Jak zhubnout – 5 účinných tipů a triků na hubnutí

Ptáte se sami sebe, jak zhubnout? Není nic účinnějšího a užitečnějšího na hubnutí, než zdravý selský rozum. Zapomeňte na “zaručené” recepty na rychlé hubnutí. Tělu totiž neprospívají. Stejně ale vašemu úsilí o zhubnutí škodí i přesvědčení, že existuje zdravý úbytek váhy bez diet, cvičení a rozumného pohybu. Hubnutí může být překvapivě i praktická činnost, která vám přinese nejen snížení tělesné hmotnosti, ale také radost z dobře vykonané práce. Těchto 5 (ne) obyčejných, ale osvědčených tipů a triků pro efektivní hubnutí vám zvednou náladu a pomohou vám zhubnout.
Co je potřeba, pokud chcete zhubnout:

  • selský rozum
  • trpělivost
  • dobrá nálada

Jak zhubnout pomocí úklidu domácnosti

Co si budeme říkat. Udržovat čistotu a pořádek v bytě nebo v rodinném domě je pro každou ženu náročná aktivita, při které se často zapotí. Úklid domácnosti má ale i své výhody: výrazně přispívá k hubnutí. Úklidem, zametáním podlahy a vysáváním koberců může řekněme 53-letá žena s výškou 155 cm a s váhou 55 kg spotřebovat cca 38 kalorií za čtvrt hodiny.

Nejvíce kalorií spálí při nošení nákupů do schodů (86 kalorií / 15 minut) nebo intenzivním drhnutím podlahy, koupelny a vany (74 kalorií). Ani vysávání, vaření a příprava jídel nebo žehlení se nedají zahanbit, takto můžete spotřebovat 21 až 38 kalorií za čtvrt hodiny jako nic.

Co si z toho ve vašem úsilí o zdravé hubnutí můžete odnést? Při úklidu domácnosti myslete na to, že kromě čisté domácnosti budete zároveň i hubnout, což jsou v podstatě 2 mouchy jednou ranou.

Jak zhubnout pomocí chůze

Osvěžit se novými zážitky a dobrým pocitem z toho, že pro sebe něco děláte, se dá zcela jednoduše. Namísto výtahu použijte na cestě do práce schody.

Námaha se odvděčí i spálením množství kalorií. Jezdíte z práce MHD a je venku krásně? Vystupte o zastávku dříve, užijte si slunečný den a dobrý pocit z pohybu a projděte se zbytek cesty pěšky.

Pokud jezdíte do práce autem, zaparkujte auto o ulici dál. Obyčejná chůze je účinný nástroj k hubnutí a taková půlhodinová procházka, jen tak pro radost po nedělním obědě, je k nezaplacení. Vyzkoušejte ji, budete překvapeni, jak vám zvedne náladu.

Lepší strava – pevnější zdraví

Extrémy při hubnutí škodí tělu a při stravě to platí dvojnásob. Drastické diety jsou nesmysl. Upravte svůj jídelníček jen tolik, aby tělu nechyběly žádné životně důležité látky. Zapojte rozum a dbejte na pestrou stravu, vezměte si do práce na svačinu například jablko nebo mrkvičku a namísto sladkých nápojů pijte více čisté vody.
Co tak snížit konzumaci tučného červeného masa a zapojit do jídelníčku drůbež bez kůže? Vždyť nejde o nic náročného a ani chuťové buňky nebudou kvůli tomu trpět.

Udělejte konec vkrádání se do chladničky

Pokud se budete stále jen sami sebe ptát, jak zhubnout, nikdy svého cíle nedosáhnete. Hubnutí vyžaduje oběť. Přebytečná kila nepůjdou dolů jen tak samy od sebe. A přejídání je neřest, která by se dala nazvat neřestí hlavně českých domácností. Pokud máte problémy s častou návštěvou chladničky a přejídáním, přiznejte si to.

Klidně zapojte i nějaký doplněk stravy, který vám pomůže vyřešit vaše přejídání. Vybírejte však takové přípravky na hubnutí, které jsou zdravotně nezávadné a neobsahují chemii, která by vám ublížila.

Vyzkoušejte nové věci – procvičujte tělo a mysl

Pátá rada ohledně témata, jak zhubnout, bude tou poslední. Vytvořte si aktivitu, která vám bude dělat radost. Začněte například na balkóně v květináči pěstovat okrasné rostliny, nebo si zasaďte zeleninu do většího květináče. Pěstujte pokojové rostliny za oknem na parapetu nebo na skříni. Zní to neuvěřitelně, ale prostě to tak je!

Rostliny nejenže zkrášlí vaši domácnost a zlepší náladu, ale pomohou vám zhubnout a zbavit se přebytečných kil. Je to hlavně proto, že se budete muset každý den věnovat pěstitelské nebo zahradnické činnosti, vaše rostliny zalévat, utírat listy od prachu, přesazovat a celkově se o ně starat. Takto se budete zároveň starat i o své zdraví a o dobrou psychickou kondici.