Jak zorganizovat rozvodovou oslavu aneb jak mít radost z rozvodu?

Když si při vykládání budoucnosti z karet vytáhnete smrtku, obvykle vás uklidní vykladačka tím, že tato karta znamená změnu, přerod či přechod do nového stádia. Podobně jako při rozvodu. Pokud něco skončí, začne i něco nového a nemusí to být právě špatné věci. Zvyk slavit rozvod pochází z Las Vegas, kde ženy v zemi oslavovaly svou finanční nezávislost na mužích a svobodu. Zvyk se rozšířil po celém světě a přijali to i čerstvě rozvedení muži. Každý má nyní příležitost uspořádat skutečnou rozvodovou oslavu.

Co je na rozvodovou oslavu potřebné:

  • dobrá nálada
  • optimismus

Pozvat nebo nepozvat bývalého partnera

Za prvé, musíte přemýšlet o tom, zda na rozvodovou oslavu pozvat svého bývalého partnera nebo ne. Má to své výhody a nevýhody. Mezi přínosy patří vzájemné smíření se a přijetí nového stavu u skleničky a lehké konverzace.

Nevýhody však převažují, obzvláště když jeden z rozvádějících se má nového partnera, ale i bez toho hrozí, že se na party, která by měla být především veselá, začnou pod vlivem alkoholu přebírat staré křivdy a zábava se tak všem zúčastněným pokazí. Z oslavy si tak kromě opice odnesete i hořkost.

Oslavte novou etapu života

Účelem rozvodové oslavy není považovat rozvod za životní ztrátu a neúspěch, ale jako novou příležitost a svobodu. Takže je vhodnější mít rozvodnou oslavu jako seznamovací party, pozvat můžete všechny single známé (nezadané) a v rytmu hudby nastartovat oslavu ve velkém stylu.

Může se stát, že hned po party, díky novým známým, začnete znovu působit jako mladá osoba. Noví známí vám pomohou překonat strach z osamělosti a smutku po rozvodu.

Široké příbuzenstvo nechte doma

Nezapomínejte, že rozvod není svatba ani pohřeb, není tedy nutné a ani vhodné zvát široké příbuzenstvo na vaši rozvodovou oslavu. Nemusí následovat hned po samotném rozvodovém řízení u soudu. Chamtivá babička z vesnice není dobrým členem zábavy.

Upřednostňujte lehká jídla

Co se týče jídla, skvělou volbou jsou švédské stoly, nejlépe pokud jsou vybaveny exotickou nebo jinou tematickou kuchyní. Tradiční česká kuchyně s mastnými jídly lidí jen unaví a zábava skončí ještě na začátku.

Pokud máte málo fantazie při přípravě rozvodového večírku, na internetu jsou k dispozici příručky, nebo se můžete poradit s přáteli.

Zavzpomínejte na svobodné roky

Rozvodová oslava není jediné potěšení, které rozvod umožňuje. Každý má mnoho zálib a zájmů, které musel odstranit z důvodu kompromisů se svým partnerem. Zavzpomínejte na ně.

Vyrazte za vodou nebo vylezte na skály,… Vaše staré návyky, kterých jste se museli vzdát kvůli svému bývalému partnerovi, se nyní mohou vrátit.

Spěte v neděli dopoledne, pusťte si televizor nahlas a prožijte celé odpoledne v koupelně. Stručně řečeno, dělejte to, co jste nemohli udělat v manželství, ale chtěli jste.

Najděte si nové koníčky

Pokud vás nic podobného nenapadá, nezbývá, než si najít nové koníčky. A můžete využít výdobytky moderní doby. Spusťte svůj blog na internetu, kde můžete fotografovat své exotické cesty po světě se specializovanou cestovní kanceláří. Učte se japonštinu. Vařte thajskou kuchyni. Cvičte jógu.

Stručně řečeno, udělejte vše, co vám pomůže nevidět rozvod jako ztrátu, ale jako zisk a příležitost.

Vyhněte se nudě

Všichni nechtějí najít nového partnera hned po rozvodu, ale nemá cenu sedět doma a znovu a znovu diskutovat o starém manželství.

Pravidelná aktivita v nově nalezeném nebo znovu nalezeném hobby vám pomůže vidět svět za hranicemi předchozího manželství, a je tou nejlepší prevencí psychických problémů, které mohou být s porozvodovým obdobím spojené. Toto riziko není dobré podceňovat.

Na druhé straně, nemusíte ho zbytečně ani nadhodnocovat a podléhat mu, pravidelná aktivita a zájmy vás mohou snadno přivést k jiným myšlenkám.

Tip, jak zorganizovat rozvodovou oslavu

Zapomeňte na starosti a exotickou volbou jídla a nápojů uděláte nezapomenutelnou rozvodovou oslavu.

Varování

Vyhněte se na rozvodové oslavě trapným scénám se svým bývalým.