Objevte 10 nej zdravotních přínosů goji

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak vám tyto malé červené bobulky mohou změnit život? Bobule goji patří celosvětově k nejbohatším potravinám, pokud jde o obsažené živiny. Rostou na keřích podobných vinné révě, oblibě stinné místa. Ačkoli nemá rostlina goji trny, mohou mít některé americké odrůdy stonky pokryté trny. Zajímavý fakt je, že goji dokáže odolat teplotním výkyvům až o 40 ° Celsia. To značí, že jsou mnohem silnější a odolnější, než vypadají. Rostliny dokáží přežít třeskuté zimy, ale vyrostou i na takových místech, jako je Britská Kolumbie. Na jaře jsou keře goji hustě pokryté listy a květy, které mohou být od bílé barvy až po fialovou. Z nich pak vyrostou šťavnaté bobule. Goji se liší barvou od světle žluté, přes zářivě oranžovou až po sytě červenou. Dva hlavní typy goji jsou asijský a americký. Jediný rozdíl je v historii. Asijské goji rostlo tisíce let v Číně, Mongolsku a Tibetu. Americké goji pochází z pouště na jihozápadě Spojených států. Sloužila na přežití v případě, že lidé nenašli vodu.
10 největších přínosů

1 Dlouhověkost a zdravé hormony

Sedmdesátník vyprodukuje oproti dvacetileté člověku pouze desetinu lidského růstového hormonu. To způsobuje, že tělo nemá dostatek energie, chřadne a ukládá tělesný tuk. Aby se člověk cítil, vypadal a fungoval jako v mládí, je třeba nabudit přirozenou produkci růstových hormonů. Goji se označuje také jako “ovoce dlouhověkosti”, je plné různých živin, díky kterým může být váš život delší a zdravější. Goji v tom tělu pomůže třemi zajímavými způsoby:

  • Goji obsahuje velké množství seskviterpenoidov, které mají protizánětlivé vlastnosti.
  • Goji stimuluje hypofýzu a epifýzu, čímž stoupá žlázová produkce lidského růstového hormonu (HGH).
  • Goji je bohatá na L-arginin a L-glutamin, které spolu podporují HGH určený na revitalizaci vašeho vzhledu a metabolismu. Abyste zůstali mladý, jezte goji!

2 Posílení libida a sexuálních funkcí

Goji je v Asii známá díky její posilujícím schopnostem v sexuální oblasti. Goji zlepšuje výdrž, náladu a celkový pocit pohody. Zároveň snižuje dopad stresu na vaše tělo. Tyto úžasné výhody vedou k mnohem zdravějšímu a bohatšímu sexuálnímu životu. U mužů je důležité vědět, že nedostačující sexuální funkce nejsou způsobeny věkem, ale nízkou hladinou testosteronu. Tím, že goji podporuje produkci HGH, stoupá i hladina testosteronu a zaručí vám tak zdravější sexuální život.

3 Zlepšení zraku

Goji obsahuje nejvyšší koncentraci antioxidantů podporujících zrak, jmenovitě zeaxantin a lutein. Zeaxantin i lutein chrání oči před poškozením volnými radikály, které na naše oči každý den útočí. Léčí také oční membrány, udržují jejich mladistvé a zdravé. Tyto dva klíčové antioxidanty se koncentrují ve středu sítnice a chrání oči před následujícími onemocněními:

  • Šedý zákal (katarakt)
  • diabetická retinopatie
  • ztráta zraku
  • Oční problémy související s přibývajícím věkem

4 Antioxidanty

Antioxidanty ochraňují vaši DNA před poškozením volnými radikály a před zářením. Pokud se vaše DNA poškodí, je pro každou představitelnou nemoc mnohem jednodušší, aby se dostala do vašeho těla. Rovněž se stupňuje stárnutí. Takže, jak se vaše DNA “kazí”? Přibývající roky, čas a uspěchaný životní styl, vystavování svého zdraví toxinům, záření a volné radikály. Vaše tělo je vybaveno na to, aby se do určité míry dokázalo samo opravit, ale pokud musí čelit primnohým volným radikálům, bude přetížené a vyústí to do předčasné smrti zdravých buněk. Takový výsledek může být příčinou různých nemocí, například rakovina. Goji je plná karotenoidních antioxidantů, které jsou přirozeným zdrojem antioxidačních pigmentů rozpustných v tuku. Čím více karotenoidů zkonzumujete, tím více života do sebe napumpujete.

5 Posilovač imunitního systému

Bobule goji jsou bohaté na vitamin C a zinek. Oba tyto vitamíny chrání tělo před nemocemi a pomáhají při uzdravování. Goji také chrání buňky ve vašem těle a podporuje imunitní systém díky těmto třem hlavním prvkem:

  • Polysacharidy, které chrání buňky před obecnou mutací.
  • Beta karoten, který podporuje fungování brzlíku a odpovídá za zvýšenou stimulaci imunitního systému při ochraně těla před virovou infekcí.
  • Minerál germanium, který bojuje proti rakovinným změnám, například při rakovině jater, rakovině plic, rakovině děložního čípku, rakovině varlat a rakovině dělohy.

Takže, posilněte svůj imunitní systém a už nikdy nemějte chřipku!
6 Hydratace

Správná hydratace je velmi důležitá součást celkového zdraví. Pokud není vaše tělo hydratované, zůstanete dehydrovaný, což znamená, že tělo nemá dostatek vody a nemůže fungovat normálně. Vodu ztrácíte poté, dýcháním a také vyprazdňováním. Nemusíte však pít pouze vodu, na hydrataci můžete jíst i čerstvé goji. Goji roste na bohaté, zásadité aluviálních půdě, která obsahuje velké množství Hydrogene, který je pro hydrataci potřebný. Takže pro extra hydrataci si můžete dát pár čerstvých bobulí goji.

7 Podpora mozku a neurologického zdraví

Goji pomáhá našemu tělu při produkci cholinu, což je důležitý prvek bojující s poškozeními způsobenými volnými radikály. Při jeho nedostatku dochází k zužování artérií, které přivádějí do mozku kyslík, čímž může dojít k rozvinutí Alzheimerovy choroby a neurologické degeneraci.

8 Podpora kardiovaskulárního zdraví

Goji dokáže bojovat proti hlavní příčině většiny srdečních chorob, a tou je zoxidovaný cholesterol. Cholesterol se stává nebezpečnějším, pokud oxiduje, což je výsledek vlivu volných radikálů. Stane se to tehdy, když tuky v krvi přilnou spolu s vápníkem (tvořeným nanobakteriím) ke stěnám arterie, čímž na nich vznikne nános. Enzym nazývaný superoxid dizmutázy (SOD) slouží jako ochranný mechanismus proti cholesterolu a může zabránit cholesterolu v oxidaci. Goji dokáže zvýšit hladiny SOD, čímž klesnou hladiny vašeho cholesterolu.

9 Udržování životně důležitých orgánů zdravých

Goji udržuje vaše životně důležité orgány ve formě díky vyrovnání hladin krevního cukru a podpoře trávicího systému, pleti a fungování jater. Goji obsahuje fytoživiny, které zlepšují schopnost detoxikace a dohlížejí na játra, aby nedošlo k jejímu poškození karcinogeny a žloutenkové virům. Tyto fytoživiny obsahují betain, polysacharidy a antioxidační pigmenty. Játra se díky betainu pročišťuje, ten stejně snižuje hladiny toxických aminokyselin v kardiovaskulárním systému. Čaj z goji lze využívat při léčbě cukrovky a všech typech zažívacích potíží, stejně při léčbě vředů a spastické tlustého střeva. Goji dále obsahuje mastné kyseliny, které mohou podpořit produkci kolagenu, čímž dojde k hydrataci av konečném efektu k mladistvému ​​vzhledu pleti.

10 Podpora spánku

Bobule goji obsahují thiamin a magnézium, což jsou dvě hlavní živiny potřebné pro zdravý spánek. Thiamin zlepšuje náladu a dodává energii, zatímco magnézium vylepší kvalitu spánku zkrácením času potřebného na usnutí.