Společenské účesy, které zvládnete i sama

Formální účesy pro každou příležitost

Když se blíží společenská událost, jako je svatba nebo promoce či maturitní večírek, musí se ženy rozhodnout, jaký účes na daný večer zvolit. Pokud nechtějí společenský účes od profesionálky, je třeba zvolit takový styl, který si dokáží udělat i doma.

Někteří lidé mají na vytvoření make-upu a účesu přirozený talent. Je však mnoho žen, které se společenských událostí neúčastní velmi často, nebo se svým vlasům nevěnují denně. Díky různým návodem a postupem ve stylu krok za krokem, ale dokážou formálně vypadající účes na vlastní hlavě zvládnout i samy. Taková kreace se bude lišit od běžných účesů a zároveň bude lahodit oku.
Nápady na lehké společenské účesy

Formální účesy z krátkých vlasů

Retro vlny. Abyste ještě více zdůraznili svůj chlapecký účes, zvolte vlny vytvořené pinetky. Je to jednoduché. Takové vlny vytvoří retro, ale stále ženský vzhled, který, jak se zdá, nikdy nevyjde z módy. Abyste dosáhli tento styling, použijte na uchycení vln kovové pinetky. V závislosti na tom, zda chcete jemné, hladké vlny nebo skutečné kudrlinky, přichyťte sponky plocho na hlavu, případně jejich vsuňte přes střed kadeře. S pinetky na hlavě můžete i spát, ale nezapomínejte, že vaše vlny budou pak pevnější. Je také vhodné, abyste si tento účes vyzkoušeli ještě před svým velkým dnem, můžete tak správně odhadnout velikost vln a prohlédnout si svůj celkový vzhled.

Na stranu. Účes s pěšinkou na stranu, obzvláště hluboko do boku, vypadá mnohem formálnější, než když je cestička uprostřed hlavy. Při tomto účesu je důležité, aby vaše vlasy skutečně působily rozzářeně. Lze toho dosáhnout buď gelem nebo sprejem s leskem. Nakonec použijte pěknou sponu se šperkem, aby vlasy zůstaly na místě.

Sčesané dozadu s čelenkou. Podobně jako vlasy sčesané na stranu, mohou dozadu sčesané vlasy vyzvednout jemné rysy obličeje a působí pěkně a žensky. Nejlepší je ale fakt, že jednodušší už účes být nemůže. Je však třeba dbát na čelenku, kterou použijete. Čelenka musí proporcionálně ladit s množstvím vlasů a musí samozřejmě sedět ik velikosti vaší hlavy. Zpod tenké čelenky vidno velké množství vlasů, zatímco ty hrubé upoutají větší pozornost. Dokonce, pokud je to vhodné, můžete zvolit místo čelenky korunku.

Formální účesy pro středně dlouhé vlasy

Sčesané na střed. Vlasy rozděleny s pěšinkou uprostřed mohou vypadat měkce a romanticky, ale pouze pokud jsou volně sepnuté dozadu. Abyste toho dosáhli, rozdělte je na cestičku uprostřed hlavy, vlasy ze stran jemně sepněte na zadní části hlavy. Můžete také použít kulmu a natočit konce vlasů, čímž vytvoříte volné vlny.

Vyčesané do drdolu. Pokud to délka vašich vlasů dovolí, můžete zvolit účes ve tvaru drdolu. Vlasy sepněte do koňského ohonu a stočte je, dokud nevytvoříte uzel. Pak je zajistěte sponkami. Takový účes můžete zvolit, pokud máte vlasy jedné délky, případně pokud máte ofinu.

Dívky se středně dlouhými vlasy se mohou inspirovat i kouzlem starého světa a vyzkoušet retro účes z kudrnatých vlasů uchycených jehlicí.

Formální účesy pro dlouhé vlasy

Polovina nahoru, polovina dolů. Vlasy na temeni natupírujte, česejte jejich hřebenem se širokými zuby a sepněte jejich sponou.

Řecký uzel. Kolem hlavy si můžete obtočit velký věnec z vlasů, přesně podle řeckého stylu. Uhlaďte vlasy do koňského ohonu, zapleťte je a pak je obtočte kolem hlavy. Sepněte jejich silnou sponkou, či dvěma, aby cop držel.

Pokud si chcete udělat drdol z dlouhých vlasů, vyzkoušejte následující postup:

  1. Vlasy si umyjte, použijte kondicionér a řádně je vysušte.
  2. Nachystejte si obyčejné sponky.
  3. Vezměte všechny vlasy a vzadu na hlavě z nich udělejte koňský ohon. Ten stočte do drdolu, ale ne příliš tuhého.
  4. Použijte sponky, začněte drdol zachycovat tak, že sponky do něj ponoříte.
  5. Přidejte trochu spreje na vlasy, aby účes držel.
  6. Pokud chcete, použijte stužku nebo jinou ozdobu.

Poznámka: drdoly a uzly se z krátkých vlasů dělají velmi složitě, ale pokud si vlasy necháte prodloužit, můžete ho zvládnout.
Jednoduché společenské účesy na maturitní večírek

Maturitní ples je velmi důležitou událostí v životě téměř každého studenta. Dívky nejdříve se zatajeným dechem hledají perfektní šaty, pak přicházejí na řadu vlasy a účes, který na svůj slavnostní večer zvolí.

Na maturitní večírek si dívky dělávají účes častokrát samy, vždyť už šaty stáli kopec peněz. Je třeba, abyste si sladili účes se zvolenými šaty. Nápadů na jednoduchý formální účes, vhodný na maturitní večírek, je hned několik. Můžete si vybrat drdol či uzel, účes z rovných žehlených vlasů, případně nádherný cop.

Přizpůsobte svůj společenský účes šatům

Když se účastníte formální společenské události, bylo by hanbou strávit množství času hledáním a sháněním perfektních šatů a doplňků a zapomenout na správný make-up a účes. Dejte si proto pozor, aby vaše šaty, vlasy a make-up ladily.

Například, některé šaty vypadají úžasně s vzhůru vypnutými vlasy, jiné jsou nejelegantnější, když se spojí s rozpuštěnými vlasy. Kromě toho, jaký si nakonec zvolíte make-up a šaty, vyberte si pár společenských účesů a vyzkoušejte je několik dní před vaším velkým večerem. Nebojte se zeptat na názor přátel a rodiny. Takto se budete moci na večírku soustředit už jen na jednu věc, a to příjemně strávený čas!