Svatební účesy: Krize vyřešena!

Vydávám se o šest měsíců a nenávidím moje vlasy! Stejný účes nosím už od střední školy a je čas na nový. Jak mohu najít takový, který se mi hodí?
Dobře, zhluboka se nadechněte a neudělejte nic nerozvážně. Nevybírejte si svatební účes, který se příliš liší od účesu, který momentálně nosíte. Myslete na modernizace účesu ne jeho transformaci. Nechceme, aby se Vám před Vaším velkým dnem stala vlasová katastrofa. Najděte si kadeřnici, s níž budete v příštích šesti měsících spolupracovat. Začněte malými změnami a experimentu s novými produkty. Když se rozhodnete pro délku vlasů a účes, vyberte si závoj nebo ozdobu do vlasů, která bude doplňkem celkového vzhledu.

Snažím se naplánovat svůj svatební den. Jak dlouho bude kadeřnici / kosmetičce trvat úprava účesu a makeup? Ona bude také upravovat čtyři družičky a mou mámu. Mám jít první nebo poslední?

Vytvoření účesu a nanesení makeupu trvá asi dvě až tři hodiny, ale závisí to na náročnosti účesu. Pokud je potřebných mnoho úprav nebo je třeba začít znovu (i to se stává), může to trvat déle. Zvažte, zda si družičky nezvládnou udělat makeup sami a kadeřnice / kosmetička jejich už jen jemně upraví, případně najměte další osobu, která bude upravovat Vaši mámu a družičky. Některé salony nabízejí celý tým profesionálů – 2-6 stylistů v závislosti na velikosti vaší svatby. Pokud všechny bude upravovat jen jeden profesionál, jděte poslední abyste na fotkách vypadaly svěže.

V den svatby jsem si kadeřnici objednala domů. Účtuje si za výjezd i za vytvoření účesu, což je drahé. Mám jí přesto dát spropitné?

Pokud budete s její prací spokojená, určitě ano. Spropitné je speciální poděkování a pokud budete v nejdůležitější den svého života díky ní vypadat krásně, spropitné si zaslouží. Takže pokud jste výsledkem její práce nadšení, spropitné by mělo být ve výši 10 až 20 procent ceny. Tak či onak, pokud jste s její prací spokojená, pošlete jí po svatbě děkovný list a doporučte ji všem svým přátelům – svatební profesionálové si doporučení cení stejně jako peníze!
Kolem obličeje mám spoustu krátkých odstávajících vlasů (pravděpodobně zlomené vlasy z nošení ohonů) a ve svatební den chci mít vlasy vypnuté. Jak mohu dosáhnout elegantní vzhled? Mám si je ostříhat? Obávám se, že lak na vlasy nepomůže.

Od nůžek ruce pryč! Ostříháním “dětských vlasů” svůj vzhled jen zhoršíte. Máte pravdu v tom, že nošení copů může způsobit, že se vlasy zlomí zejména pokud jsou ve špatném stavu. Zhoršení tohoto problému můžete zabránit tak, že si vlasy dáte pravidelně podstřihnout a budete je udržovat hydratované. Jednou nebo dvakrát týdně naneste na vlasy vyživující přípravek, nechte ho na vlasech po dobu 10 až 15 minut a opláchněte studenou vodou. Dosažení elegantního vzhledu ve svatební den by neměl být problém – vyřešit by to měl gel nebo lak na vlasy. Pokud jsou Vaše vlasy husté, naneste gel do mírně vlhkých vlasů a vyfoukejte. Pro uhlazenější vzhled naneste před sušením a na upevnění účesu na vlasy pomádu. Ve Váš svatební den mějte s sebou přípravek pro konečnou úpravu vlasů jako je sérum na vlasy ve spreji nebo vosk.

Moje svatba se blíží a já si nejsem jistá co udělat s vlasy. Vlasy si obvykle Barvím doma, ale ráda bych si před svatbou dala udělat trvalou. Jak mám naplánovat barvení vlasů a trvalou?

Na trvalou jděte měsíc až pět týdnů před Vaším velkým dnem a vlasy si nabarvěte dva týdny před svatbou. Váš snoubenec si dosud zvykne na Vaše nové kadeře a barva bude na svatbě vypadat svěže. Zvažte dát si vlasy nabarvit kadeřníkovi. Najděte si certifikovaného odborníka, který bude přesně vědět, jak zacházet s chemicky ošetřenými vlasy.