Proč mít havarijní pojištění?

Na cestách častokrát stačí jen sekunda a o nepříjemnosti máte postaráno. Snadno se může stát, že vám auto poškodí přírodní živel, stane se terčem vandalů nebo se na něm poškodí čelní sklo. Všechny tyto případy znamenají jediné – dodatečné výdaje, ze kterých nikdo z nás radost nemá. Je však způsob, jak se takové nepříjemné situaci vyhnout, a tou je havarijní pojištění.
S uzavřeným havarijním pojištěním máte nárok na náhradu škody

A to v případě havárie, vandalismu, řádění přírodního živlu nebo odcizení vašeho auta. Díky pojistce vám tak nezůstanou oči pro pláč, ale vzniklou škodu vám proplatí pojišťovna. Navíc i havarijní pojištění si můžete přizpůsobit pomocí různých typů dobrovolných připojištění. Jednotlivé připojištění rozšiřují pojistné krytí a zaručují vám větší zabezpečení vašeho vozidla. Pokud ve vašem autě často přepravujete zavazadla nebo drahé osobní věci, můžete si vybrat balíček s pojištěním pro případ ztráty nebo poškození zavazadel. Pokud vlastníte luxusní auto, při kterém je každá oprava či výměna dílů velmi drahá, zvolit si můžete i připojištění čelního skla. Pokud vlastním autem často cestujete do zahraničí, ideálním rozšířením havarijního pojištění pro vás bude připojištění rozšířené asistence.
Havarijní pojištění získáte rychleji, než si myslíte

Pokud jste se rozhodli uzavřít havarijní pojištění, nemusíte chodit daleko. Vše zvládnete přímo z gauče nebo kanceláře, díky online srovnávací kalkulačce havarijního pojištění. Jak si však vybrat? Je to jednodušší, než se zdá. Online kalkulačka pro srovnání cen vám automaticky porovná všechny dostupné nabídky pro vaše vozidlo a vy si tak snadno zvolíte tu nejvýhodnější nabídku. S porovnáním havarijního pojištění přes internet tak můžete velmi snadno a efektivně ušetřit. Další nespornou výhodou je, že uzavřít si havarijní pojištění on-line je velmi rychlý a jednoduchý proces. Celý postup hravě zvládne každý, nepotřebujete k tomu žádné speciální znalosti.

O tom, že havarijní pojištění se vyplatí, netřeba pochybovat. Na cestách se vám může přihodit cokoliv, a pokud nešťastná náhoda ukáže prstem právě na vás, budete připraveni.