Šest věcí, které můžete pro hubnutí udělat večer a přes noc

Samozřejmě, pozdní večery jsou dobrou volbou na rande, domácí práce, telefonické rozhovory … Ale víte, co je na nich ještě úžasné? Večer se můžete nastavit na výraznější a lepší výsledky v hubnutí. Řiďte se těmito tipy a dostaňte se ke své cílové hmotnosti mnohem blíže.
Dejte si večeři s nízkým obsahem sodíku

Pokud se chcete probudit bez pocitu nafouknutí, vyhněte se určitě večer čínskému jídlu. Jde o to, že sůl ve vašem systému zůstává přes noc, takže se vzbudíte nafúknutejší, než byste se probudili normálně. Nejlepší řešení je uvařit zdravé jídlo z dušené zeleniny a hubených proteinů, nic z toho by však nemělo být plné soli.

Večer si zacvičte

Víte, že pocení pomáhá shodit kila, ale možná si myslíte, že cvičení těsně před spaním vám pak nedovolí usnout. Naštěstí to není pravda. Studie z roku 2013 potvrdila, že aktivní lidé jsou o 56 až 67% náchylnější tvrdit, že v noci obvykle dobře spí. Nezáleží přitom, kdy přes den cvičí.

Zabalte si oběd z domu

Průměrné jídlo z restaurace obsahuje více než dvojnásobek kalorií, které byste měli během jednoho jídla zkonzumovat. A to se ani nebere na zřetel nižší množství kalorií, které byste měli zkonzumovat, pokud chcete zhubnout. Ale kdo má čas, dopoledne vařit? Nenechte si rozházet svou dietu a nachystejte si jídlo už v předchozí večer.

Pijte hodně vody

Voda pročišťuje vaše tělo, což pomáhá zbavit se i té vody, kterou zadržujete. Pokud ale nechcete celou noc strávit tím, že budete běhat na záchod (vydatný a kvalitní spánek je pro hubnutí podstatný), přestaňte pít vodu ve velkém hodinu před spaním.
Ujistěte se, že budete mít v ložnici úplnou tmu

Hormon melatonin může pomoci vašemu tělu tvořit více hnědého tuku, který spaluje kalorie. Jelikož vaše tělo produkuje melatonin tehdy, když jste v naprosté tmě, ujistěte se, že vám do ložnice neproniká žádné světlo a podpořte tak hubnutí.

Stáhněte radiátor, než vlezete do peřin

Myšlenka, že byste během spánku spalovali více kalorií, může připadat příliš dobře na to, aby to byla pravda. No podle výzkumu, lidé, kteří spali při 19 stupních Celsia, spálili o sedm procent více kalorií, než lidé, kteří spali při 24 stupních Celsia. Sedm procent není žádné terno, ale určitě potěší!