Společenské účesy pro období Vánoc

Vánoční svátky jsou kromě svátků míru, klidu a rodinné pohody i příležitostí, setkat se na více či méně formálních večírcích a účastnit se různých společenských událostí. Pro dámy je proto vhodné, naplánovat si své róby a účes už dopředu.

Populární vánoční účesy

Zda vás osloví mohutné kadeře nebo jemné lokny, zda budete mít vlasy vyčesané nahoru nebo spuštěné dolů, právě pěkný slavnostní vánoční účes vám doplní tu správnou sváteční náladu.
Poloviční uzel

Vánoční účesy z polovičních uzlů a drdolů jsou velmi ženské. Správně umístěna spona do vlasů zachytí vlasy po stranách a zároveň je na temeni nadzvedne a zajistí v požadované poloze. Takový účes je na svátky velmi vhodný, zohledňuje i samotné počasí. Díky polovičnímu uzlu si můžete obléknout rolák, či chlupatý límec. Pokud si vlasy mírně vypnete, budou vaše kadeře stále šik, iv zimě. Při rodinných setkáních a na rodinných fotografiích vypadá poloviční drdol nadčasově a klasicky zároveň.

Copy a copy

Chcete zábavný a zároveň slavnostní styl, nemůžete při copu šlápnout vedle. Je to neporazitelný mladistvý vánoční účes. Převažte si cop červenou třpytivou stuhou, budete vypadat sexy a žensky. Před sepnutím si vlasy jemně natočte, aby se vám cop mírně vlnil a při pohybu pohupoval. Takový styl účesu je jistě koketní a dívčí, ale může být zároveň klasický a romantický. Abyste svůj postoj a náladu vyjádřili co nejlepší, přizpůsobte si i vlasové doplňky. Pokud chcete dospělejší styling, zvolte perly nebo zlatou mašli.

Šik a oslnivá

Pokud byste se díky svému vánočnímu účesu dostali rada na obálky módních časopisů, zvolte zářivé a ostré rysy. Krátká asymetrická ofina nebo sestřih vlasů dodá vašemu vánočnímu vzhledu trochu dramatičnosti. Plochá žehlička na vlasy vytvaruje váš účes do úplné dokonalosti, špetka séra na rozzáření vlasů jim zajistí vhodný lesk. Zlatý nebo stříbrný gelový krém do vlasů dodá vašemu vzhledu trochu jiskry a podtrhne odvážný střih. Na doplnění již tak moderního stylu použijte správné doplňky a budete působit kouzelně a oslnivě.

Kadeře a prstýnky

Vánoční účesy by nebyly kompletní bez kudrlinek. Pokud máte přirozeně kudrnaté vlasy, zdůrazněte jejich několika volnějšími kadeřemi, které vytvarujete kulmou a dodejte jim objem pomocí spreje na vlasy. Vyzkoušejte měkký volný uzel a dovolte pramenem, aby se po vašem účesu magicky rozlévaly. Pokud chcete, aby byl váš účes o něco více sexy, zkuste horké natáčky, dodáte vlasům obrovské vlny, vytvarujete ohromnou strukturu. Účes bude zároveň trvanlivý. Chcete-li retro účes, zkuste na hlavě vyformovat vlny prsty a zachyťte jejich pinetky. Nebo jejich natupírujte a přidejte jim tak na výšce. Tento účes hodný předváděcího mola nejlépe vynikne, pokud jsou vlasy vypnuté nahoru a zachyceny ve volném drdolu nebo spirále. Vlasové doplňky, které mohou odpovídat vánoční atmosféře, umělecky vsuňte do vlasů a vytvoříte tak pravý sváteční účes.
Sváteční vlasové doplňky pro období Vánoc

Kromě pěkného drdolu dodají to zvláštní vánoční kouzlo i správně zvolené vlasové doplňky. Doplňte svůj účes některými z následujících doplňků a získáte dramatický nebo hravý vzhled:

  • ozdobné spony s drahokamy,
  • umělé prodloužené vlasy a příčesky,
  • spony a sponky s krystalky,
  • čelenky různých barev, včetně luxusních sametových odstínů,
  • zlaté stuhy uvázané na ocasech a cop,
  • doplňky a spony s rolničkami,
  • plstěné jehlice a spony,
  • doplňky s Mikulášem, sněhulákem nebo sobem,
  • spony se sněhovými vločkami z křišťálu,
  • ozdůbky ve stylu vintage.

Upravit správně vaši korunu krásy na svátky je úžasný způsob, jak doplnit celkový formální a společenský vzhled – doslova od hlavy k patě. Pokud se vaše doplňky budou blýskat a vaše vlasy budou upraveny jen o něco formálněji, než v běžný pracovní den, budete i vy zářit se vší okázalostí a půvabem Vánoc.