Proč byste měli detoxikovat?

Detox znamená omezení nebo výrazné snížení konzumace některých potravin a zamezení některých faktorů životního stylu. Cílem detoxikačního programu je zvýšení celkového množství přijatých živin s co nejmenší zátěží na trávicí systém, snížením celkového množství přijatých kalorií a vyloučení všech těžkých a zpracovaných potravin. Dodání extra živin, které tělo potřebuje, zlepšuje a stimuluje hojení a regeneraci a současně snižuje zátěž na něj.

Víme, že játra, zažívací ústrojí a další orgánové systémy se mohou zregenerovat z nemocného na zdravě fungující tkáň. Například nedostatek čerstvé zeleniny a příliš mnoho zpracovaných potravin může způsobit ztučnění jater, ale tento prolém může být napraven změnou výživy a životního stylu. Detoxikace je také o trénování těla vyžadovat zdravější potraviny a snížení chuti na nezdravé jídlo.

Dietní omezení a půst existují již tisíce let, a to zejména pro náboženské a kulturní důvody. Přírodní detoxikace je jednou z nejběžnějších a nejzákladnějších tělesných funkcí. Vaše játra a ledviny spolu s střevy, lymfatickým systémem a kůží pomáhá při procesu odstraňování chemikálií a odpadních látek prostřednictvím potu, moči a výkalů. Detoxikace zahrnuje neutralizaci a odstranění odpadu z normálního trávení potravy, buněčného dýchání, imunitních komplexů, mrtvých mikrobů a odumřelých buněk.

V dnešní době je na naše přirozené detoxikační systémy kladena vyšší zátěž. Mohou být přetížené následkem přebytku alkoholu, chemikálií v životním prostředí, jakými jsou například herbicidy, insekticidy, pesticidy, fungicidy, petrochemické produkty, barvy na vlasy, barvy, čistící prostředky, léky, látky znečišťující ovzduší z aut a premylu, parfémy, plastové chemikálie jako jsou BPA a ftaláty, špatná strava včetně nadměrného množství živočišných bílkovin, nasycených tuků, umělá sladidla, přísady, konzervační látky, přebytečné rafinované sacharidy, cukr, trans-tuky, zpracované potraviny, a mnoho dalšího.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí vydalo zprávu o vystavení se chemikáliím v životním prostředí. Zpráva uvádí, že krve nebo v moči lidí bylo nalezeno 212 chemických látek, 75 z nichž nich nebylo nikdy předtím u lidí v naměřených. Je známo, že mnoho z detekovaných chemikálií může být škodlivé pro lidské zdraví a může přispívat ke chronickým onemocněním a dalším zdravotním problémům.

Když naše tělo dosáhne své plné kapacity detoxikace následkem tohoto zvláštního zatížení, tyto toxické metabolity se začnou ukládat v našich orgánech, tkáních a tukových buňkách. To pak může způsobit nebo přispět k únavě, zánětlivým onemocněním, imunitní dysfunkci, špatné kontrole hmotnosti, srdečním onemocněním a rakovině.

Některé stresory životního prostředí jsou nevyhnutelné, ale expozici těmto stresorům můžeme snížit pomocí našeho jídelníčku. Můžeme také zlepšovat a podporovat vlastní léčebné a detoxikační cesty našeho těla se zvýšenou výživu prostřednictvím pití ovocných a zeleninových šťáv a vysoký příjem ovoce a zeleniny, které obsahují vitamíny, minerály, fytonutrienty a antioxidanty.

Bohužel množství výzkumu ohledně účinků pití šťáv a Posten je malé, ale dlouhodobý přínos přerušovaného půstu a omezení kalorií potvrzuje i vědecký výzkum. Konzumace pouze ovoce a zeleniny je druh půstu se zvýšeným příjmem živin. Výhodou omezení příjmu kalorií je to, že v konečném důsledku můžete snížit riziko některých onemocnění a dokonce si i prodloužit život. V tradiční čínské medicíně a ayurvédské medicíně je půst je součástí preventivní zdravotní péče a provádí se často.

Některé studie na zvířatech ukazují, že koriandr a česnek zvyšují eliminaci určitých těžkých kovů. Tyto studie a mnoho dalších ukazují, že určité fytonutrienty mohou pomoci zvýšit přirozenou eliminaci určitých toxinů a těžkých kovů.

Přínos detoxikace a zvýšené konzumace ovoce a zeleniny, mohou zahrnovat odolnější kůži a pleť, hubnutí, méně migrén, lepší trávení, zvýšení energie, zlepšení mentálnyych funkcí, snížení imunitních poruch, lepší náladu, více vůle a méně nemocí po celý rok.

Detoxikační program zahrnuje konzumaci velkého množství čerstvého ovoce a zeleninových šťáv a je navržen tak, abyste své tělo krmili všemi živinami, které pomohou, opraví a dodají vašemu tělu energii, kterou během detoxu potřebuje. Nejrychlejší a nejúčinnější způsob, jak dodat živiny do těla, je prostřednictvím kapalin, protože to je forma, která umožňuje nejefektivnější vstřebávání živin a zajišťuje minimální množství odpadu.

Detoxikace zahrnuje celkový zvýšený příjem živin a dávání tělu to, co potřebuje – prostě starání se o sebe.