Solární louka – zdravé opalování i v zimě!

Opálení není jen krásný, mladý a přirozený vzhled, ale především vitamín D, který lidské tělo produkuje díky slunečnímu záření. Během léta jsme si sluníčka užili všichni dostatek, co ale dělat v zimě, kdy slunce za mraky nevykoukne i několik dnů? Všichni přeci víme, že dostatek vitamínu D je pro nás důležitý i kvůli obranyschopnosti organismu a napomáhá zvýšené imunitě.

Když je solárium přežitek minulosti

Když se řekne opalování v zimě, většina z nás si vybaví solárium. To je taková velká krabice, do které si lehnete, zavřete nad sebou víko a ležíte bez hnutí… skoro jako v rakvi. Brrrrr!

Pokud jednou poznáte výhody solární louky, jiné opalování už chtít nebudete. Tedy kromě toho venkovního, pod opravdickým sluníčkem, na čerstvém vzduchu.

Solární louka je vlastně speciální zářič, který je zavěšený na stropě. A ten vás opaluje, ať pod ním děláte cokoli. Můžete pod ním sedět a číst knížku, dívat se na televizi nebo si pod něj dát pohodlné lehátko a ležet a relaxovat. Chvíli na břiše, chvíli na zádech.

Opalování pod solární loukou je stejné, jako byste leželi v létě venku na dece a opalovali se. Jen to máte o dost pohodlnější než na tvrdé zemi. A bez mravenců a komárů.

Pokud rádi cvičíte, můžete dokonce pod solární loukou cvičit podle libosti. Opálíte se krásně rovnoměrně a vaše opálení bude mít přirozeně bronzovou barvu.

Ptáte se, jak je to možné?

Zářiče Sunsky (což je obchodní název solární louky) totiž produkují celé spektrum ultrafialového záření (tj. jeho segmenty UV-A, UV-B a UV-C). To vše je přírodní součást slunečního záření.

Proto se pod solární loukou budete cítit podobně, jako ve světle slunečních paprsků a takové opalování probíhá pozvolna a mírně. I díky tomu vám krásné opálení dlouho vydrží.

Nic se ale nesmí přehánět, takže slunění pod solární loukou absolvujte napoprvé jen 5 minut. A další návštěvy postupně prodlužujte, až dosáhnete optimální délky 30 minut. Klidně každý den.

Domácí solární louku si můžete vytvořit z kterékoli místnosti. Zářiče se jednoduše zavěsí pod strop. Třeba v ložnici, obývacím pokoji, fitness místnosti či v pracovně. Výhodou zářičů v solární louce je i to, že je nemusíte čistit – nepřichází do kontaktu s lidským tělem ani potem.

www.wellness-vision.cz