Společenské účesy na ples

Nezáleží na délce vašich vlasů, existuje obrovské množství inspirací na plesový účes.

Získejte ten správný “look”

Plesy jsou výbornou příležitostí, jak ukázat vaši hravou, romantickou nebo smyslnou stránku. Účes, jako zlatý hřeb vašeho vzhledu, volte i v závislosti na střihu šatů. Měl by totiž dodat celkovému vzhledu šmrnc a eleganci. Pokud jste si již vybrali vaši slavnostní róbu, je čas začít přemýšlet nad vlasy a make-upem. Přestože si společenský formální účes můžete s pomocí různých stylingových přípravků a doplňků udělat i doma, cítí se mnohé dámy lépe, pokud se svěří do rukou profesionála a zarezervují si termín v salonu krásy. V “Rozmazlující balíčku” tak získají make-up i účes, na který se mohou spolehnout.
Populární účesy na ples

Existuje mnoho druhů účesů, vhodných na společenské události. Tyto účesy na ples nebo na bál jsou však nadčasové a jednoduché zároveň.

Uzel nebo drdol

Uzly a drdoly jsou vrcholem sofistikovaných účesů. Tyto hladké, vyčesané Stylingy zvýrazňují rysy obličeje, nechávají vyniknout klíční kost a dodávají důraz ozdobám a detailem večerních šperků. Ne každá žena má ale správný tip vlasů, aby se jí dal udělat hladký drdol nebo uzel. Talentovaný stylista však dokáže k vlasům připojit barevný příčesek, který pomůže dodat na objemu a zvětšit jemné, zplihlé kadeře. Drdol vypadá nejlépe v kombinaci s dobře padnoucí přiléhavou róbou. Jelikož drdoly potřebují trochu dozdobit, jednoduché vlasové doplňky nebo hedvábné květiny jim dodají ten správný dotek půvabu. Výsledkem je pak nadčasový vzhled.

Prstýnky

Na prstýncích z vlasů je něco neuvěřitelně ženské, zvláště, pokud je zkombinujete s šaty princesového střihu. Pokud hledáte obzvlášť romantický účes, jemně padající prstýnky jsou téměř neporazitelné. Na takový účes jsou nejvhodnější přirozeně kudrnaté vlasy, vzhled plných loken dokážete vytvořit kulmou či horkými natáčkami.

Copy

Přestože je na cop cosi dětské a hravé, dokážou vypadat úchvatně, pokud je sladíte se správnými šaty a doplňky. Šaty v řeckém stylu nebo s jedním odhaleným ramenem jsou na kombinování s copy ideální. Lehce tak získáte vzhled bohyně či nadpozemské krásky. Stačí si zaplést na temeni dva copy a obtočit je kolem hlavy. Copy nebo copy jsou jednoduchým účesem, který si dokážete udělat i sama, stačí si souměrně rozdělit cestičku a jednotlivé prameny vlasů k sobě ztuha splést. Abyste získali jiskru navíc, dozdobte cop čelenkou s krystalky nebo flitry.

Napůl vyčesané

Pro ženy, které mají raději vlasy rozpuštěné, ale kadeře přesto zkrocené, nabízí nejlepší volbu z obou světů právě účes z napůl vyčesaných a napůl rozpuštěných vlasů. Účesy z napůl vyčesaných vlasů jsou nejvhodnější pro středně dlouhé vlasy a dokáží zakrýt problémy související s ne zcela dokonalou ofinou. Abyste si vytvořili romantický poloviční uzel, použijte nejdříve na vlasy natáčky a horní část vlasů vyčešte směrem nahoru. Základ účesu uhlaďte a vytvořte koňský ohon nebo vlasy zachyťte na vrchu hlavy ozdobným hřebínkem. Tento účes si můžete vytvořit také z rovných, hladkých vlasů. Lepší ale vypadá, když má trochu objemu a vln.
Elegantně a stylově

Zatím, co se mnohé z výše uvedených účesů určených na ples zaměřují na vlny, lokny a doplňky, některé šaty a společenské události si žádají něco víc, než jen jednoduchý a elegantní styl. Pokud chcete, abyste vypadaly nevinně, a ne přehnaně nazdobené, je nejlepší rovný, uhlazený účes. Hladký účes sluší každým vlasům, ale z polodlouhých, krátkých vlasů nebo z mikáda můžete vykouzlit ten Nejúchvatnější vzhled.

Nestačí pouze vyfoukat vlasy přes kulatý kartáč, je třeba vyrovnat jejich profesionální žehličkou, aby se vlasy rozzářily a byly dokonale hladké. Odolejte nutkání použít při tomto účesu vlasové doplňky, místo toho se zaměřte na barvu! Solidní barvy na vlasy, jako zářivá platinová, úchvatná červená, nebo uhlově černá, vypadají na elegantních šik hladkých účesech nejlepší.

Objevte svůj styl

Existuje mnoho možností na formální společenský účes, dopřejte si proto čas a experimentujte, abyste si byli jistá, že zvolený účes a šaty budou dokonale ladit s vaší osobností. Když vyzkoušíte několik plesových účesů, jistě najdete ten perfektní pro váš speciální večer.