Kokosový olej v tobolkách?

Kokosový olej v tobolkách patří mezi nejnovější formy, jak zkonzumovat kokosový olej.

Nepředstavitelně napjaté pracovní harmonogramy a hektický styl života nám sotva nechávají čas na nadechnutí. Nemáme možnost klidně av pohodě sníst vícechodové menu. Nemáme čas ani používat časově náročných produktů péče o zdraví. Právě to způsobilo, že se vše začalo vyrábět v lehce ovladatelné, přenosné a rychle konzumovatelný podobě. Vezměte si například rýchloobčerstvenia, iPody, mobilní telefony. Ani kokosový olej není výjimkou.
Již delší dobu se zainteresovaní snažili nabídnout kokosový olej v lehce konzumovatelný formě. Není přece nejvhodnější, abyste s sebou do práce nosili lahvičku kokosového oleje. Také není nejjednodušší spolknout narychlo dvě polévkové lžíce kokosového oleje, případně si dopřát masáž olejem. Nebo si uvařit čerstvý oběd na kokosovém oleji. A právě proto jsou tobolky s kokosovým olejem velmi dobrou zprávou pro ty extrémně zaneprázdněné manažery a podnikatele, kteří nechtějí své zdraví zanedbávat. Tobolky jsou snadno přenosné, jednoduše konzumovatelné a nabízejí mnohé, ne-li všechny z přínosů kokosového oleje. Řekněme si o těchto tobolkách něco víc.

Co jsou tobolky s kokosovým olejem?

Tyto tobolky jsou jako mnohé jiné léčivé kapsle, tablety nebo pilulky. Obsahují koncentrovanou formu výtažku z kokosového oleje, který vyplňuje škrobové tobolky. Tobolky s kokosovým olejem mohou, ale nemusí obsahovat jiné bylinné výtažky a / nebo léčiva a vitaminové doplňky. Tyto tobolky mohou být vytvořeny z čistého kokosového oleje, rafinovaného kokosového oleje, panenského kokosového oleje nebo organického kokosového oleje (ačkoliv se o něm pochybuje, zda je vůbec možné, aby v něm po průchodu výrobní linkou zůstalo vůbec něco organické).

Organický kokosový olej je dostupný i v měkké gelové formě. Některé firmy prodávají kokosový olej v měkkých gelových tabletách, několik z nich nabízí dokonce i tablety z panenského kokosového oleje. Tyto firmy doporučují užívat denně 4 až 6 tobolek. Případně množství podle nařízení lékaře.

Výhody tobolek s kokosovým olejem

Kokosový olej v tobolkách přináší následující výhody:

 • je snadno přenosný a konzumovatelný,
 • dávkování je jednoduché, protože každá tobolka obsahuje přesné množství a výživovou hodnotu,
 • měkké gelové kapsle s kokosovým olejem zbaví lék chuti a zápachu.

Použití kokosového oleje v tobolkách

Tobolky s kokosovým olejem jsou dobré na:

 • hubnutí,
 • léčbu kvasinkových onemocnění (candida),
 • snížení hladin špatného cholesterolu,
 • zvýšení hladin dobrého cholesterolu,
 • léčbu při padání vlasů,
 • zlepšení metabolismu,
 • udržení zářivé a zdravé pokožky,
 • léčba zažívacích potíží,
 • boj s mikrobiálními infekcemi.
Cena tobolek s kokosovým olejem

V oblastech, kde jsou kokosové ořechy sotva dostupné, mohou být tobolky s kokosovým olejem dobrou a levnou alternativou k nákupu a konzumaci drahých kokosových olejů. Kupovat je v určitých pobřežních a ostrovních oblastech asijského a indického subkontinentu však není rozumná volba. Obyvatelé tam mají k dispozici hojné množství čerstvých kokosových ořechů a čistého kokosového oleje. V tom případě vás tedy vyjdou více.

Proč lidé žádají kokosový olej v pilulkách nebo tobolkách?

Lidé jsou v dnešní době zvyklý na tablety. Užívání léků v podobě tablet či pilulek je pohodlné a šetří čas. Ale znamená to, že bychom měli kokosový olej užívat ve formě tablet? Jelikož spotřebitelé žádají kokosový olej v tabletové formě, hlavně panenský kokosový olej v tabletách, někteří výrobci kokosový olej balí takovýmto způsobem.

Nicméně, jak bylo zmíněno výše, tyto tobolky jsou dobré pouze pro lidi, kteří žijí na místech, kde je čerstvý kokos nebo kokosový olej jen těžko dostupný nebo příliš drahý. Je však na vážkách, zda tobolky mohou skutečně dosáhnout kvalitu čerstvého kokosového oleje nebo čerstvého kokosu. Důvod k pochybnostem je docela jednoduchý.

 • Jsou vysoce zpracované, takže jim chybí přirozený a čirý prvek normálního oleje.
 • Chuť a vůně jsou odstraněny. Nemusí vám vyhovovat chuť a vůně obalu tobolky.
 • Chybí jim nestabilní živiny, které obsahuje samotný kokosový olej, a to právě kvůli procesu zpracování.
 • Tobolky vám při masáži nepomohou, tak jako kokosový olej.

Volba je však samozřejmě na vás.