Jak zařídit interiér ve stylu oblíbeného urbanismu – pohodlný domov s cihlovými stěnami

Interiérové ​​styly se v současnosti mezi sebou často prolínají, ale na druhé straně známe i natolik odlišné styly, že bychom si je uměli sotva představit v jedné domácnosti.
Pokud však máte rádi prvky industriálního, současného a minimalistického stylu, urbanismus bude přesně pro vás. Spojuje totiž na první pohled zcela protichůdné prvky designu, a tak není vůbec překvapivé vidět znaky minimalismu s na první pohled rušivými vzory, ale stále s kusem půvabu v městských bytech, ale i v moderních bungalovech.

Na rozdíl od čistě industriálního stylu si však zachovává svoji “měkkost”, což dodává urbanistickým prostorům příjemný pocit pohodlí. Možná i to je důvodem, proč se stále zvyšuje počet jeho příznivců, a to nejen co se týče interiérů bytů, ale i kaváren či dokonce kanceláří.

Čím se vyznačuje urbanistický styl interiérového designu?

Už z názvu lze pozorovat, že bude kladen důraz na kontext města. Neměli byste se proto bát experimentovat s rozmanitými neobvyklými materiály, kde je zapotřebí správná kombinace. Prostor ovládají především světlé barvy použité na stěnách nebo kobercích, přičemž požadovaný kontrast docílí právě umělecké elementy.

Experimentujte s volným prostorem

Světlé barvy použité na stěnách nemusí nutně znamenat jen bílý nebo lososový nátěr barvy. Pokud jste se již rozhodli pro interiér ve stylu urbanismu, perfektně poslouží cihlové obklady. Na trhu máme nyní možnost vybrat si z všemožných druhů, barev nebo odstínů, takže klidně vynechejte těžkou cihlově-oranžovou barvu a zvolte o něco světlejší.

Obrovskou výhodou je i to, že dnes už najdete i tapety s cihlovým efektem, které jsou skvělou náhradou těžkého obkladu. V tomto případě si ale dejte pozor na samotnou texturu tapety – čím víc bude připomínat skutečné cihly, tím lépe! Drsné dřevěné podlahy vytvoří pocit pohodlí, zatímco dostatek přirozeného světla se postará o otevřený a vzdušný dojem. V případě prostor, v nichž se nacházejí odhalené trámy, se nemusíte bát nechat je doslova “křičet”.
Nebojte se sáhnout po masivním nábytku

Na rozdíl od průmyslového stylu, který využívá výhradně kov či dřevo, se v urbanismu objevují i přírodní materiály. Nemluvíme tu však jen o jemných tenkých liniích specifických pro minimalismus, ale o pořádných kusech dřeva. Urbanismu tak perfektně docílíte, když si pořídíte alespoň jeden kus masivního nábytku. V obýváku pěkně vynikne zejména konferenční stolek a v kuchyni zas jídelní stůl, zatímco do ložnice se skvěle hodí postel z masivu.

Hrajte si s detaily

Když konečně vyřešíte stěny, podlahy a nábytek, můžete se vrhnout na detaily. Ty jsou v tomto případě opravdu důležitým elementem, proto byste si s nimi měli poctivě vyhrát.

Experimentovat můžete s kousky oceli, originálními uměleckými díly nebo různými textiliemi, například na jídelních židlích v kuchyni. Klidně si vezměte starý vzorovaný koberec od babičky, nebo se poohlédněte v bazarech po staromódních dekoracích. Pokud vše správně zkombinujete, máte vyhráno! A nezapomínejte – méně je někdy více.