Jaké jsou nové trendy v úpravě obočí?

Časy, kdy byly v módě namísto obočí jen tenké čárečky, jsou již naštěstí dávno pryč. V současnosti se právě obočí věnuje pozornost jako nikdy předtím. Není se co divit. Hezké, správně vytvarované obočí dodává výraz celé tváři. A například když nosíte roušku, pozornost okolí se soustřeďuje na pár odhalených partií, včetně pěkně tvarovaného obočí.
Aktuální trendy sice hlásají přirozenost, ale co když vaše obočí není dostatečně husté nebo neumíte dosáhnout požadovaného tvaru? Možností úpravy je v nabídce více a tak si opravdu každá žena může najít ideální způsob, který jí bude vyhovovat. Vhodná a stále oblíbenější je například laminace obočí.

Dokreslování, barvení či tetování?

Na první pohled nejjednodušší metodou je dokreslování. V obchodech najdeme opravdu široké spektrum produktů určené právě na dokreslování obočí. Tužky, stíny, či spirály na obočí najdeme v portfoliích mnoha kosmetických značek a závisí pouze na vás, jak vám který typ bude vyhovovat. V případě, že se nepovažujete za dost zručné, případně vám dokreslování zabírá ráno příliš mnoho času, existují i další metody úpravy.

Pokud patříte mezi šťastnější dámy s hustým a přirozeně pěkným obočím, jednou z metod jak ho zvýraznit je barvení. Je to běžný úkon, který nabízí většina kosmetických salónů za příznivou cenu. Takto nabarvené obočí vydrží přibližně dva týdny – v závislosti na typu a kvality chloupků. Barvy na obočí najdete také v nabídce drogerií, pokud si tedy troufnete, barvení můžete podstoupit i samy doma.

Nejtrvalejší úpravou je jednoznačně microblading nebo permanentní tetování. Cena této úpravy obočí je sice vyšší oproti jiným metodám, výdrž permanentně vytetovaného obočí je však v průměru až rok a půl. Pokud tedy nechcete trávit každý den pracným dokreslováním, ale s vlastním tvarem či hustotou obočí nejste spokojeny, microblading je jednou z nejvhodnějších metod. V současnosti už salony nabízejí i několik různých typů microbladingu, které ve výsledku působí mimořádně přirozeně.

Pokud si však netroufáte pouštět se do permanentního tetování, ale nenašly jste ani jiný pro vás vhodný způsob, nezoufejte. Na trhu je dostupná nová metoda, která absolutně bezbolestně dokáže zkrotit i to nejnepoddajnější obočí.

Laminace obočí – nejnovější hit 

Laminace obočí je metoda, která k nám přišla z Ruska. Jde o bezbolestnou proceduru na vytvarování obočí, která zvýrazní jeho přirozený tvar, intenzitu a barvu. Vhodná je pro ženy s neposlušným a hustým obočím, ale naopak i s asymetrickým či příliš tenkým a nevýrazným obočím. Laminace přitom chloupky nejen zvýrazní, ale také podpoří jejich kvalitu a růst.

Proces laminace probíhá v několika krocích. V prvním kroku se obočí očistí od zbytků make-upu a odmastí se. Základem celého procesu jsou dva přípravky. První chloupky změkčí, díky čemuž jsou poddajnější a je jednodušší je učesat do požadovaného tvaru. Přípravek se nechává působit pod fólií, obočí se jednou za čas pročeše. Druhý přípravek vyčesané chloupky zafixuje, fixátor se také nechává působit pod fólií.
Dalším krokem je nabarvení obočí. Na závěr se nanese keratinová výživa, která podpoří růst a zpevnění chloupků.