Jak využít štolu jako vánoční dekoraci?

Přemýšleli jste už o vánoční výzdobě u vás doma? Vánoce jsou tu co nevidět, a proto je nejvyšší čas ukázat, co se ve vás skrývá. Máte možnost vyčarovat ty nejkrásnější svátky, tak směle do toho.

Není štola jako štola

Vánoční štola (možná častější je název šerpa) je kromě chutného vánočního cukroví i dekorace, která se přidává buď na stůl nebo na větvičky vánočního stromku. Nejen to. Má všestranné využití. Jedná se o jemnou průsvitnou látku, která se dá výborně tvarovat a formovat. Perfektně vypadá i pozvolně prostřená na svátečním stole. Obvykle se pokládá přesně na střed a na ni si šikovné hospodyňky dekorují mísy s ovocem, cukrovím nebo se svíčkami.

Vynikne i na policích, komodách, či jen tak obtočená kolem garnýže. Umí krásně ozdobit zábradlí, balkony, vchodové dveře a v neposlední řadě i naše vánoční stromky.

Pro někoho kýč, pro jiného luxus

Ne vždy byly v módě stromky omotané látkami a ozdobené květinami a různými směšnými postavičkami. Klasické a tradiční vánoční stromky již lze pozorovat pouze málokde. Každý si najde vždy to své a pokud se design dobře promyslí, dá se krásně skloubit tradiční styl s moderním. Při troše fantazie se dá docílit zajímavý výsledek. S vánoční štolou určitě nic nezkazíte, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl.

Štola na stromečku vypadá pokaždé originálně a má tu skvělou schopnost, že vyplní prázdná místa. Zelené jehličí vypadá mnohem více dokončené, osvěžené a při správném výběru i velmi luxusně.

Jutové štoly pro tradiční Vánoce

Pokud nemusíte ty klasické načančané, klidně si vyberte z těch jutových. Bývají obvykle tenčí a nejsou až tak ohebné a tvarovatelné, ale zato z nich můžete vyrobit mašle nebo jiné skvělé ozdoby. Můžete jimi obtočit celý vánoční stromeček a také jeho květináč nebo stojan. Některé jsou bezbarvé, připomínající pouze kousek pytle, ale najdou se mezi nimi i skutečné skvosty. S jutovou šerpou si krásně vyzdobíte vánoční stůl i proutěné věnce a osvěžíte každou větvičku ve váze. Můžete si s nimi dopomoci i při balení dárků.