Podívejte se co se stane, pokud začnete každý den pít vodu s medem

Voda je pro nás blahodárná, to všichni víme. Neustále slyšíme, že bychom měli pít více vody. Koneckonců, voda je životně důležitou složkou pro naše tělo, vždyť nesmíme zapomenout, že naše tělo tvoří 80% vody! Což je docela zvláštní, když se nad tím zamyslíte. Voda v podstatě řídí všechny naše každodenní tělesné funkce, od transportu životně důležitých živin a kyslíku po podporu našeho každodenního trávení. Takže jsme přišli na to, že ji prostě potřebujeme.
Nicméně chtěli byste pití vody udělat ještě výhodnější pro vaše tělo? Přidejte jen med, ano med! Víme si představit, na co myslíte.

Med je plný cukru.

A je příliš sladký.

Jak může být med zdravý?

Nemějte obavy, med má na vás ve skutečnosti velmi dobrý vliv. Každodenní pití vody s medem vám nejen podpoří zdraví, ale také zabrání v nemoci. Ano, slyšeli jste dobře, TOTO je to, co se stane, pokud začnete každý den pít vodu s medem …

Zbavíte se větrů

Ano, větry, vidíte dobře. Ale opravdu, pokud trpíte nadýmáním nebo cítíte pravidelnou plynatost, šálek vody s medem vám pomůže neutralizovat střevní plyny ve vašem těle. Věřte, spadne vám kámen ze srdce.

Podpoříte váš imunitní systém

Med má docela působivé účinky na posílení imunitního systému. Ujistěte se, že kupujete nezpracovaný, organický med pro dosažení maximálního účinku. Takový med je plný enzymů, vitamínů a minerálů, které vás chrání před nepříjemnými bakteriemi.

Zbavíte se toxinů

Med a teplá voda je jednou z nejlepších kombinaci na zbavení se odpadu z vašeho těla. Rozlučte se s toxiny a přivítejte detox. Zde je ještě rychlý tip – přidáním citrónu ještě více zvýšíte účinek tohoto nápoje, neboť citron podporuje močení. To jen tak pro zajímavost …

Vaše pleť bude čistší

Přesně tak. Med je přírodním antioxidantem, což znamená, že pomáhá tělu zbavit se veškerého odpadu a díky jeho antibakteriálním účinkem pomáhá udržet vaši pleť čistou , dokonce ještě čistší než kdykoliv předtím.

Zbavíte se nadbytečných kil

Vaše první myšlenka je pravděpodobně … ale vždyť med obsahuje cukr! Ano, v medu se nachází cukr ale je zcela odlišným od bílého cukru jelikož je to přírodní cukr . Tyto přírodní cukry vás zbaví chuti na špatné a nezdravé pochutiny jako je dort, sladkosti, čokoláda nebo kola. Faktem také je, že pokud zaměníte sladké nápoje za vodu s medem, ušetříte až 64% kalorií a podpoříte hubnutí!
Zmírněte bolest v krku

To, že teplá voda s medem je oblíbeným nápojem právě v zimě, má jistý důvod. Pomůže vám se zapáleným hrdlem a zahřeje vás v chladných měsících. Med je přírodním prostředkem na respirační infekce a běžný kašel. Takže příště, pokud budete mít otravnou rýmu, sáhněte po medu (nezpracovaném a organickém samozřejmě).

Vaše hladina cukru v krvi se upraví

Jak jsme již zmínili, i přesto, že med obsahuje poměrně vysoké množství cukru, není to bílý cukr – kombinace fruktózy a glukózy ve skutečnosti pomáhá tělu regulovat hladinu cukru v krvi a snižuje také cholesterol. A to není vůbec špatné.

Zmírníte riziko onemocnění srdce

Flavonoidy a antioxidanty v medu jsou také pěkně užitečné v prevenci a zmírnění rizika onemocnění srdce. Výzkum ukázal, že med zpomaluje procesy oxidace špatného cholesterolu v lidské krvi – což jinak může mít škodlivý účinek na vaše srdce a může vést k záchvatům, dokonce mrtvici.

Takže na co čekáte? Sáhněte po medu a zahřejte si konečně vodu v konvici!