Jaké léčivé účinky má indický ženšen – Ašvagandha?

Možná ji znáte i pod názvem Zimní třešeň. Ašvagandha je rostlina, která pochází z Indie a do Evropy se dostala v 16. století. Považuje se za narkotikum, protože pomáhá lidem perfektně bojovat proti stresu.

Keř se žlutými květy a oranžovými bobulemi

I když dorůstá do výšky pouhých dvou metrů, ašvagandha je velká svou silou a působením. Kupodivu není léčivá svým plodem, ale právě tím, co se nachází pod zemí – svými kořeny. V alternativní medicíně má své působení již tisíc let. Obsahuje flavonoidy, saponiny a steroidní látky, které naše tělo potřebuje pro dokonalé fungování.

Proti zánětům, nádorům a proti stresu

Pokud máte rádi bylinkový čaj, tak právě nápoj z této rostliny vám dopomůže ke zlepšení vaší imunity. Organismus je vitálnější, doplněný o energii a také se rychleji zbaví zánětů nebo stavů po nemoci. I v rámci detoxikace vyzkoušejte ašvagandhu. Uvidíte, jak se vaše trávení pročistí. Pokud nejste příliš na čaje, existují různé formy, jak dostat tyto vitaminy do sebe. Tabletky, prášky, tinktury – jsou možnosti, které určitě vyzkoušejte. Vždyť za to skoro nic nedáte.

Pro koho je vhodná?

Ašvagandha se doporučuje zejména osobám, které jsou vystaveny dlouhodobému stresu, nervovému vypětí a zátěžovým stavům. Překvapí vás i fakt, že rostlina pomáhá cukrovkářům lépe bojovat s jejich celoživotním problémem. Stejně ji uznávají partneři, kteří se dlouhodobě snaží zplodit dítě, protože její výtažek značně ovlivňuje plodnost mužů. U pánů také platí, že látky obsažené v ašvagandze zvyšují celkovou sílu a rychlejší nabírání svalové hmoty.

Vylepšete si náladu

Tím, že se budete cítit lépe a mladší, výrazně se změní váš psychický stav. Váš spánek bude kvalitnější a zvládání každodenních problémů bude větší pohoda. Ašvagandha pročišťuje krev, ale stará se i o správnou funkci mozku. Nemusíte se bát, že její účinky vás ovlivní během dne a nebudete se moct soustředit na práci. Působí zejména během noci, kdy vše “opravuje”. Sbohem bolavé svaly a pocity úzkosti!