Nedovolte, aby nadváha ovlivnila vaše sebevědomí

Patříte k lidem, kteří se kvůli své nadváze cítí být méněcenní? Máte pocit, že v dnešním světě mají nadměrný lidé menší hodnotu než ti hubení? Zde je ráda, jak se ve svém těle můžete cítit mnohem lépe, i když máte nadváhu.

Může být pravda, že “svět” si cení hubených více než těch tučných. To ale neznamená, že se tak musíte hodnotit i vy. Vy sami máte moc rozhodnout, jak si budete sami sebe vážit a cenit. Vy sami jste strůjcem svého štěstí, i pokud jde o sebehodnocení.
Mnozí lidé mohou protiřečit, že to není jen tak. Jednoduše si zvolit, aby se člověk cítil lépe. Začněme proto hned při tomto bodě. Ano, není to snadné, ale je to to jediné, co funguje. A musíte to udělat, pokud se chcete cítit lépe. Musíte převzít kontrolu nad svým smýšlením.

Tu moc, vybrat si postoj a nastavení mysli, je moc, kterou vám nikdo nemůže vzít. Můžete namítnout, že takovou moc nemáte, mnozí lidé si v tomto nevěří. Pokud dovolíte, aby hodnocení jiných ovlivnilo i vaše vlastní hodnocení, je to na vaši škodu. Protože to tak vůbec nemusí být.

Moc na sebehodnocení můžete znovu nabýt tak, že začnete hodnotit to, kým jste, ne to, jak vypadáte. Můžete si zvolit, že se budete mít rád takový, jaký jste. Odmítnete nesprávné standardy “kvality”.

Obvod vašeho pasu nemá nic společného s tím, kdo jste. A v žádném případě neurčuje vaši hodnotu.

To, kým jste, je určeno vaším charakterem, vašimi hodnotami, vašimi danostmi, vašimi chybami, vašimi slabinami, vaší dobrotou, vaším individualitou, vaším duchem a vaší láskou.

Jste mnohem víc, než jen vaše hmotnost.

Zde je několik tipů, jak si můžete začít vážit sami sebe:

1) Pište si deníček. A když se budete kvůli své váze cítit méněcenný, sepište si, co ve vás takové myšlenky vyvolalo. Sepište si názor, přesvědčení, domněnku, která vás na takové myšlenky přivedla. Napište si, jak můžete změnit svůj názor a myšlení, zamyslete se nad sebou o něco více. Jak můžete využít svou moc a sílu, abyste stav své mysli změnily? Aby jste se začali cítit silný, krásný, ceněný av bezpečí?

2) neslavný představa o svém těle je výsledkem pravidel, které jste si podvědomě vytvořili a kterým stále věříte. Pravidlo, jak “hubení lidé jsou lepší než tlustí lidé”. Nebo “nikdo mě nebude milovat, pokud mám nadváhu”. Tyto omezující myšlenky nejsou správné. Pokud potkáte zda znáte lidí, kteří vám ukáží a dokáží, že tato pravidla nejsou správné, dejte si ten čas a zapište si o nich do deníčku. Je velmi mnoho talentovaných, úspěšných, hodnotných lidí se správným sebevědomím, kteří mají zároveň nadváhu. Nezakládají svou hodnotu na své hmotnosti. Vědí, že je v nich víc, než jen to. Pokud si o takových lidech napíšete, pomůže vám to odbourat omezující názory a nahradit je pravdou.
3) Zaměřte se na to, abyste byli zdravý, ne hubený. Tvar vašeho těla je z větší části dán geneticky. Fyzický tvar těla jste zdědili od vašich předků a před geny neuniknete. Zaměřte se na to, abyste se o sebe starali a byly zdravý. Přestaňte se snažit být někým, kým nejste.

4) Jezte stále zdravá jídla, nestřídejte různé diety. Jezte zdravě proto, že si vážíte sami sebe a své zdraví, ne proto, abyste sklidili uznání od jiných. Jejich mínění je v tomto irelevantní. Nepotřebujete ji. Sebevědomí a sebehodnocení je o tom, co si vy sami o sobě myslíte.

5) Najděte si druh cvičení, který budete dělat rádi. Nedovolte, aby se z cvičení stalo mučení. Udělejte z něj zábavnou část vašeho plného a zajímavého života. Dělejte věci, které máte rádi.

6) Naučte se, jak kupovat a nosit oblečení, které bude lichotit vaší postavě. Pokud se naučíte, které je to správné oblečení pro vás, budete se v něm i jinak cítit.

7) Zaměřte se na to, jak se chováte k lidem. V konečném důsledku se totiž lidé více zajímají o to, jak s nimi jednáte, než o váš vzhled. Lidi přitahuje vaše osobnost, talent, slabé a silné stránky, milé chování, charakter, humor a láska. Všechno toto určuje, kým jste. Buďte někým, kdo dodá ostatním pocit, že jsou milováni a ceněni. Vaše sebevědomí vám velmi rychle stoupne.

8) Usmívejte se. Podle výzkumů, 67% svobodných mužů a 78% svobodných žen se zajímají spíše o člověka, který se usmívá, než o člověka, který je hubený.

Rozhodněte se už dnes, že se budete vědomě zajímat a starat o svůj vnitřní stav. Važte si sám sebe, v každém okamžiku dne. Bude k tomu potřeba trochu cviku, ale vy to dokážete.