Jaké potraviny fungují jako požírači tuku?

Určitě jste už slyšeli o potravinách, které umí spalovat tuk. Zařaďte je do svého jídelníčku a hubněte snadněji. Co by vám mohlo pomoci při udržení pěkné postavy? Sportování není vše – musíte upravit i své stravovací návyky.

Hrášek

Na sto gramů obsahuje právě hrášek pouze 6,6 g bílkovin z řady rostlinných bílkovin, což pomáhá při hubnutí. Čerstvý hrášek si tedy dopřejte večer namísto chipsů, na snídani do salátu plného zeleniny nebo k obědu jako přílohu.

Syrovátka

Ano, syrovátka. Během trávení organismus spotřebuje hodně tepla, takže vydá více energie. Tento efekt trvá do čtyř hodin, čili spotřebováváte energii bez větší námahy. Dejte si syrovátku na snídani, aby váš organismus mohl trávit několik hodin, čímž vlastně spaluje i tuky.

Krůtí masíčko

Nekonzumujte jen kuřecí maso, ale určitě svůj jídelníček obohaťte i o krůtí maso bohaté mimo jiné na aminokyselinu tryptofan, díky které tělo produkuje například i serotonin, hormon štěstí. Dobrá nálada díky krůtímu masu a snadněji stravitelné jídlo jsou skvělou volbou na oběd. Zároveň se i dobře zasytíte.

Vajíčka

Jedno vajíčko obsahuje okolo 6 gramů bílkovin, jakož i cholin v žloutcích, který pomáhá přenosu tuků z buněk. Směle si tedy dejte vajíčka k snídani nebo třeba na svačinu.

Bílé fazole

Mimořádně syté bílé fazole mají vysoký obsah bílkovin a vlákniny, například taková 200 g porce bílých fazolí dodá vašemu tělu kolem 13 gramů bílkovin a téměř 14 gramů vlákniny.

Klíčky

Klíčky jsou lehce stravitelné díky obsahu rostlinných bílkovin a navíc i velmi chutné. Zásobí vás energií, a tedy se staly skvělou volbou na snídani v mnoha domácnostech.

Proč bílkoviny?

Pokud si je dáte k snídani, zamezíte pocitu hladu a hned zrána stabilizujete cukr v krvi. Na oběd nastartují metabolismus, a jelikož se bílkoviny déle tráví, tělo musí vydat více energie. Hlad se dostaví mnohem později.