Svatební účesy: spolupráce s kadeřníkem

Špatný účes ve svatební den prostě není přípustný, takže vyhledejte odbornou pomoc. Možná máte štěstí na kadeřnici, jejíž absolutně důvěřujete, která zná Vaše vlasy lépe než kdokoliv jiný a dokáže vytvořit Váš vysněný svatební účes. Pokud nemáte, musíte prostě hledat. Zeptejte ostatních nevěst, jejichž účesy jste obdivovali. Poraďte se se svým svatebním salonem. Poté, co jste získali doporučení, je čas dohodnout si konzultace: je to jediný způsob, jak zjistit, zda je ta která kadeřnice / kadeřník pro Vás ta pravá. Přeskočte tento krok az Vašeho svatebního účesu Vám budou stát vlasy na hlavě dupkom.
Připravte se

Před prvním setkáním se svou kadeřnicí mějte na paměti, že nezná, co se Vám líbí – budete jí to muset ukázat, ne jen popsat. Nejlepší je sesbírat fotografie účesů z časopisů, které se Vám líbí a najít fotky svatebních účesů na internetu. Můžete přinést i své fotky, které ukazují, jak chcete aby Vaše vlasy vypadaly, nebo fotky kamarádčiných svatby – cokoliv, co mu napoví, jaký druh účesu hledáte.

Další užitečný nápad: Na svou první konzultaci se oblečte do bílého – například bílého trička – ukáže se tak pravý odstín vašich vlasů. Měli byste si také vybrat tričko s výstřihem podobným Vašim svatebním šatům – různé účesy se hodí k různým výstřihem. Váš účes bude vypadat jinak když budete mít na hlavě vlasové doplňky, které na hlavě plánujete mít ve svatební den a proto je důležité, abyste si je s sebou vzali na konzultace. Pokud ještě nedorazily, požádejte svůj svatební salon, aby vám půjčil podobné. Nebo s sebou alespoň vezměte fotografie, takže kadeřnice alespoň bude vědět, co může očekávat.

Zdokumentujte to

Když už mluvíme o fotografiích, vezměte si s sebou fotoaparát. Když Vám kadeřnice začne upravovat vlasy, požádejte ji aby vyfotila každý konečný účes ze čtyř různých úhlů – zepředu, zezadu az obou stran. Uvidíte tak jako účes vypadá ze všech stran, a budete mít představu o tom, jak ten který účes vypadá na fotkách. Pokud se Vám nějaký účes líbí, požádejte svou kadeřnici aby přesně zapsala, jaké produkty a techniky použila. Protože svatební konzultace se mohou konat měsíce před svatbou, je důležité, abyste měli poznámky a fotky a věděli si vzpomenout, co se Vám líbilo.

Jak si najmout kadeřníka

Předtím, než si najmete kadeřníka musíte se rozhodnout: Chcete, aby ve Váš svatební den přišel k Vám nebo raději zajdete do salonu? Bude upravovat vlasy pouze Vám nebo i Vašim družičkám? Chcete, aby s Vámi kadeřnice zůstala po celý den a udělala na účesu poslední úpravy před focením a obřadem? Prodiskutujte to s ní. Samozřejmě, to na jak dlouho si kadeřnici najmete záleží na Vašem rozpočtu a její časových možnostech.
Když jste se rozhodli kadeřnici si najmout, zarezervujte si termín. Další možností je, že s kadeřnicí podepíšete formální smlouvu, ve které se podrobně píše, co všechno ve svatební den očekáváte. Může se to zdát přehnané, ale toto je speciální příležitost, a je rozumné chtít to mít černé na bílém.

Načasujte to správně

Skvělý účes ve svatební den záleží na tom jak si všechno načasovat – což znamená, že je třeba aby Vám účes udělali v ten správný čas. Pokud Vám udělají účes příliš brzy, Váš účes bude vypadat fádní ještě před tím než se začne oslava, ale pokud začnete s úpravou vlasů příliš pozdě, budete mít naspěch. Odstopujte jak dlouho trvá vytvoření Vašeho účesu, přidejte k tomuto času půl hodiny a domluvte si schůzku s kadeřnicí na co nejpozději. Pokud se například focení má začít o čtvrté a vytvoření Vašeho účesu trvá hodinu, objednejte se na 14:30.

Svatební účes

Ve svatební den se oblečte do spodního prádla a oblečte si něj košili s knoflíky vpředu, takže budete připravena obléci se do šatů, když je Váš účes hotový a Váš závoj je připnutý. Pokud má Vaše kadeřnice přijít ke Vám domů, udělejte pro ni místo vedle nízkého stolu a posaďte se na židli s nízkým opěradlem aby měla přístup k vaší hlavě. A ujistěte se, že jste v blízkosti elektrické zásuvky pro spotřebiče, jako jsou fény, kulma, a elektrické natáčky. Pokud je to nezbytné, mějte po ruce prodlužovačku.

Pokud se Vám nebude líbit jak Vám kadeřnice upravuje vlasy, klidně a zdvořile navrhněte alternativu. Potřebujete odbornou pomoc – to je důvod, proč jste najali profesionála – ale musí Vám být ochoten pomoci dosáhnout Váš cíl. Měl by Vám také poradit co dělat aby účes vydržel celou noc. Pokud si chcete závoj po obřadu sundat, požádejte o radu jak to udělat. Koneckonců, budete přece chtít předvést, svou nádherný hřívu, však?