Svatební účesy – tipy pro výběr

Tyto rychlé a jednoduché tipy Vám pomohou vybrat si svatební účes, který se Vám hodí nejvíce. Pokud jde o účesy, na svatební den předejdete katastrofě tak, že budete vědět, co chcete a jak toho dosáhnout. Zde jsou rady jak dosáhnout vzhled, který si zamilujete a budete se cítit skvěle.
Trendy v oblasti svatebních účesů

Pokud nejste neuvěřitelně posedlá módou, slovo “trend” je zakázáno, pokud jde o svatbu. Svatební album z něhož “křičí” jak dávno se svatba odehrála je to poslední, co ženy chtějí. Slovo “aktuálně” je vhodnější. Momentálně letí zdravé vlasy a lesklé bohaté barvy, které vypadají, jako byste měli štěstí když příroda nadělovala krásu.

Pokud jde o střihy a styly, je lepší inspirovat se celebritami než tím co vidíte na předváděcích molech. Nejlepší účes by měl podtrhnout – ukázat v nejlepším světle Vaši přirozenou krásu. To je to, co chcete – barva vlasů a střih, který se hodí k Vaší přirozené textuře vlasů, tónu pleti a rysům obličeje.

Pokud jde o svatební účesy, chcete dosáhnout vzhled, který není příliš komplikovaný, bez velkého množství laku na vlasy a rozhodně bez kudrnatých pramínků.

Jak dosáhnout sofistikovaný, elegantní vzhled s krátkými vlasy?

Účesy pro krátké vlasy mohou být stejně krásné a stejně elegantní jako účesy pro delší vlasy. Klíčem k úspěchu jsou měkké, zdravé, lesklé a nekrepovatejúce vlasy příjemné na dotek. Pokud máte střih “pixie”, vygooglil si fotky Natalie Portman z doby kdy měla krátké vlasy (dokonce i když měla velmi krátké vlasy vypadala kouzelně). Pokud máte krátký “bob”, vyhledejte fotky Theron Charlize z časů když měla krátké vlasy, nebo Norah Jones, která měla svůj okouzlující asymetrický bob. Ginnifer Goodwin je další, kterou se můžete inspirovat – její účes z krátkých vlasů je obzvláště okouzlující.

Zvažte i vlasové doplňky, jako je květ, pěkná křišťálová spona do vlasů, nebo tenká, třpytivá čelenka (je jemnější a rafinovanější než diadém).

A co dlouhé vlasy? Vypnuto? Rozpuštěné? Jaký je trend?

Přibývá stále více nevěst, které se rozhodnou pro rozpuštěné vlasy. Představte si hladké a lesklé vlny nebo měkké, volné romantické kadeře, které často vidět na Sarah Jessica Parker a Kate Hudson. Rovné vlasy jsou také krásné, ale dodejte jim trochu objemu aby nevypadaly zplihle. A ano, vlasy zapletené na boku hlavy do “vánočky” jsou také přijatelné – pokud se vydáváte na pláži nebo v květinové zahradě.
Pokud jste se rozhodli pro vypnuté vlasy, na internetu si najděte na fotky z nejnovějších předávání cen a vezměte si inspiraci z největších hvězd večera. Měkký, nízko položený drdol do strany je klasickým účesem, stejně jako i vyčesané střapaté kadeře.

V jakém časovém předstihu před svatbou byste si měli ostříhat a nabarvit vlasy?

Oživte svůj střih a barvu vlasů asi týden před Vašim velkým dnem. Někteří lidé si myslí, že “špinavé” vlasy se snadněji upravují, ale to neznamená, že byste opravdu měli mít špinavé vlasy – je to neuctivé k Vašemu kadeřníkovi. Čisté vlasy jsou nejlepší, ale umyjte si je den nebo večer před svatebním dnem aby ráno nebyly příliš kluzké.

Rady ohledně zkoušení účesů s kadeřníkem

Vezměte si s sebou fotky účesů, které se Vám líbí abyste si byli jisti, že Vám kadeřník rozumí. Odložte si fotky Vašich svatebních šatů (účes by měl hodit k stylu závoje) a také fotky a stránky z magazínů s účesy, které se Vám nejvíce líbí. Při výběru obrázků mějte na paměti délku a texturu svých vlasů. Na druhé straně, pokud se Vám určitý typ účesu líbí, ale nejste si jisti, zda se hodí pro Váš typ vlasů, dobrý kadeřník by ho měl vědět přizpůsobit nebo alespoň Vám vysvětlit proč se vám nehodí.

Objednejte si “zkušební jízdu” abyste získali představu o tom, jak bude Váš kadeřník pracovat s Vašimi vlasy a rysy obličeje aby dosáhl vzhled, který se Vám nejlépe hodí. A vezměte s sebou svou nejdůvěryhodnější kamarádku a digitální fotoaparát.

Nevěsta a závoj

Závoj můžete obvykle nosit bez ohledu na Váš účes. Váš kadeřník najde způsob, jak jej připevnit a ukáže Vaší družičku nebo spolehlivé kamarádce, jak ho sundat bez poškození účesu.

Co dělat a čemu se Zakázat ve svatební den

  • Začněte se střihem a barvou, která se hodí ke textuře Vašich vlasů, tónu vaší pleti a rysům obličeje.
  • Ujistěte se, že barva Vašich vlasů odpovídá barevnému odstínu Vašeho obočí.
  • Ujistěte se, že vámi vybraný účes je pohodlný pro celodenní nošení.
  • Očekávejte větší objem účesu, než na co jste jste zvyklí – Váš účes může vypadat dobře kým jste ještě v pyžamu, ale bude vypadat dobře když už budete mít oblečené šaty.
  • Nebojte se drdol si večer rozpustit.
  • Ukažte svému kadeřníkovi fotografii šatů, aby věděl účes přizpůsobit Vašemu celkovému stylu.
  • Ukažte svému kadeřníkovi fotky účesů, které se Vám líbí – v tomto případě je skutečně pravda, že je lepší jednou vidět než stokrát slyšet.
  • Ujistěte se, že i Vaše družičky mají fotky účesů, po kterých touží. Zkrášlovací proces tak proběhne hladce a efektivně. (Váš kadeřník nebude mít čas věnovat se Vám pokud se Vaše družičky hodinu před obřadem nebudou vědět rozhodnout jaký účes chtějí.)
  • Umyjte si vlasy den před svatbou, ne v den svatby.
  • Zvolte si jednoduché vlasové doplňky – chcete přece aby pozornost věnovali Vám, ne Vašim doplňkem.