspirujte se opicemi

Určitě jste neviděli opici, která by držela dietu. Jedí tehdy, když jsou hladové.Přestanou jíst, když jsou plné. A vědí, jak odpočívat. Vezměte si z nich příklad a trochu se k nim snižte.

90) Vyhněte se výkyvům nálad souvisejícím s ročními obdobími

Pokud vám nedělají dobře chladné a tmavé měsíce, nastudujte si něco o sezónní afektivní poruše. Během zimních měsíců si zachovejte pozitivní mysl a dávejte si pozor na výkyvy nálad.

91) Vyhýbejte se celovečerním filmem, lépe řečeno popkornu

Samozřejmě, prohlédnout si občas dobrý film je fajn. Mnozí lidé ale dělají tu chybu, že u filmu sedí s velkým balíkem popkornu a koly

92) Přestaňte jíst, když budete na 80% plný

Tato řada patří mezi tipy na hubnutí, které vám mají zabránit v přejídání. Pokud přestanete jíst ještě předtím, než začne žaludek hlásit, že je plný, máte vyhráno.

93) Najděte si nepotravinářské odměny

Vyberte si něco, co rád děláte, nebo co byste chtěli. A na cestě za hubnutím si stanovte několik milníků. Takový systém odměn bez použití jídla je dobrým způsobem jak se odměnit a přitom nehřešit.

94) Namixujte si oblíbenou hudbu na cvičení

Nastavte si MP3 playlist vašich oblíbených písní, které vám pomohou při cvičení. Při cvičení si je pusťte, dodržíte tak čas cvičení a ozvláštněte si svůj trénink.

95) Po cvičení si dopřejte saunu

Pokud snesete vedro, vyzkoušejte po cvičení i takový relax. Uvolníte si svaly a možná ještě co to navíc vypotíte.

96) Pečujte o svůj vzhled a snažte se vypadat co nejlépe

Nemusíte čekat dokud zhubnete, abyste vypadali co nejlépe. Součástí procesu, kdy se díky zhubnutí chcete cítit lépe, je i líbivý vzhled. A pracovat na něm můžete už teď.

97) Sežeňte si správné vybavení

Potřebujete turistické boty, abyste mohli jít na túru? Potřebujete krokoměr, abyste si spočítali své kroky? Nevzdávejte se aktivit kvůli tomu, že nejste řádně vybaven. Samozřejmě berte na zřetel bezpečnost a zdraví.

98) Pořiďte si přípravky na pročištění střev

Pomůžete svému střevu, aby mohlo do budoucna dobře fungovat a současně očistíte střevo od starých nánosů.

99) Snažte se získat objektivní zpětnou vazbu

Pokud jste si zvykli na to, že v zrcadle vidíte tučnou osobu, asi budete na sebe příliš přísný, když začnete hodnotit své skutečné výsledky. Proto dovolte jiným, aby byly vašima očima a dovolte jejich komplimentem přetrumfnout váš negativní náhled.

100) Hubněte kvůli sobě

Lidé mají různé důvody, pro které chtějí zhubnout. Ale mnozí přehlížejí ten nejdůležitější, dělat to pro sebe. Skutečně neexistuje lepší důvod, ostatní důvody se tak či tak později přidruží.

101) Zkuste jíst méně masa

Přínosy vegetariánské diety bylo vidět v několika případech onemocnění srdce a rakoviny. Pokud si nedokážete představit, že byste se vzdali masa úplně, pokuste se omezit ho pouze na obědy. To je nejlepší čas na konzumaci masa, protože trávení je v této části dne nejsilnější a má čas na jeho strávení ještě před spaním.

102) Dejte si klapky na oči

První týdny, dokonce první měsíc hubnutí se vůbec nezastavujte a nekontrolujte svůj pokrok! Vyhýbejte se zrcadlům, váze, metru. Neprimeriavajte si oblečení, zda vám již lépe sedne. Dopřejte si čas na to, abyste později viděli mnohem výraznější změnu.

103) Hubnutí není o tom, dosáhnout něco obrovské

Hubnutí je o tom, začít malými krůčky, udělat věci, které můžete udělat hned dnes. A potom kráčet dál a znovu a znovu. Vedlejším produktem bude nakonec to, že dosáhnete něco obrovské.

104) Postavte své fitness cíle na piedestal

Zacházejte se svými novými návyky jako s posvátnou věcí, nedovolte, aby vám něco stálo v cestě. Ať jsou vaší prioritou, stejně jako vaši blízcí, vaše sny a věci, které jsou vám drahé.

105) Hledejte další pozitivní změny

Když už jednou vydáte na správnou cestu, pokud jde o jídlo a pohyb, začněte se poohlížet i po dalších pozitivních věcech, které byste chtěli dostat do svého života. Pomůže vám to v ještě větší motivaci a vy uvidíte, jak silný ve skutečnosti jste.

106) Cvičte jógu

Přínosy jógy jsou dobře zdokumentovány. Dokáže dostat vaši mysl a tělo do souladu.

107) Najděte si něco, na co se budete těšit

Naplánujte si výlet nebo něco zábavné, abyste měli v budoucnu bod, na který se těšíte. Pomůže vám zůstat pozitivně naladěn a motivovaný. Hlavně během dlouhých zimních měsíců.

108) Jídlo nejdříve řádně prožijte

Když jíte a přitom nejste skutečně hladový, není předešlé jídlo ještě strávené. Tělo ale přestane trávit první jídlo a začne pracovat na nově dodaném jídle. Staré jídlo ale zůstane strávené pouze zčásti. A to pro hubnutí není dobré.

109) Nespoléhejte na léky a elixíry

Odpověď nenajdete v krabičce s léky. Pokud by tomu tak bylo, brali by je všichni. Bez vašeho osobního úsilí a přispění k hubnutí vám samotné léky nepomohou.

110) Zorganizujte se

Pokud je váš život jeden velký chaos, program na hubnutí vám nepomůže. Protože i ten se vám změní na chaos. Nejdříve si ukliďte v životě, ale nepoužívejte to jako výmluvu na odsouvání hubnutí.

111) Vše si sepište

Sepište si své cíle týkající se hubnutí. Stejně svou strategii, jak je chcete dosáhnout. Denně si je čtěte. Je totiž velmi jednoduché, na věci zapomenout nebo je měnit, pokud je nemáte podchyceny.

112) O co jde při kaloriích?

Pokud u vás v minulosti počítání kalorií nefungovalo, zkuste něco jiného. Kalorie nemusí být vaším nepřítelem, pokud jej z nich neuděláte vy sami.

113) Nepřenášejte celé obchody a trhy k sobě domů

Potraviny a jídlo kupujeme proto, abychom je snědli. Téměř všechny obchody s potravinami jsou však jako dobře navržené pasti. Proto jděte dovnitř, kupte pouze to co skutečně potřebujete a vyjděte ven.

114) Dejte se do latě

Nemusíte jít rovnou k chiropraktiku. Dobře známé, pohybem ke zdraví, vám dopomůže ke skvělému pocitu a současně se budete chtít mnohem více hýbat.

115) Dbejte o sebe po zbytek svého života

Hubnutí může být mnohem jednodušší, než si mnozí lidé myslí. Nemusíte hubnutím strávit celý život. Je třeba si však uvědomit, že na udržení ideální váhy byste měli při tomto nově zavedeném zdravém životním stylu zůstat – po zbytek života.

116) Udělejte z hubnutí zábavu

Kdo tvrdí, že diétovanie a hubnutí musí být dřina? Udělejte z toho součást svých dní, překročte bariéry a užívejte si své nové možnosti!

117) Udělejte více kroků

Nemusí to být zrovna 10 000, ale dejte si za cíl projít každý den o něco více. Velice vám v tom pomůže krokoměr.

118) Zkombinujte dietu, posilování a kardio

Jde o synergické trio, které vždy funguje. Dobré jídlo vám dodá více energie, takže dokážete víc cvičit. Takto získáte více svalové a kardiovaskulární síly.

119) Najděte si osobního trenéra

Pokud vás trápí cena, můžete s ním trénovat pouze, dokud nezhubnete.

120) Najděte si kámoše na cvičení

Ale pouze v tom případě, pokud by vám to vyhovovalo. Někoho totiž spolucvičence motivuje a nutí chovat se zodpovědně. Někdo v něm však může najít „spolusťažovateľa“, se kterým si odůvodní každé otálení a odsouvání hubnutí.

121) Pozor na úpadek

Při každé činnosti přijde den, kdy z vás opadne počáteční vzrušení a před vámi zůstane pouze těžký úkol. Nedejte se, Neupadněte a nevzdávejte své úsilí.

122) Odolejte pokušení

Pokušení může přijít ve více formách, takže buďte v pozoru. Věci si plánujte předem, abyste nespanikárili, že hladovíte. A v té panice pak sáhli po čemkoli.

123) Začněte s dosažitelným cílem

Pokud si dáte za cíl zhubnout 50 kg, může se vám to zdát nedosažitelné. Zkuste začít s menším cílem, například 15 kg a pak uvidíte, jak se cítíte.

124) Pijte dostatek vody

Množství se liší od člověka k člověku. Ale odsledovat si to můžete prostřednictvím moči. Čirý nebo mírně zbarvený moč je nejlepší, takže pijte tolik, aby nebyl hustý a tmavý.

125) Trénujte mozek

I procvičování bystrosti a jasnozřivosti patří mezi tipy na hubnutí. Existuje množství programů na trénování mozku, díky nim si zlepšíte soustředění a schopnost jasně přemýšlet. Hubnutí je totiž vlastně mentální hra. Vzhůru do ní, napumpujte si své mentální svaly.

126) Malé změny, kterých se budete držet, vedou k velkým výsledkům

Pokud u vás velká generálka a kvantové skoky v minulosti nefungovaly, nastal možná čas na pomalý a metodický přístup k úspěchu. Ne ze dne na den, ale v dlouhodobém horizontu.

127) Nenechte se rozhodit drobnými neúspěchy

U některých dietáře! Se po prvním zaváhání nebo po první chybě zhroutí celá jejich snaha. Nevzdávejte se svého cíle kvůli jednomu zakopnutí. Problémem je, pokud se tyto zakopnutí hromadí. Jednoduše, zůstaňte v klidu a pokračujte v hubnutí .