Krátké účesy do postupna

Postupné krátké účesy – bob jsou primárně určeny pro ženy, které mají kostnatou postavu a kostnatou tvář. Postupné krátké účesy vypadají nejlépe na ženách, které mají husté a rovné vlasy.

Pokud má žena opravdu kostnatou tvář, měla by nosit postupný bob účes. Ideální způsob, jak vlasy ostříhat je tak, aby přední prameny lemovaly lícní kosti. Vzadu na šíji by měl být bob zúžen do tvaru klínu. Postupný bob této délky by měl mít tři vrstvy a vrchní vrstva by měla být asi 2,5cm nad uchem. Takový postupný účes vypadá nejlépe, když se vyfouká směrem dozadu. Chcete-li vytvořit formální vzhled postupného bob účesu, nejlépe je předělit vlasy stranou na temeni. Delší stranu lze zkrášlit ozdobnými sponkami. Pokud se chystáte na formální příležitost, můžete si zvolit sponu pokrytou kamínky.
Postupné krátké účesy se zaoblenou ofinou vypadají jednoduše neodolatelně. Takový účes opticky rozšiřuje tvář, takže je vhodný pro ženy, které mají dlouhý nebo srdcovitý tvar obličeje. Ofina také velmi dobře zamaskuje široké a dlouhé čelo. Postupný bob účes s ofinou by neměly nosit ženy, které mají kudrnaté vlasy nebo suché a vlnité vlasy, protože to bude vypadat, jako by právě dostali šok elektrickým proudem. Postupný krátký účes vypadá nejlépe pokud jsou vlasy úhledně upravené, ne ponechány nadivoko.

Takový účes by neměl mít otrhaný vzhled, protože nevynikne jeho vrstvení. Pokud chcete dosáhnout neupravený vzhled účesu bob, měli byste si zvolit takový účes. Kombinace těchto dvou typů účesů vede k módní katastrofě. Neupravený bob účes vypadá nejlépe na mladších ženách, které chtějí vypadat jako fanynky rocku nebo punku.