Rychlé hubnutí: Jak to udělat bezpečně

Unavení z nárazových diet a dietních výstřelků? Postupujte podle těchto zdravých tipů.

Snažíte se zhubnout? Pravděpodobně chcete výsledky – a to rychle. Dovolte mi, abych vám ušetřila trochu času: zapomeňte na dietní výstřelky. Jejich výsledky netrvají. Kromě toho existují zdravější možnosti, se kterými můžete začít ještě dnes! Za týden můžete doma pomocí zdravé stravy a dostatku cvičení bezpečně shodit asi 1,5kg, říkají odborníci.
Jak zhubnout rychle

Pokud každý den spálíte o 500 kalorií více, než přijmete, měli byste shodit zhruba 0,5 – 1 kg za týden. Chcete-li hubnout rychleji, musíte jíst méně a více se pohybovat. Například, pokud za den přijmete 1050 až 1200 kalorií a budete hodinu cvičit, můžete během prvního týdne zhodiť1,3 – 2,5 kg nebo i více, pokud vážíte více než 115 kg. Je velmi důležité nesnížit příjem kalorií ještě víc – je to nebezpečné.

Omezení příjmu soli a škrobu mohou také na začátku znamenat větší ztrátu váhy – zbavujete se však většinou tekutin, ne tuku. “Když snížíte příjem sodíku a škrobu, snížíte množství tekutiny a zadržování tekutin v těle, což může mít za následek ztrátu až 2,5 kg.

Diety pro rychlé hubnutí

Odborníci doporučuje jíst stravu s minimálním množstvím škrobu, přidaného cukru a živočišných tuků z masa a mléčných výrobků. Pro rychlé hubnutí doporučují zaměřit se na ovoce, zeleninu, vaječné bílky, sójové výrobky, drůbeží prsa bez kůže, ryby, korýši, nízkotučné mléčné výrobky, a 95% -ní libové maso. Zde jsou další tipy:

  • Jezte zeleninu která vám pomůže cítit se sytý.
  • Pijte hodně vody.
  • Odstraňte ze svého domu nezdravé potraviny, které jsou pro vás příliš lákavé.
  • Zaměstnejte se – nejezte jen proto, že se nudíte.
  • Jezte jen z talíře sedíc u stolu. Nemaškrťte před ledničkou.
  • Nevynechávejte jídla.

Veďte si potravinový deník – zapisujte si všechno, co sníte – pomůže vám to nepolevit v úsilí. Dokonce i když jste si jídlo, které jste snědli zapíšete na ubrousek, kterou nakonec vyhodíte, akt psaní vás dělá odpovědných za své chování a je to velmi efektivní nástroj na hubnutí. Kromě zapisování si toho, co jste snědli si můžete zapsat i jako jste se cítili těsně před tím, než jste to-které jídlo snědli. Byli jste naštvaný, smutný, nebo jste se nudili? Často se příliš zaměřujeme na potraviny a kalorie, ale naše emoce jsou obrovskou součástí našich stravovacích návyků. Pokud vidíte přetrvávající vzor ve vašem emočně podmíněném jedení, zvažte konzultaci s poradcem. Mohou vám pomoci najít jiné způsoby, jak zvládnout své pocity.

Cvičení pro rychlé hubnutí

Je čas více se hýbat! Jedna studie ukazuje, že na hubnutí je zapotřebí téměř jedna hodina mírného cvičení denně. Naplánujte si kardio a silový trénink. Kardio spaluje nejvíce kalorií, takže je ideální pro rychlé hubnutí, ale pak je třeba zahrnout do svého cvičebního plánu i několik hodin silového tréninku týdně. Chcete-li spálit co nejvíce tuku, zkuste se po rozcvičení zapotit a vydržet při tomto cvičení celou hodinu.

Pokud momentálně nezvyknete cvičit a trpíte chronickým onemocněním nebo potřebujete výrazně zhubnout, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem. Podpoří vás v tom! A dohlédnou na to, že jste připraveni začít cvičit. Nespěchejte. Nedělejte příliš mnoho, příliš brzy – intenzitu cvičení zvyšujte postupně, abyste zabránili zranění. Jeden ze způsobů, jak zvýšit intenzitu je intervalový trénink – krátké intervaly cvičení vysoké intenzity, následované více mírnějším tempem a opakování tohoto vzorce v celém svém tréninku. Intervalový trénink umožňuje lidem cvičit internzívnejšie, aniž by cvičení muselo být stále na vyšší úrovni, av průběhu času, čím více budete takto cvičit, tím snazší bude spálit více kalorií, říkají odborníci.
Dietní výstřelky a nárazové diety

Vím, jak lákavě mohou znít dietní šílenství, zvláště pokud potřebujete shodit hodně kil. Slyšeli jste o hvězdách, které tak učinily a vypadají skvěle. Nezapomeňte však, že v případě, že dietní plán zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, asi to tak je. Zapomeňte také na všechny programy, které doporučují detoxikační pilulky, laxativa, půst, nebo nápoje a všechny, které slibují úbytek hmotnosti rychlejší než 1 – 1,5 kg týdně.

Pravdou je, že omezení příjmu kalorií pod 1,050-1,200 za den, je kontraproduktivní, protože na účinné cvičení budete potřebovat silné svaly. “Když budete jíst příliš málo kalorií, ztratíte tuk, ale i vzácné svaly, což je nejhorší věc, kterou můžete udělat, protože to zpomaluje váš metabolismus a dělá zvýšení intenzity nebo trvání cvičení těžším.

Dietní výstřelky jsou také odsouzeny k neúspěchu, tím, že vás obírají o to, co chcete. Nemůžete se stravovat takovým způsobem dlouho, a je příliš pravděpodobné, že se vzbouří a skončíte tam, kde jste začali. Zasloužíte si přece něco lépe! V každém případě se kouřit, dosáhnout svého cíle v hubnutí. Ale udělejte to prosím správně, takže budete předurčeni na trvalý úspěch.