Jak začít s detoxikační dietou – 5 věcí, které je dobré vědět

Zde je 5 věcí, které byste měli vědět před tím, než začnete s detoxikační dietou. Je pár týdnů před letem a detoxikační sezóna je v plném proudu. Jsem za detoxikační diety. Myslím, že jsou skvělé – v případě, že je děláte dobře. Detoxikační dietu může podstoupit každý a opravdu nepotřebujete žádné efektní lektvary nebo tabletky které vám pomohou dosáhnout skvělé výsledky. Vše, co potřebujete, je správná strava, dostatek vody a hodně sebekázně. Lidé často začnou detox, aniž by skutečně věděli, co může očekávat. A co víc, slovo “detox” slyšíme tak často, že jeho význam se tak trochu rozšířili. Pokud máte zájem začít s detoxikační dietu, jděte do toho. Než však začnete si přečtěte toto:

1. Ne všechny zdravé potraviny jsou detoxikační

Je rozdíl mezi čistými potravinami a detoxikačními potravinami. Všechny detoxikační potraviny jsou zdravé, ale ne všechny zdravé potraviny jsou detoxikační. Chcete-li detoxikovat, je důležité vědět, zda je potravina je anabolická nebo katabolická. Rozdíl je opravdu velmi jednoduchý. Anabolické potraviny jsou považovány za “stavitelů těla” ve světě potravin. Jsou typicky bohaté na bílkoviny a tuk. Ryby, kuřecí prsa a vejce jsou příklady anabolických potravin. Za normálních okolností je naprosto v pořádku konzumovat tyto potraviny, ale když detoxikujete, měli byste jejich příjem výrazně snížit. Cílem detoxu je rozklad, ne budování. Katabolické potraviny pomáhají rozložit toxiny v našem těle. Ovoce, zelenina a ostatní komplexní sacharidy jsou příklady katabolických potravin. Pokud jíte zdravou, čistou stravu s přiměřeným množství bílkovin a tuků, neděláte nic špatného. Jen tak dál! Když jste připraveni na detox příjem těchto potravin budete muset dočasně snížit.

2. Očekávejte, že se chvíli budete cítit trochu špatně

Často se stává, že když lidé začnou se skutečnou detoxikační dietou, cítí se pod psa. Některým lidem je dokonce velmi špatně. Bolesti hlavy, nevolnost a chuť na určitá jídla mohou člověka po několika dnech detoxikace odradit. Pamatujte si však, že cílem detoxikační diety je zbavit tělo toxinů. Tyto toxiny muset obíhat přes tělo, před tím, než se dostanou ven. Dostatek odpočinku a pití hodně bylinných čajů a filtrovaná voda vám může pomoci dostat se přes tuto fázi. Po chvíli začnete cítit stabilně a nakonec opravdu plní energie. Buďte trpěliví – dostanete se tam.

3. Pokud vám je opravdu špatně, počkejte …

Mnoho lidí má motivaci začít detox, protože jsou nemocní, ale pokud je váš imunitní systém již ohrožen, odložte detoxikaci, dokud nebudete silný na to, abyste zvládli nevyhnutelné detoxikační příznaky (viz bod 2 .. Uvolnění všech nahromaděných toxinů vašem těle do již nemocného prostředí může věci ještě zhoršit. Posilte své tělo stravou, která je vyvážená v čistých bílkovinách, anabolických potravinách (na bázi tuku), stejně jako mnoho na živiny bohaté zelenině a ovoci. Poté, co se cítíte dobře a zdravě, jednoduše začněte s detoxikační dietou.

4. shozená kila se vrátí

Jednou z mnoha výhod dobré detoxikační diety je ztráta hmotnosti. To může dělat detoxikační diety velmi lákavé. Pokud budete držet detoxikační dietu, řekněme, dva týdny nebo dokonce měsíce, můžete zhubnout dost hodně. Když s detoxikační dietou skončíte a začnete do svého jídelníčku znovu zavádět (doufejme, že zdravé) potraviny, které jste během diety nejedli, trochu poražené váhy určitě naberete zpět. To je v pořádku! Samozřejmě, detoxikací svého těla jste podali vaší pečení pomocnou ruku při otevírání drah, které zpomalily schopnost vašeho těla metabolizovat tuk, takže část z toho, co jste zhubli jste možná shodili natrvalo. Pro ty z vás, kteří si projdou detox s nevolí a po jeho skončení se vrhnou na pizzu, sušenky a pivo, protože jste je již nějakou tu chvíli neměli … no, kila, které jste ztratili, jakož i jakož i jakákoli přínosy detoxikace se rychle vrátí do starých kolejí. Myslete na detoxikaci jako na jarní úklid svého domu. Chvíli trvá, než všechno vyčistíte, ale jakmile to uděláte, nejste spokojen s tím, jak věci vypadají? Nikdy byste nezašpinili čistou podlahu zablácený botami hned poté, co odložíte mop. Totéž platí pro vaše tělo. Může chvíli trvat, než vyčistíte váš systém, ale budete se cítit skvěle. Zašpinění ho znovu nezdravým jídlem prostě nedává smysl.

5. Myšlenka na konec – Odstraňte překážky

Moje rada pro každého, kdo chce vážně podstoupit detoxikační dietu je jíst čistě a zbavit se špatných návyků před tím, než začnete s detoxikací. Konzumace čisté, nezpracované stravy, která je bez rafinovaného cukru a mouky, nadměrného množství kofeinu a alkoholu, udělá jakoukoliv detoxikační dietu mnohem jednodušší.