Mantra managementu hmotnosti. Udržuj, nepřibírej

Takové odkazy a poselství slyšet kolem svátků z každé strany. Útočí na nás hojnost, hodování a přibírání …

Udržuj, nepriberaj!

Tato mantra nám ale může pomoci i ve zbývajícím roce. Americká studie zahrnující afro-americké ženy se zaměřila právě na udržení hmotnosti, nikoliv na samotné zhubnutí. Závěrečná doporučení lze shrnout do tří bodů:
Dělejte postupné změny. V prvním kroku zvolte zdravější potraviny a nápoje. Například, nahraďte slazené nápoje, rýchloobčerstvenie a vysokým množstvím kalorií ovocem a zeleninou. Denně udělejte 7 000 kroků.

Sledujte svůj pokrok. Kontrolujte svůj postup s někým odpovědným. Jednotliví členové výzkumné skupiny například absolvovali každý týden telefonát s dietologem. Jednou měsíčně měli osobní setkání.

Neupadněte do rutiny. Hledejte nové způsoby, jak si sledovat příjem potravin, sledujte články o zdravějším životním stylu.

Hubnutí může být frustrující. V mnoha lidech zanechává pouze pocit hladu a porážky. Smutnou realitou je, že většina Američanů každoročně nabírá na váze. Možná je nutná změna našeho úhlu pohledu, možná je třeba zaměřit se něco úplně jiného. Možná je cestou právě prevence přibývání na váze pomocí malých a postupných změn v životosprávě. A pak můžeme hovořit o managementu hmotnosti.