Jakou dámskou obuv nosit přes přechodné období a na podzim?

Léto nám již dalo definitivně sbohem a milovníci přijatelných teplot a barevné přírody si nyní přijdou na své. S příchodem září u nás začalo krásně barevné období, které nás bude provázet nějaké ty měsíce. Na podzim je příroda nejkrásnější, avšak pokud je deštivo, málokdo z nás se z ní dokáže těšit. S příchodem podzimních dnů však musíme měnit obuv v botníku a oblečení v šatníku. Jakou dámskou obuv bychom ale měli nosit přes přechodné období a na podzim?
Tenisky na platformě

Rána bývají chladná a odpoledne zase svítí slunce. Přechodné období je příjemné, ale zároveň velmi nebezpečné, protože můžeme podcenit oblékání a nachladit se. Ideální obuví do přechodného období, kdy jsou velké výkyvy mezi ranními a odpoledního teplotami, jsou právě módní tenisky na platformě. Nepřekvapí vás ani silný déšť a můžete v nich chodit i po kalužích a vaše nohy budou i tak v suchu. Tenisky na platformě pomohou zejména méně vysokým ženám. Můžete si je obout k džínům a svetru, ale můžete si je dávat i k pleteným dlouhým šatům a punčochám.

Kotníkové kozačky

Dalším vhodným společníkem do nestabilního podzimního počasí jsou dámské kotníkové kozačky. Doporučujeme vám kupovat neutrální barvy kotníkových kozaček. Do přechodného období využijete spíše nezateplené kotníkové kozačky. Když už propukne podzim a bude slabší zima, oceníte spíše zateplené kotníkové kozačky. Kotníkové kozačky vynosíte od časného podzimu po závěr zimy, proto pokud žádné nemáte, pořiďte si alespoň dva páry kotníkových kozaček.

Dámské polobotky

Během slunečných podzimních dnů ještě zužitkujete dámské polobotky. Doporučujeme pánský styl dámských polobotek, popřípadě klasické “lakovky”. Ocení je dámy, které mají stanovený pracovní dress code, ale i dámy, kterým ležérní styl příliš nevoní a upřednostňují spíše elegantní styl. Bavlněná trička s potiskem spíše využijete k teniskám a kozačkám.

K polobotkách v pánském stylu doporučujeme spíše halenky, elegantní svetříky, elegantní kardigany apod.