Krátké účesy podle tvaru obličeje

V tomto článku Vám řekneme, jaké krátké účesy se nejlépe hodí na každý tvar obličeje a proč.
Takže chcete jít nakrátko. Nebo chcete lepší krátký účes. Nebo možná jen chcete vědět, který krátký účes na vás bude vypadat dobře. Přišli jste na ideální místo. Bez ohledu na tvar obličeje – ať už jsou kulatá, oválná, čtvercová, srdčitá nebo dlouhá – jsou krátké účesy, které se Vám budou hodit, i takové, které ne. Pokud jste se rozhodli pro změnu účesu, budou Vás zajímat tyto informace: Základní pravidla změny účesu

V tomto článku Vám řekneme, jaké krátké účesy se nejlépe hodí na každý tvar obličeje a proč. Zjistěte na jakých tvarech obličejů vypadají nejlépe účesy pixie, bob a shag. Nejprve se však ujistěte, že víte, jaký je tvar Vašeho obličeje.

Související čtení: Jak určit tvar své tváře

.

 

Pixie: perfektní krátký účes pro oválné, čtvercové, kulaté a srdčité obličeje

Zatímco téměř všechny pixie krátké účesy vypadají skvěle na oválných, čtvercových a srdčitá tvářích, tento účes vypadá skvěle na kulatých tvářích, protože přidává objem do horní části hlavy, čímž kulatý obličej opticky prodlužuje.

Všechno to spolu pomáhá zvýraznit lícní kosti a oči, je to skoro jako kdyby jste si pomocí tohoto účesu přidali lícní kosti. Ne každému se pixie střih hodí. Tento vzhled funguje nejlépe na drobných ženách s vlnitými nebo rovnými vlasy. Tento střih může dlouhou tvář ještě více opticky prodloužit.

Tento střih je nejlepší pro:

  • oválné obličeje
  • čtvercového tvaru
  • srdčité obličeje
  • kulaté obličeje

Související čtení: Klady a zápory krátkých účesů

 

Vlnitý krátký účes shag je vhodný pro čtvercový tvar

Když máte hranatý obličej je to všechno o změkčení okrajů. Tento vlnitý účes shag na modelce Arizoně Muse se skvěle hodí k jejímu tvaru obličeje. Pokud máte vlnité vlasy, nevyrovnávejte jejich (většina lidí má do určité míry přirozeně vlnité vlasy – jednoduše si vlasy zmačkejte jak Vám schnou).

Pokud máte čtvercovou tvář, vyhněte se ostrým, šikmým střihem jakým je například klasický šikmý bob. A zatímco dlouhá ofina začesaná na stranu zakryje široké čelo, tupá ofina ho naopak jen zvýrazní.

Požádejte svého kadeřníka o měkký, zužující se bob, dosahující přímo na bradu. Jak Vám vlasy schnou, zmačkejte si je abyste v nich vytvořili přirozené vlny. Snažte se nenosit vlasy zahrnuty za ušima.

Přidejte svým vlasům texturu pomocí suchého šamponu ve spreji a konce vlasů si vyžehlete

Související čtení: Nejlepší vitamíny na vlasy
 

Oválný obličej: s krátkým účesem můžete vypadat funky

Pokud máte oválný obličej, můžete nosit prakticky jakýkoli účes, včetně krátkých účesů. Funky střih je pro oválné obličeje ideální. Žena, která nosí takový účes (a tetování) si žádá pozornost, což je nejen odvážné, ale i sexy. Dobrý stylista bude při odvážném střihu zohlednit i tvar vaší hlavy. Stejně jako máme všichni různé tvary obličeje, máme i různé tvary hlavy.

 

Bob Kiery Knightley: skvělý pro čtvercovitý obličej

Pokud máte hranatý obličej, předveďte svou silnou čelist s bobům sahajícím po čelist, jak je tento střih na Keiře Knightley. Požádejte svého kadeřníka o postupný bob, který je kratší vzadu a směrem dopředu se šikmo prodlužuje.

Krátký účes Bob by měl pracovat s, ne proti struktuře Vašich kostí.

Délka na přední straně by měla být delší než po čelist, jinak by tento střih by přitahoval příliš mnoho pozornosti na Vaši silnou čelist.

 

Účes Pixie se hodí pro kulaté a srdčité obličeje

Pixie účesy lichotí srdcovitě obličeji, a dokonce i okrouhlé tváři (Ginnifer Goodwin na tomto obrázku má kulatý obličej). Pixie střih se stává stále populárnější, čím více celebrit se ostříhá na tento chlapecký no stále ženský střih.

Měkkost na bok začesané ofiny a jemné vlasy před uchem rámují oči, říkají odborníci.

Pixie se může zdát ten typ účesu, který stačí umýt a můžete vyjít z domu, a je tomu tak. Budete se však muset nechat podstřihnout každých pět až šest týdnů. Tento střih je nejlepší pro ženy které nemají kudrnaté nebo vlnité vlasy.

Související čtení: Tipy na urychlení růstu vlasů – kompletní seznam

 

Rozcuchaný bob: skvělý krátký účes pro kulaté obličeje

O Kirsten Dunst (která má kulatý obličej) se říká, že nemá ráda, když jsou její vlasy ostříhané do dokonale rovných úhlů a vyfoukané dorovna. Je radši když nejsou upraveny perfektně. Tento jemný, vrstvený střih se nosí záměrně rozcuchaný. Chcete-li dosáhnout tento vzhled na rovných vlasech, použijte zahušťovací sprej a vlasy buď natočte nebo je zmačkejte během sušení.

Nepřesné, střapaté vlasy mohou vypadat dobře na tvářích všech tvarů.

 

Šikmá ofina začesaná stranou je skvělá pro kulaté obličeje

Abyste vykompenzovaly kulatost obličeje, potřebujete vytvořit úhly.

Tento střih na Elise Neal je nádherný. Stranou začesaná ofina dodává jejího vzhledu mnoho úhlů.

Vlasy vyfoukejte nebo vyžehlete aby se nekroutili, protože to by krátký účes rozšířilo (tomu se chcete vyhnout).
Dlouhý bob je skvělý pro srdčité obličeje

Jennifer Aniston si jednou své dlouhé vlasy, kterými je známa, nechala ostříhat do dlouhého bobu, který vidíte zde na obrázku. Jeho délka je ideální – kdyby sahal po bradu, zvýraznil by jaká je špičatá.

 

Skvělý krátký účes pro srdčité a dlouhé obličeje

Dlouhý bob je skvělý střih pro jakýkoliv tvar obličeje. Speciální vynikne na dlouhých tvářích, protože se zužuje pod velkým úhlem, což zvýrazňuje strukturu kostí. Dlouhá, na bok začesaná ofina zakrývá velké čelo. Je to nádherný krátký střih. Je to také skvělý účes pro srdcovitý obličej.

 

Kulatý obličej? Vyzkoušejte dlouhý bob

Dlouhé boby jsou nádherné, a je to sázka na jistotu, pokud jde o krátké vlasy a kulatý obličej. Délka vlasů pomáhá opticky zúžit kulatý obličej. Opět platí, vlasy vyfoukejte dorovna nebo je vyžehlete.

Související čtení: Jak rychle rostou vlasy? (kalkulačka)
 

Dlouhý bob: skvělý na tvářích všech tvarů

Dlouhý bob je všeobecně lichotivý účes pro tváře všech tvarů. Střih dává okrouhlé tváři úhly a strukturu, což vyrovnává měkké linie. Délka (5 cm nebo více pod bradou) je při tomto střihu klíčová. Můžete přidat dlouhé vrstvy, čímž dodáte vlasům texturu a vlasy ostříhat pod úhlem podél linie čelisti, čímž bude tento střih méně nudný a modernější.

Pokud máte hranatý obličej, zkuste si vlasy rozdělit pěšinkou uprostřed. Pokud máte dlouhou tvář, cestička by měla na straně.

Pokud máte dlouhou tvář, vlasy natočte, čímž účesu dodáte šířku. Pokud máte kulatý obličej, vlasy si vyžehlete.

 

Dlouhé a oválné obličeje: objem je klíčový

Jen proto, že máte po padesátce, to neznamená, že si musíte vlasy ostříhat, ale tento účes (který není krátký, ale spíše střední délky) je velmi lichotivý na oválných a dlouhých tvářích. Objem vlasů dodává účesu šířku a tato délka vlasů se obvykle hodí všem. (Pokud máte dlouhé vlasy, nenechte kadeřníka aby Vám ostříhal příliš z vlasů, které Vám sahají po ramena, jinak odejdete s pokleslým, vláknitým, plochým účesem).

 

Dlouhé obličeje: kadeře a vlny dodají úzké tváři šířku

Pokud máte dlouhou tvář, měli byste zvážit přidat do svého účesu vlny, bez ohledu na jeho délku.

Žena s tímto účesem má ve skutečnosti rovné vlasy ostříhané do klasického, šikmého bobu, což je skvělý střih pro ženy s dlouhými tvářemi. Vlasy natočené, což přidává šířku jinak hubené tváři.

Pokud máte vysoké čelo, zkuste dlouhou, stranou začesanou ofinu a pokud máte přirozeně vlnité vlasy, nevyrovnávejte jejich. Držte se dál od extrémně dlouhých nebo krátkých účesů. Ty Vaši tvář opticky prodlužují.

 

Boby s ofinou: skvělé pro tváře téměř všech tvarů

Boby jsou skvělé na tvářích všech tvarů. Musíte jen dát pozor na to, jaký typ obličeje máte. Tento konkrétní střih vypadá skvěle na oválných, srdcovitý a dlouhých tvářích.

 

Sofistikovaný bob: skvělý pro dlouhé nebo oválné obličeje

Oválné tváře mohou být někdy trochu déle. Pokud máte dlouhou nebo oválný obličej, která je delší, zvažte sofistikovaný bob jako je tento. Úhly zvýrazní silné čelisti a dlouhé vrstvy přidají bobu pohyb, takže nebude vypadat příliš hranatě nebo jako přilba. Dlouhá ofina zamaskuje vysoké čelo. Požádejte kadeřníka, aby Vám vlasy ostříhal tak, že kolem očí a líc budete mít ve vlasech vrstvy.

 

Dlouhá tvář? Vyřeší to tupá stranou začesaná ofina

Mnoho žen s dlouhou tváří má vysoké čelo. Zakryjte své velké čelo tupou ofinou nebo ofinou začesanou do strany jako je tato.

 

Krátký účes Shag: skvělý na srdcovitý tvářích

Toto je další účes, který bude vypadat skvěle na všech tvarech obličeje, ale vypadá úžasně, na Karlie Kloss, která má srdcovitý obličej.

 

Bob Cemeron Diaz: skvělý krátký účes pro kulaté obličeje

Cameron Diaz je důkaz toho, že pravidla jsou na to, aby se porušovala. Boby obvykle nevypadají dobře na kulatých tvářích, ale tento konkrétní bob vypadá na Cameron Diaz, která má přirozeně kulatý obličej, fantasticky. Proč? Ofina začesaná do boku přidává její účesu úhly a její vlasy jsou velmi rovné, což účesu nepřidává šířku po stranách hlavy.

Všimněte si úplně nádhernou blond barvu vlasů, kterou má na této fotce. Věřte, že to není její přirozená barva vlasů. Jít nakrátko však není pro lidi se slabým srdcem. Diaz na začátku roku 2012 v Jay Leno Show řekla, že se svým krátkým bobům nebyla nejprve spokojená. Ukázalo se, že byl mnohem kratší, než očekávala. “Rozplakala jsem se a cítila jsem se tak zranitelná,” řekla Diaz Lenovi. Zdá se, že Diaz byla tak rozrušená, že křičela, následkem čehož se jí kadeřnice rozplakala. “Nakonec jsem jí napsala několik emailů ujišťují ji, že se ji nechystám zabít,” řekla Diaz.