Jaké výhody přinášejí autofólie?

Autofólie se stávají stále populárnějším doplňkem pro osobní vozidla. Přinášejí totiž mnohé funkční či designové benefity, které dokáží zvýšit pohodlí a soukromí členů posádky, poskytnout bezpečnost věcí a lidí v autě či ochránit a ozvláštnit vnější lak automobilu. Přesvědčte se i vy o výhodách fólie na auto a možnostech použití i na vašem vozidle.

Nesnášíte teplo v interiéru auta?

Mezi základní provedení fólií na automobily patří sluneční autofólie. Ty se aplikují na zadní skla vozidel, které tak nabývají nižší propustnost pro světlo. I při stání auta na slunném parkovišti během letního dne nedojde díky těmto fóliím k masivnímu přehřátí jeho interiéru, protože záření do něj proniká jen v omezené míře. Uvádí se, že autofólie na zadních sklech dokážou v létě snížit teplotu v automobilu až o 7 ° C v porovnání s teplotou exteriéru. Čas před blížícím se létem je proto ideální příležitostí na pořízení slunečních fólií i na váš vůz.

Pozor na normy a předpisy

Snížená propustnost světla přes autofólii zároveň zvyšuje soukromí v automobilu, snižuje riziko oslnění přes boční okna, zvyšuje bezpečnost věcí na zadních sedadlech či odkládacím prostoru mezi kufrem a zadním sklem. Pozor však na správný výběr průhlednosti autofólie, která musí splňovat normy Ministerstva dopravy. S výběrem tohoto doplňku se raději vždy poraďte se specialistou na autofólie, kterému stejně tak svěřte i jejich instalaci.

Fólie na auto, které dokáží zachránit život

Kromě běžných autofólií jsou na trhu dostupné i speciální bezpečnostní fólie na auto. Jejich úkolem je zejména zabránění rozbití skla a následnému vykradení vozidla. Přítomnost těchto fólií na skle automobilu však dokáže někdy dokonce zachránit život, a to při autonehodách, kdy představují výrazné nebezpečí úlomky letícího skla. S bezpečnostní autofólií totiž zůstane sklo po nárazu pohromadě a nerozletí se do okolního prostoru.

Prodloužení životnosti a nový design karoserie

Zvláštní druh autofólií představují tzv. wrapp fólie. Ty se neaplikují na sklo, ale na karoserii vozidla. Tu chrání před nárazy kamínků, otěrem, škrábanci, povětrnostními vlivy či před působením posypové soli, a zároveň tím prodlužují její životnost. Prostřednictvím wrapp fólií na auto navíc výrazně změníte jeho design a odlišíte ho od ostatních. Vybrat si můžete například fólie s karbonovým efektem, vzorem kovu, dřeva nebo v jiných atraktivních motivech.