Krátké účesy: Který se mi hodí nejvíce?

Téměř každá žena (až na několik výjimek) může nosit krátké vlasy. Tajemstvím je najít ten správný střih pro tvar obličeje a strukturu vlasů. V tomto článku vám pomůžeme zjistit, který krátký účes se Vám hodí nejlépe.

Otázka: budou se mi krátké vlasy hodit?

Pokud máte velmi kudrnaté vlasy, může být pro Vás vhodnější delší účes.
Které účesy jsou nejlichotivější pro tvar obličeje?

Pravidlo číslo jedna při výběru krátkého účesu: Vyberte si střih, který lichotí tvaru obličeje. Krátké střihy jsou populární, protože zvýrazňují rysy obličeje. Zde je několik tipů, které by Vám měly pomoci:

Pokud máte hranatý obličej, nechte vyniknout svou čelist s bobům, sahajícím po čelist. Požádejte svého kadeřníka o postupný bob, který je delší vzadu a směrem dopředu se šikmo prodlužuje. Pokud máte kulatý obličej, zvažte krátký střih, který končí pár centimetrů pod čelistmi a má několik dlouhých vrstev.

Mnoho žen s dlouhými tvářemi má vysoké čelo. Zakryjte své velké čelo s tupou ofinou nebo ofinou začesanou do strany.

Které krátké účesy jsou vhodné při Vaší textuře vlasů?

Zde je několik tipů, které byste měli vzít v úvahu, pokud jde o krátké vlasy a texturu vlasů:

Pokud máte rovné, jemné vlasy, máte štěstí. Nebudete muset do jejich úpravy investovat příliš mnoho úsilí. Investujte do dobrého přípravku dodávajícího vlasům objem aby nebyl Váš účes plochý. Pokud máte vlnité vlasy, můžete občas potřebovat fén a žehličku na vlasy, ale mnoho krátkých střihů vypadá úžasně když jsou vlnité (a to i pixie!).

Husté nebo kudrnaté vlasy? Přehodnoťte svůj záměr mít krátké vlasy. Kudrnaté vlasy mají tendenci se vlnit, když jsou krátké, a to může dodat účesu trojúhelníkový tvar. Husté vlasy potřebují délku aby neodstávaly. Snažte se nechat je pár centimetrů pod čelistmi.

Bude se Vám hodit účes bob?

Bob je již po určitou dobu jedním z nejvíce trendy účesů. Téměř každý může nosit bob, s výjimkou žen s velmi kudrnatými vlasy. Tento účes vypadá nejlépe na rovných vlasech, ale vypadá fantasticky i na přirozeně vlnitých vlasech. Se správným střihem bob pěkně odroste. Ostříhala jsem si vlasy na bob po bradu a střih mi vydrží 3 měsíce, což mi šetří spoustu peněz za kadeřníka. Proč? Odrůstá do roztomilého dlouhého bobu.
Chcete vyzkoušet krátký odvážný účes?

Když si Rihanna ostříhala své dlouhé vlasy nakrátko, módní svět ožil. Brzy si z ní příklad vzali i ostatní celebrity. Odvážné střihy dělají to nejdramatičtější prohlášení a symbolizují sílu. Střih Pink je jedním z nejpopulárnějších účesů.

Takže, komu se hodí punkový střih? Klíčem je Vaše osobnost a textura Vašich vlasů. Vaše oblečení a Vaše osobnost musí být trochu extravagantní aby se Vám funky střih hodil, jinak můžete vypadat jako žena s opravdu špatným účesem. Pokud jde o texturu vlasů, když uvidíte střih, který se Vám líbí, měli byste zvážit, zda to textura Vašich vlasů zvládne. Jemné vlasy budou po stylingových přípravků vypadat povislá a kudrnaté vlasy budou příliš odstávat pokud jejich ostříháte dorovna. Před tím než se rozhodnete pro funky účes se poraďte se se svým kadeřníkem.

Milujete Pixie? Ale můžete tento účes i opravdu nosit?

Ne každý vypadá dobře se super krátkým účesem. Vysoké ženy by s takovýmto účesem pixie vypadaly jako špendlíkové hlavičky. Ženy, které jsou křehké vypadají skvěle se super krátkými vlasy. Vyhněte se tomuto účesu, pokud máte velkou nadváhu. Na to aby jste opticky vyvážily objem těla potřebujete delší vlasy. Také to není vhodný účes pro ženy s dlouhými tvářemi nebo velmi kudrnatými vlasy.

Dlouhý bob se hodí tvářím všech tvarů

Dlouhý bob, který propagují celebrity je módní, lichotivá volba pro tváře všech tvarů.

Bob zvýrazní rysy vašeho obličeje. Vypadá nejlépe na ženách s dobrou strukturou kostí a hodí se pro všechny typy vlasů kromě velmi hustých a kudrnatých vlasů, které potřebují délku na to, aby neodstávaly.

Zvažte potřebnou péči o vlasy

Ne všechny krátké účesy jsou nenáročné na údržbu. Krátké účesy si ve skutečnosti vyžadují nejvíce pozornosti, což je třeba vzít v úvahu před tím, než se dáte ostříhat. Krátké vlasy je třeba podstřihnout každých 6 týdnů, na úpravu krátkých vlasů jsou potřebné stylingové přípravky abyste je udrželi pod kontrolou a na zkrocení svých vln budete muset investovat do žehličky na vlasy.