Jak vyrobit originální dárek k výročí?

Blíží se ten velký den, kdy máte s partnerem nebo partnerkou oslavit vaše výročí a vy stále nevíte, co připravit nebo co koupit. Růže řezaná nebo v květináči, plyšová hračka, hrnek nebo spodní prádlo, stejně jako voda po holení a kosmetika. To vše jste již jednou dávali, navíc to není tak osobní, když to “jen” koupíte. Co ale dělat, když chcete dárek vyrobit, ale nejste natolik chytří nebo kreativní? Pokud chcete, aby vaše drahá polovička viděla, že jste si s dárkem k výročí dali opravdu práci a že jste ho “vyrobili”, inspirujte se našimi tipy.
Nápady na originální dárek k výročí

Poskládejte fotoalbum!

Prohlédněte si znovu všechny vaše fotografie, které zaznamenaly místa, která jste spolu viděli, události, které jste spolu prožili, okamžiky, na které rádi vzpomínáte. Vyberte fotografie, které máte ze všech nejraději a které zároveň trefně zachycují okamžik, vaše tehdejší pocity nebo prostě jen krásu míst, která jste viděli.

Tyto vybrané fotografie poskládejte do romantického fotoalba. Pokud máte fotografie v digitální podobě, je nutné je nechat vyvolat (případně vytisknout v copy centru). Stačí tak 30 fotografií, které máte opravdu rádi a které přesně vystihují, kde jste tehdy byli a jaké to tam bylo.

Záleží na vás, zda zvolíte spíše fotografie, kde jste zachyceni vždy oba, nebo zda do výběru zahrnete např. i pohled na krajinu. Krásné by ale rozhodně bylo připojit ke každé fotce stručný komentář, např. “Tady jsem poprvé poznala, že jsi ten pravý.”

Nebo “Zde jsi mi dal tehdy tu první pusu.” Nebo “Toto byla ta nejkrásnější dovolená, co jsme spolu prožili.” Když si vaše partnerka / váš partner bude fotoalbum prohlížet, určitě bude dojatá / ý.

Vyrobte puzzle!

Není nic jednoduššího, než k výročí vyhledat ve vašich fotografiích nějakou pěknou, kde jste zachyceni například v objetí nebo při polibku. S touto fotografií na flash disku zajděte do obchodu, kde vyvolávají fotografie.

Zeptejte se, zda také vytvářejí z fotografií puzzle. Ve většině takových obchodů by vám měli vyhovět. Hotové puzzle pak spolu můžete skládat za dlouhých zimních večerů.
Vyrobte srdce!

Stačí si vzít červený papír velikosti A4, načrtnout si na něm srdce, vystřihnout ho, obkreslit ho na další 3 červené papíry (je důležité, aby byly všechny srdce tvarem i velikostí stejné). Všechny srdce vystřihněte a ohněte na polovinu.

Jednotlivé poloviny přilepte k sobě tak, že vám vznikne jakási hvězdice (něco jako 3D srdce). Ještě nemáte hotovo. 3D srdce lze otevřít na každé straně, to vám poskytuje velkou plochu na psaní.

Máte na výběr dvě možnosti:

a) Můžete pro každou stranu (pro každé jednotlivé srdce) zvolit 1 báseň, kterou pro svého partnera / svou partnerku k výročí napíšete;
b) pokud nemáte talent na skládání veršů, stačí na každé srdce vymyslet jedno téma a poté jmenovat, co vás k němu napadne (např. “Čeho si na tobě vážím”, “Miluju, když …”, “Co se mi na tobě líbí “,” Když jsem bez tebe, tak… “,” Co jsi mě naučil / a… “). Slova “poházejte” volně, vyberte k tomu nejlépe černou propisku.

Napište k výročí knihu!

Tento tip je určen více kreativním jedincům. Je krásné napsat pro drahou polovičku básně, které popisují váš vztah od začátku až dodnes. Které vyjadřují, co všechno na druhém máte rádi, čeho si vážíte, co byste pro něj byli schopni udělat apod. Pokud si troufnete poskládat vaše myšlenky do veršů, vložte mezi jednotlivé básně fotografie, kde jste zachyceni v objetí, a knihu k výročí máte hotovou. Pak už stačí jen napsat do přední části věnování a přání do dalších let vztahu.

Odvážnější mohou navrhnout nějakou inovaci ve vztahu – společné bydlení, svatba, miminko apod. Rozhodně tím druhé půlce vyrazíte dech. Dodnes určitě netušil / a, s jakou romantickou duší vlastně chodí.