Jaké detaily by měly rozhodovat při rekonstrukci dětských pokojů?

Jaké detaily by měly rozhodovat při rekonstrukci dětských pokojů?

Každé dítě touží po vlastním království, po vlastní dětském pokoji, kde bude mít soukromí a zároveň prostor na hraní, záliby, ale i na plnění si školních povinností. Pokud plánujete nanovo zařizovat dětské pokoje svým dětem, na které detaily byste se měli zaměřit?

Vytvoření studijního koutku

Při zařizování dětského pokoje je třeba dodržovat zónování. V dětských pokojích nesmí chybět tyto tři zóny: hrací, spací a studijní. Právě té studijní by rodiče měli věnovat nejvíce pozornosti. Jelikož dítě velmi rychle roste, je obtížné koupit výškově vyhovující stůl a židle. Právě proto se doporučuje orientovat se na nabídku dětských rostoucích židlí a rostoucích stolů. Výšku sedáku, resp. výšku pracovní plochy přizpůsobíte výšce dítěte. Jejich úkolem je docílit toho, aby dítě sedělo za stolem správně, nehrbilo se a nemělo nohy ve vzduchu.
V studijním koutku nesmí chybět otevřené police na odkládání školních knih, nástěnka, dobrá stolní lampa a prostor na odkládání psacích pomůcek.

Prostor na odkládání hraček

Při rekonstrukci dětských pokojů byste měli myslet mimo zařízení studijního koutku i na výběr správné matrace na postel, výběr kvalitní postele i na prostor na odkládání hraček. Pokud zařizujete dětský pokoj pro syna a dceru, kupte dvě skříňky, ve kterých budou rozděleny zvlášť hračky pro dívky a zvlášť hračky pro chlapce.

Otevřené police, látkové hand made koše na hračky, ale i plastové uzavíratelné boxy, které můžete uložit pod postel, poskytnou dostatek úložného prostoru na odkládání hraček.

Všude samé barvy!

Minimalistický skandinávský styl dorazil i k nám. Pokud máte v tomto stylu zařízenou celou domácnost, v případě dětských pokojů to tak nedělejte. Dětské pokoje by měly hýřit barvami, měly by být plné barevných edukativních hraček, které nebudou zapadat prachem a neměly by chybět dětské obrazy, dětské tapety, výkresy vašich dětí.

Nechte, ať si dítě vybere dětské obrazy, koberce s dětskými motivy, ale i dětské fototapety. Nezapomínejte ani na dětské barevné povlečení, ideálně s oblíbenými pohádkovými hrdiny.