Nejsou dveře jako dveře

Znáte to. Zařizujete si své nové bydlení a určitě kladete důraz na množství věcí, od podlahy, přes obklady do koupelny, kuchyňskou linku až po to, jaké obrazy si ve finále zavěsíte na stěny. Pokud chcete, aby vám vaše bydlení dobře “sloužilo” několik let, rozhodně nepodceňujte ani výběr interiérových dveří. Jsou totiž plnohodnotnou součástí domu či bytu a dokáží celému prostoru dodat ten správný estetický výraz.

Dveře totiž už dávno neslouží jen k oddělení jednotlivých místností či zamezení hluku a průvanu, ale mají i velký dekorativní potenciál. A vědí to i zákazníci, kteří postupně nároky na své interiérové ​​dveře zvyšují. Kromě samotné funkčnosti se stále více zajímají i o estetické vlastnosti.
K tomu, aby jejich interiér dokonale zosobňoval jejich vytoužené představy a vše se vším ladilo, potřebují bohatý výběr tvarů, barev, povrchů, prosklení, rozměrů či systémů uzavírání. No a v neposlední řadě i individuální řešení, kvalitní, rychlou dodávku a bezchybnou montáž.

Rozhodně se v případě výběru interiérových dveří nevyplatí spoléhat na levné varianty z velkých řetězců, pokud nechcete, aby vám za pár let dveře vrzaly, loupaly se, vypadávaly z pantů nebo dřely o podlahu. Přinášíme několik postřehů a rad, na co se při výběru dveří zaměřit a co nepodcenit, abyste si vybrali ty správné dveře, které vám budou sloužit na “věky věků.”

Nepodceňte výběr

Před samotnou koupí se zamyslete nad tím, co od dveří očekáváte a kolik jste ochotni investovat do dveřního kompletu (dveře, zárubeň, klika a instalace). Promyslete si jejich rozměry a směr otevírání. Chcete mít v celém interiéru stejné dveře nebo sáhnete po kombinaci různých druhů, například plných s těmi se skleněnou výplní?

A co materiál? Závisí na něm zejména akustické a tepelněizolační vlastnosti dveří a jeho výběr bude do značné míry zase záviset na vašem rozpočtu. Pozor si dejte i na kvalitu povrchové úpravy. Levnější dveře jsou potažené méně kvalitní fólií, která se může velmi rychle opotřebovat. Proto volte kvalitnější materiály, díky kterým jsou dveře odolnější vůči oděru i poškrábání a díky kterým mají delší životnost.

Nezapomeňte ani na výběr zárubně, kování a kliky. Informujte se také o tom, zda si dveře můžete přijít prohlédnout na vlastní oči i do prodejny. Každý výrobce se snaží přinášet na trh nějaké novinky. Na výběr je například i to, zda chcete na dveřích a zárubních ostré nebo oblé hrany, případně si můžete zvolit esteticky velmi pěkné bezfalcové dveře, u kterých jsou panty skryté v zárubni a takové dveře vypadají velmi moderně.

Kromě vlastností dveří však berte v úvahu i podlahu, materiály a barvy zbytku interiéru, aby se do něj dveře stylově hodily, případně aby ho doplňovaly. Jen tak bude výsledkem působivý celek, který bude nejen maximálně funkční, ale ve kterém se budete i dobře a útulně cítit.
Kvalita a krása v jednom

Modely dveří Prüm jsou vyráběny s pověstnou německou kvalitou z prvotřídních materiálů, s důrazem na každý detail. Spojuje se v nich krásné provedení, které ocení i nároční klienti s citem pro design, precizní zpracování, dlouhá životnost a spolehlivost za rozumnou cenu. Použitím ekologických výrobních postupů a materiálů je zaručena i jejich zdravotní nezávadnost.

Tradice jejich výroby sahá až do roku 1970 a od té doby se neustále rozšiřuje nabídka modelů, materiálů, barevná škála povrchových úprav i výběr skel či zasklívacích lišt. Je to neuvěřitelné, ale firma Prüm dnes dodává zákazníkům více než 3500 dveří a 3200 zárubní denně. Nejmodernější technologie umožňuje výrobu oblé hrany na dveřích i zárubních, která je v nabídce bez příplatku ve všech modelových řadách.

Vnitřní výplň dveří tvoří dutinková dřevotříska DTD, která zaručuje vynikající rozměrovou stabilitu dveří. Oboustranná vrchní vrstva je tvořena MDF deskou vysoké hustoty, což zase zabraňuje prohýbání dveří. Ta je ošetřena kvalitní povrchovou úpravou, přičemž výrobky jsou testovány a mají certifikáty o zdravotní nezávadnosti a splňují tak nejpřísnější ekologické normy nejen s ohledem na životní prostředí, ale i bezpečné použití v domácnostech či komerčních prostorách.

Zkrátka a dobře, dveře Prüm jsou opravdu ideální volbou s přihlédnutím na poměr kvality a ceny. Přesvědčilo se o tom mnoho zákazníků, kteří ani po letech nemohou říci na tyto dveře “křivého slova.”

Lépe jednou vidět …

Pokud bychom to shrnuli, dveře musí tedy nejen dobře vypadat a být vyrobeny z kvalitních materiálů, ale současně by měly být i bezpečné a zejména – měly by se pohodlně otevírat a zavírat. A o tom všem se nejlépe přesvědčíte jedině tak, pokud navštívíte prodejnu, která je prodává. Můžete si tam totiž vše důkladně podívat, vyzkoušet či dokonce porovnat s levnějšími variantami. Dnes je trh zaplaven širokou a různorodou nabídkou, takže se určitě nerozhodujte na základě ceny, kterou vám zašlou e-mailem, když ve skutečnosti nevíte, co za ni dostanete. Raději si jděte “na vlastní kůži” vyzkoušet, jak vypadá německá preciznost, kvalita a estetické provedení v jednom. Určitě to oceníte a budete si chtít vybrat už jen z jejich nabídky.

Rady interiérového designéra:

  • pokud chcete, aby byly dveře dominantním prvkem interiéru, měly by být v kontrastní barvě oproti podlaze a stěně
  • naopak, pokud chcete, aby dveře působily nerušivým dojmem, sáhněte po jemném odstínu příbuzném zbytku interiéru
  • bledší dveře se hodí spíše do tmavých místností, jako jsou chodby bez oken
  • dnes jsou moderní zejména bílé dveře v celém interiéru, které pěkně vyniknou s tmavou podlahou
  • dveře s ostrými hranami jsou klasika, která se hodí do každého interiéru
  • dveře s oblými hranami zase interiér zjemňují
  • pro milovníky čistých linií jsou ideální dveře se skrytými panty
  • do frekventovaných místností zvolte dveře z pevnějších materiálů