Jaké detaily by měly rozhodovat při rekonstrukci dětských pokojů?

Každé dítě touží po vlastním království, po vlastní dětském pokoji, kde bude mít soukromí a zároveň prostor na hraní, záliby, ale i na plnění si školních povinností. Pokud plánujete nanovo zařizovat dětské pokoje svým dětem, na které detaily byste se měli zaměřit?

Vytvoření studijního koutku

Při zařizování dětského pokoje je třeba dodržovat zónování. V dětských pokojích nesmí chybět tyto tři zóny: hrací, spací a studijní. Právě té studijní by rodiče měli věnovat nejvíce pozornosti. Jelikož dítě velmi rychle roste, je obtížné koupit výškově vyhovující stůl a židle. Právě proto se doporučuje orientovat se na nabídku dětských rostoucích židlí a rostoucích stolů. Výšku sedáku, resp. výšku pracovní plochy přizpůsobíte výšce dítěte. Jejich úkolem je docílit toho, aby dítě sedělo za stolem správně, nehrbilo se a nemělo nohy ve vzduchu.
V studijním koutku nesmí chybět otevřené police na odkládání školních knih, nástěnka, dobrá stolní lampa a prostor na odkládání psacích pomůcek.

Prostor na odkládání hraček

Při rekonstrukci dětských pokojů byste měli myslet mimo zařízení studijního koutku i na výběr správné matrace na postel, výběr kvalitní postele i na prostor na odkládání hraček. Pokud zařizujete dětský pokoj pro syna a dceru, kupte dvě skříňky, ve kterých budou rozděleny zvlášť hračky pro dívky a zvlášť hračky pro chlapce.

Otevřené police, látkové hand made koše na hračky, ale i plastové uzavíratelné boxy, které můžete uložit pod postel, poskytnou dostatek úložného prostoru na odkládání hraček.

Všude samé barvy!

Minimalistický skandinávský styl dorazil i k nám. Pokud máte v tomto stylu zařízenou celou domácnost, v případě dětských pokojů to tak nedělejte. Dětské pokoje by měly hýřit barvami, měly by být plné barevných edukativních hraček, které nebudou zapadat prachem a neměly by chybět dětské obrazy, dětské tapety, výkresy vašich dětí.

Nechte, ať si dítě vybere dětské obrazy, koberce s dětskými motivy, ale i dětské fototapety. Nezapomínejte ani na dětské barevné povlečení, ideálně s oblíbenými pohádkovými hrdiny.