Může vám citronová voda skutečně pomoci zhubnout?

Mnohé celebrity nedají na horkou vodu s citronem dopustit a pijí ji, jak by vyvěrala ze samotné fontány mládí. Jsou si jisté, že díky ní hubnou … ale je to pravda?

Horká voda s citronem podle odborníků z oblasti výživy sama o sobě nevyvolá úbytek na hmotnosti. Nicméně, pokud tímto nápojem nahradíte nápoj s vyšším obsahem kalorií, například slazenou kávu nebo ovocný džus, čímž vlastně dojde k deficitu kalorií, pak vám citronová voda při hubnutí může pomoci.
Pitná voda, teplá nebo studená, s citronem nebo čistá, zároveň pomáhá udržovat váš metabolismus v chodu. Být hydratovaný je důležitá součást zdravého stravování, protože tak podporujete metabolismus. Ti, kterým čistá voda nechutná, si do ní mohou přidat trochu citronu. Výrazně podpoří chuť, ale bez přidání kalorií.

Z krátkodobého hlediska může pití citronové vody omezit nadýmání a otoky. Funguje totiž jako jemný, přírodní močopudný prostředek. Pokud ale trpíte nadýmání a otoky dlouhodobě, měli byste zjistit, co tento stav způsobuje a své návyky změnit. Možná příliš rychle jíte, pijete během přežvykování, pijete sycené nápoje, příliš solíte, nebo jíte potraviny s cukrovým alkoholem.

Určitě nebudete velebit vodu s citronem v případě, že trpíte na pálení žáhy nebo reflux. Citron by vaše příznaky pouze zhoršil.

Tak, a teď už to víte!